تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

تشریفات مراسم عقد

مراسم عقد یکی از آخرین مراحل ازدواج است و به‌اندازه جشن عروسی برای زوج‌های جوان اهمیت دارد. در مراسم عقد کنان، عروس و داماد به عقد یکدیگر درمی‌آیند و دریچه‌ای نورانی را به زندگی مشترک خود می‌گشایند. امروزه اغلب زوج‌ها علاقه‌مندند که با برگزاری جشن عقد به جای مراسم عروسی، شبی خاطره‌انگیز را برای خود و خانواده‌شان رقم بزنند.

برگزاری مراسم عقد به‌شکلی باشکوه، به انجام اقدامات مختلفی نیاز دارد که معمولاً خود خانواده‌ها از عهده آن‌ برنمی‌آیند. به همین خاطر، ما در تشریفات ثمین، با تهیه‌دیدن چک لیست مراسم عقد و ارائه خدمات گوناگون، صفر تا صد تشریفات مراسم عقد شما را بر عهده می‌گیریم تا با خیال راحت به خاطره‌سازی در کنار خانواده‌تان مشغول شوید و شبی به‌یادماندنی داشته باشید.

مراسم عقد چیست؟

مراسم عقد یکی از مراحل ازدواج است که معمولاً بعد از خواستگاری و بله‌برون برپا می‌شود. مراسم عقد کنان از ایران باستان و در آیین زرتشتی رواج داشته و اقوام مختلف آن را به‌شکل‌های متفاوتی برگزار می‌کنند. در گذشته، معمولاً مراسم عقد ایرانی در منزل برپا می‌شد، اما امروزه بسیاری از زوج‌ها ترجیح می‌دهند که این مراسم را در سالن‌ها، تالارها، باغ‌ها و... برگزار کنند.

در مورد شیوه برگزاری مراسم عقد، خانواده عروس و داماد در مجلس بله‌برون تصمیم‌گیری می‌کنند. معمولاً رایج است که مخارج مراسم عقد کنون را خانواده عروس بر عهده می‌گیرد و داماد و خانواده‌اش با گل و شیرینی در مراسم حاضر می‌شوند. بااین‌حال، در برخی از شهرها، شام مراسم عقد بر عهده خانواده داماد است و یا حتی گاهی دو مراسم عقد کنان جداگانه توسط هر دو خانواده برپا می‌شود.

تشریفات مراسم عقد چیست؟

مراسم عقد می‌تواند با توجه به سلیقه شما، در خانه، محضر، تالار، باغ و... برپا شود. طبیعتاً شما دوست دارید که این شب خاطره‌انگیز و مهم زندگی خود را به‌شکلی ایدئال برگزار کنید؛ بااین‌حال، نه‌تنها یافتن مکان مناسب برای مراسم عقد کنان می‌تواند برایتان دشوار باشد، بلکه تهیه چک لیست مراسم عقد و تدارک‌دیدن تک‌تک موارد مورد نیاز، ممکن است شما را با دردسر روبه‌رو کند.

به همین خاطر، سپردن صفر تا صد برگزاری مراسم عقد به موسسات تشریفات، این زحمت را از دوشتان برمی‌دارد و به شما اطمینان می‌دهد که مراسم عقد کنون در بهترین حالت خود برپا می‌شود. در همین راستا، تشریفات ثمین آماده برگزاری مراسم عقد شماست و برایتان خدماتی گسترده، متنوع و منحصربه‌فرد را فراهم کرده تا خیالتان از تشریفات مراسم عقد راحت باشد و با خاطری آسوده از این شب به‌یادماندنی لذت ببرید.

لیست کارهای مراسم عقد

در مراسم عقد ایرانی، کارهایی وجود دارند که به‌طور معمول برای برپاسازی یک مراسم جذاب انجام می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس این کارها، یک چک لیست مراسم عقد ایجاد کنید تا هیچ‌کدامشان از قلم نیفتند. البته با سپردن تشریفات مراسم عقد خود به ما، خیالتان بابت انجام تمام کارهای مورد نیاز راحت خواهد بود. لیست کارهای مراسم عقد شامل موارد زیر است:

۱- انتخاب مکان مناسب برای مراسم عقد؛ شامل محضر، سالن، باغ، تالار و...

۲- تهیه کارت دعوت از مهمانان

۳- هماهنگی با محضر برای جاری کردن خطبه‌ عقد

۴- تهیه سفره عقد و چیدمان اجزای آن

۵- تزیین، گل‌آرایی و آماده‌سازی فضا

۶- تهیه دسته‌گل مراسم عقد

۷- تدارک گیفت مراسم عقد کنان

۸- تدارک آیتم‌های پذیرایی از مهمانان

۹- هماهنگی با عکاس و فیلمبردار

۱۰- تدارک موسیقی، نورپردازی و...

۱۱- پذیرایی از مهمانان در مراسم عقد

۱۲- و...

تشریفات عقد ثمین برای برگزاری جشن عقد چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

در چک لیست مراسم عقد کارهای زیادی وجود دارند که وقت‌گیر هستند و به تخصص کافی نیاز دارند. بااین‌حال، جای نگرانی نیست و تشریفات مراسم عقد ثمین خدمات کامل و گسترده‌ای را برایتان تدارک دیده تا مراسم عقد شما به‌شکلی ایدئال و رویایی برگزار شود.

سالن عقد

در گذشته، مراسم عقد ایرانی در خانه‌ها برپا می‌شد؛ اما امروزه با گسترش زندگی شهری و کوچک‌شدن خانه‌ها، برگزاری مراسم عقد در مکان‌های مختلف رواج پیدا کرده است. یکی از رایج‌ترین مکان‌های برپایی مراسم عقد کنان تالارها هستند. تشریفات عقد ثمین برای اینکه گزینه‌های متعددی را پیش روی شما قرار دهد، با سالن‌های مجلل و شیک مختلفی در سراسر تهران و حومه همکاری می‌کند. بنابراین، نیازی نیست که ساعت‌ها به‌دنبال سالن عقد بگردید، بلکه با یک تماس، مشاوران ما لیست کاملی از سالن‌ها، باغ‌ها، تالارها و...  را متناسب با سلیقه شما در اختیارتان قرار می‌دهند.

سفره عقد

مهم‌ترین جلوه بصری مراسم عقد که برای عروس و داماد اهمیت دارد و توجه تمام مهمانان را به خود جلب می‌کند، سفره عقد است. اصولاً سفره عقد از اجزای مختلفی، مانند قرآن، آینه و شمعدان، جای حلقه، میوه، عسل، سکه، نبات و... ، تشکیل شده که هرکدام فلسفه خاص خود را دارند.

تشریفات ثمین تمام اجزای سفره عقد را برای شما تدارک دیده و بر اساس سلیقه‌ شما به تزیین سفره می‌پردازد. بنابراین، شما می‌توانید با انتخاب انواع روش‌های گل‌آرایی و چیدمان، سفره عقد منحصربه‌فردی داشته باشید. برای نمونه، ما سفره عقد سنتی ایرانی، فانتزی، مدرن، عربی و... را در لیست خود قرار داده‌ایم و هر نوع سفره‌ای را که بخواهید در مراسم شما طراحی می‌کنیم.

کیک جشن عقد

یکی دیگر از تشریفات مراسم عقد که اهمیت فراوانی دارد، کیک جشن است. ازآنجایی‌که کیک مراسم عقد کنان در عکس‌ها و فیلم‌ها نمایان می‌شود، باید جذاب و شیک باشد. علاوه‌براین، طعم و مقدار آن نیز برای انجام پذیرایی مطلوب از مهمانان مهم است. به همین دلیل، ما با بهترین قنادی‌های شهر تهران همکاری می‌کنیم تا ‌نه‌تنها شما بتوانید از نظر ظاهری کیک موردنظر خود را سفارش دهید، بلکه طعم این کیک برای همیشه در خاطر میهمانان و اعضای خانواده‌تان نقش ببندد.

دیزاین جشن عقد

تزیین مکان برگزاری مراسم عقد یکی از مهم‌ترین تشریفات این جشن است که سلیقه عروس و داماد را به مهمانان نشان می‌دهد و به عکس‌ها و فیلم‌ها نیز جذابیت بیشتری می‌بخشد. بنابراین، گل‌آرایی، شمع‌آرایی، نورپردازی و... باید به‌شکلی شیک و ایدئال انجام شود تا زوج جوان مطمئن باشند که به تمام علایقشان در دیزاین جشن توجه شده است. ازآنجایی‌که تشریفات ثمین تجربه گسترده‌ای در زمینه چیدمان مجالس عروسی و عقد دارد، شما می‌توانید بدون نگرانی دیزان مراسم عقد کنان خود را به ما بسپارید.

کارت جشن عقد

کارت دعوت مراسم عقد نماینده جشن شما است و اولین برخورد مهمانان با مراسم عقد کنان را شکل می‌دهد. همان‌طور که همیشه اولین دیدار در یاد همه باقی می‌ماند، کارت مراسم عقد نیز همیشه در یاد مهمانان نقش خواهد بست. به همین دلیل، مشاوران ما به شما کمک می‌کنند تا کارتی را متناسب با سلیقه خود سفارش دهید و شیک‌ترین دعوت را از مهمانانتان به عمل آورید.

موزیک و آهنگ جشن عقد

مراسم عقد شبی خاطره‌انگیز برای عروس و داماد است و مهمانان نیز این شب را به شادی سپری می‌کنند. در تمام دنیا، پای ثابت هر جشنی، اجرای موسیقی بوده و آهنگ‌ها می‌توانند فضا را به‌شکلی اعجاب‌انگیز دگرگون کنند. به همین منظور، تشریفات مراسم عقد ثمین با گروه‌های موسیقی و دی‌جی‌ها همکاری دارد و شما می‌توانید از بین موزیک بند کامل، دی‌جی به‌همراه سیستم صوتی حرفه‌ای، نوازنده پیانو، گروه موسیقی سنتی و... ، بر اساس سلیقه خود، گزینه متناسب برای اجرای موزیک مراسم عقد خود را انتخاب کنید.

دسته گل جشن عقد

دسته گل مراسم عقد یکی مهم‌ترین نمادهای این جشن است. در واقع، دسته گل مراسم عقد کنان در تمام طول جشن در دستان عروس خواهد بود و مجموعه‌ای از گل‌ها را شامل می‌شود که عشق زوج جوان به یکدیگر را نشان می‌دهند. دسته گل مراسم عقد باید متناسب با لباس عروس و سایر دیزاین مراسم و سفره عقد باشد تا بر زیبایی جشن بیفزاید.

ازآنجایی‌که تشریفات ثمین با بهترین گل‌آراهای کشور همکاری می‌کند، شما می‌توانید مطمئن باشید که جذاب‌ترین دسته گل مراسم عقد کنون را خواهید داشت که متناسب با لباس عروس و سایر ویژگی‌های مراسم طراحی شده است.

پذیرایی جشن عقد

پذیرایی مراسم عقد می‌تواند شامل آیتم‌های مختلفی مانند شام، شیرینی، میوه، فینگرفود و... باشد. در واقع، انتخاب این آیتم‌ها بستگی به خواست شما و نوع جشنتان دارد. به همین دلیل، منوی پیشنهادی ثمین از انواع شام ایرانی و فرنگی و همین‌طور آیتم‌های پذیرایی گوناگونی تشکیل شده تا شما به‌شکلی منحصربه‌فرد از مهمانان خود میزبانی کنید.

گیفت جشن عقد

مراسم عقد نه‌تنها برای عروس و داماد، بلکه برای مهمانان نیز شبی خاطره‌انگیز است. بنابراین، اگر زوج جوان به مهمانان هدیه‌ای بدهند، این مراسم عقد کنان تا همیشه در خاطرشان نقش خواهد بست. به همین منظور، گیفت جشن عقد هدیه‌ای است که توسط عروس و داماد به بانوان مراسم داده می‌شود. معمولاً روی گیفت مراسم عقد کنون، نام عروس و داماد به همراه تاریخ جشن نقش می‌بندد. برای اینکه شما نیز گیفت جذاب و منحصربه‌فردی داشته باشید، می‌توانید روی تجربه مشاوران ما در این زمینه حساب باز کنید.

فیلمبرداری و ساخت کلیپ جشن عقد

حتماً شما هم بارها عکس‌ها و فیلم‌های مراسم عقد بزرگ‌ترهای خانواده را تماشا کرده‌اید. ثبت چنین لحظات خاطره‌انگیزی برای همه زوج‌های جوان اهمیت ویژه‌ای دارد و تا همیشه یاد مراسم عقد کنان را برایتان زنده نگه می‌دارد. نحوه فیلمبرداری، عکاسی و ساخت کلیپ نیز بسیار مهم است و حتماً در این زمینه باید از عکاسان و فیلمبرداران حرفه‌ای استفاده شود. ما در تشریفات ثمین، این کار را برای شما ساده کرده‌ایم و با کمک حرفه‌ای‌ترین هنرمندان، فیلمبرداری و ساخت کلیپ مراسم عقد شما را با توجه به سلیقه خودتان بر عهده می‌گیریم.

اجاره بهترین مکان برای سالن عقد

یافتن بهترین مکان برای برگزاری مراسم عقد به عواملی ازجمله ظرفیت مکان، منطقه‌ جغرافیایی، بودجه مدنظر و... بستگی دارد. به‌خاطر همین، تشریفات ثمین با بهترین و شیک‌ترین سالن‌های مراسم عقد کنان همکاری می‌کند تا گزینه‌های مختلفی برای انتخاب مکان مراسم عقد پیش روی شما قرار بگیرند.

سالن عقد تهران

سالن‌های مراسم عقد به‌طور اختصاصی برای برپایی جشن عقد ایجاد شده‌اند و به همین دلیل، از امکانات ویژه‌ای مانند سفره عقد، محیط مناسب این مراسم و... برخوردار هستند. بسیاری از ساکنان تهران به اجاره سالن اجتماعات و محضر عقد در مرکز تهران علاقه دارند و می‌خواهند مراسم خود را در نزدیکی محل سکونتشان برگزار کنند. در همین راستا، ما با انواع سالن و محضر عقد تهران همکاری کرده‌ایم و شما به‌راحتی می‌توانید از بین سالن و محضر عقد تهرانپارس، سعادت‌آباد، مرزداران و سایر نقاط شهر، گزینه مطلوب خود را انتخاب کنید.

سالن عقد کرج

تشریفات ثمین سال‌هاست که در زمینه برگزاری مراسم عقد در تهران و شهرهای اطراف فعالیت دارد و با لاکچری‌ترین سالن‌های این مناطق همکاری می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید با مشاوران ما در این زمینه تماس بگیرید تا به لیست کاملی از انواع سالن و محضر عقد کرج، سالن و محضر عقد شهریار و... دسترسی داشته باشید.

برگزاری و تزیین جشن عقد در خانه

هنوز هم بسیاری از خانواده‌ها برگزاری مراسم عقد در منزل را ترجیح می‌دهند. در واقع، زوج‌هایی که فضای لازم برای پذیرایی از مهمانان را در اختیار داشته باشند، می‌توانند با تشریفات مجالس در منزل در مخارج خود صرفه‌جویی کنند و این هزینه را به سایر مراحل تشکیل زندگی جدید اختصاص دهند. ازآنجایی‌که فضای خانه شما مهیای برگزاری مراسم عقد نیست، تشریفات ثمین با ارائه خدمات گوناگونی، مانند گل‌آرایی، شمع‌آرایی، سفره‌ عقد، موزیک، فیلمبرداری، پذیرایی و... ، مراسم عقد در منزل را به‌شکلی ایدئال برپا می‌کند.

مراسم عقد محضری

مراسم عقد می‌تواند به‌شکلی مفصل یا مختصر برگزار شود و انتخاب یکی از این روش‌ها به توافق خانواده‌های عروس و داماد بستگی دارد. برگزاری مراسم عقد در محضر نیز یکی از انتخاب‌های زوج‌های جوان است که با توجه به هزینه‌های مراسم ازدواج، امروزه طرفداران زیادی دارد. ما نیز برای اینکه مراسم عقد را با توجه به خواسته شما برپا سازیم، با انواع محضر عقد تهران، محضر عقد شهرری و... همکاری می‌کنیم.

جشن عقد در تالار

امروزه تالارها میزبان مراسمات گوناگونی هستند که جشن عقد نیز یکی از آن‌ها است. با توجه به ظرفیت تالارها، برگزاری مراسم عقد در آن‌ها می‌تواند فضایی را متناسب با تعداد مهمانانتان در اختیار شما بگذارد. به همین منظور، برای اینکه شما به بهترین تالار مراسم عقد کنان در تهران، کرج و حومه دسترسی داشته باشید، همین حالا می‌توانید با مشاوران ما در تشریفات ثمین تماس بگیرید.

رستوران برای مراسم عقد

در سال‌های اخیر، رستوران‌ها نیز به مکانی محبوب برای برگزاری مراسم عقد تبدیل شده‌اند. مزایای مختلف رستوران‌ها، مانند تنوع غذایی، سیستم‌های صوتی، نوشیدنی‌های متنوع، امکان رزرو راحت و... باعث شده که بسیاری از زوج‌ها مراسم عقد کنان خود را در آن‌ها برپا کنند. تشریفات ثمین نیز با بهترین رستوران‌ها همکاری دارد تا امکان برگزاری جشن عقد شما در بهترین و شیک‌ترین رستوران‌ها فراهم باشد.

اجاره باغ برای مراسم عقد

باغ‌ها و باغ‌تالارها سال‌هاست که برای برپاسازی انواع مراسمات مورد استفاده قرار می‌گیرند و نزد افرادی که به فضاهای سرسبز علاقه دارند، محبوب هستند. در اجاره باغ برای مراسم عقد کنون شما باید به عوامل مختلفی، مانند ظرفیت، منطقه جغرافیایی، خدمات و فضاهای موجود آن توجه داشته باشید. به همین خاطر، ما امکان اجاره باغ برای مراسم عقد در شهریار، تهران، کرج و... را فراهم کرده‌ایم.

محضر عقد روف گاردن

یکی از شیوه‌های جدید، اجاره روف گاردن برای برگزاری مراسم عقد است. در سال‌های اخیر، نمونه‌های محضر عقد روف گاردن در سعادت آباد و محضر عقد روف گاردن مرزداران به زوج‌های جوان نشان دادند که می‌توان از شیوه‌های نوینی استفاده کرد تا یک مراسم عقد لاکچری داشت. به همین منظور، ما لیستی از انواع محضر عقد روف گاردن شرق تهران، سعادت آباد، مرزداران، و سایر نقاط غرب تهران را فراهم کرده‌ایم تا شما مراسم عقد در محضر را به‌شکلی مدرن و بی‌سابقه تجربه کنید.

برگزاری مراسم و اجاره سفره عقد با سلیقه و تم مجلس شما

مراسم عقد کنان از زمان ایران باستان وجود داشته و هرکدام از اقوام ایرانی، آن را متناسب با فرهنگ خود برپا می‌کنند. بنابراین، هر خانواده‌ای علاقه‌مند است که مراسم عقد جوانان را به‌شکل دلخواه خود برگزار کند. ما نیز در تشریفات ثمین انواع مراسم عقد را با توجه به سلیقه‌های مختلف و با تم‌های گوناگون برگزار می‌کنیم و نمونه‌های متنوع سفره عقد را در اختیار شما می‌گذاریم.

سفره عقد لاکچری

لاکچری‌بودن در فرهنگ‌های مختلف معانی متفاوتی دارد. بنابراین، شما باید سفره مراسم عقد خود را با توجه به سلایق شخصی‌تان انتخاب کنید. ما نیز با ارائه انواع سفره عقد، انتخاب‌های متنوعی را پیش روی شما قرار داده‌ایم. برخی از سفره‌های عقدی که برای شما تدارک دیده‌ایم، عبارت‌اند از:

 • سفره عقد ساده
 • سفره عقد فانتزی
 • سفره عقد مدرن و لوکس
 • سفره عقد عربی
 • و...

مراسم عقد آریایی

در سال‌های اخیر، بسیاری از زوج‌ها به اجرای مراسم عقد آریایی علاقه‌مند شده‌اند. مراسم عقد ایرانی یا آریایی شامل خواندن یک متن کاملاً فارسی است که هیچ واژه عربی‌ای در آن وجود ندارد. این متن را عروس و داماد به‌همراه مهمانان تکرار می‌کنند و متعهد می‌شوند که تا آخر عمر به یکدیگر پایبند بمانند. بنابراین، درصورتی‌که زوج‌های جوان تمایل داشته باشند، تشریفات ثمین مراسم عقد ایرانی یا آریایی را نیز به‌شکلی جذاب و به‌یادماندنی برایشان برپا می‌کند.

مراسم عقد و عروسی در ماه محرم

از نظر عرفی برخی از افراد برگزاری مراسم عقد و عروسی در ماه محرم را ناشایست می‌دانند؛ اما از نظر شرعی، ازدواج در این ماه حرام نیست. در واقع، ازدواج یکی از سنت‌هایی است که اسلام بسیار به آن توصیه کرده و حتی برخی از افراد متدین، منع ازدواج در محرم را مغایر با سفارش‌های دین می‌دانند. بااین‌حال، برگزاری مراسم عقد در ماه محرم باید به‌گونه‌ای باشد که حرمت این ایام حفظ شود. بنابراین، مراسم عقد کنان در ماه محرم به‌شکلی ساده برگزار شده و همراه با موسیقی و تشریفات شادی‌آفرین نخواهد بود.

عوامل موثر بر هزینه مراسم عقد

هزینه برگزاری مراسم عقد به عوامل مختلفی، مانند نوع مکان، تشریفات مراسم عقد، پذیرایی و... بستگی دارد. شما می‌توانید با انتخاب گزینه‌های مناسب، هزینه مراسم عقد کنان را مدیریت کنید.

هزینه جشن عقد در تالار

یکی از عوامل موثر بر هزینه اجاره تالار، موقعیت جغرافیایی آن است؛ برای مثال، اگر شما تالار و محضر عقد در مرکز تهران را انتخاب کنید، طبیعتاً نسبت به حومه، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد. همچنین، هزینه تالار و محضر عقد کرج از شهریار بیشتر بوده و مخارج سالن و محضر عقد تهرانپارس نسبت به شهرری بالاتر است.

عوامل دیگری مانند ظرفیت تالار، امکانات ویژه آن و... نیز بر هزینه مراسم عقد تاثیرگذار هستند. در این زمینه کافی است با مشاوران تشریفات ثمین تماس بگیرید تا بهترین گزینه را متناسب با بودجه‌ و سلیقه‌تان، به شما پیشنهاد دهند.

برگزاری جشن عقد در خانه

درصورتی‌که خانه شما گنجایش کافی برای پذیرایی از مهمانانتان را داشته باشد، می‌توانید با برگزاری مراسم عقد در منزل، در هزینه‌های ازدواج خود صرفه‌جویی کنید. در این ‌صورت نیز ما تشریفات برگزاری مراسم عقد در منزل را برای شما در نظر گرفته‌ایم تا جشنی رویایی را برایتان رقم بزنیم.

هزینه کیک مراسم عقد

کیک مراسم عقد کنون می‌تواند در سایزها و اَشکال مختلفی آماده شود؛ بنابراین، هزینه سفارش انواع کیک، با یکدیگر متفاوت خواهد بود. در این زمینه، ما با بهترین قنادی‌ها همکاری می‌کنیم تا کیک مدنظر شما را با کیفیت بالا و کمترین هزینه ممکن، در اختیارتان بگذاریم.

گروه ارکستر و آهنگ مراسم عقد

موسیقی و آهنگ مراسم عقد نیز هزینه‌ای را برای شما به‌همراه دارد. این هزینه بر اساس عوامل زیر تعیین می‌شود:

 • تعداد و شهرت نفرات گروه موسیقی
 • تجهیزات مورد استفاده؛ شامل استیج، نورپردازی، سیستم صوتی و...
 • موقعیت جغرافیایی مکان مراسم عقد
 • سبک موسیقی موردنظر شما
 • و...

قیمت کارت دعوت جشن عقد

تشریفات ثمین با بهترین طراحان کارت و چاپخانه‌ها همکاری می‌کند تا کارت مراسم عقد شما را با کمترین قیمت ممکن تهیه کند. در این زمینه، عوامل مؤثر بر قیمت کارت مراسم عقد کنون عبارت‌اند از:

 • جنس کارت
 • نوع پاکت
 • مدل کارت
 • کیفیت طراحی
 • و...

هزینه دیزاین مراسم عقد

تزیین مکان برگزاری مراسم عقد نیز شامل هزینه‌ای است که به آیتم‌های انتخابی شما بستگی دارد. بنابراین، شما می‌توانید از بین خدمات دیزاین مراسم عقد که تشریفات ثمین ارائه می‌دهد، گزینه مورد نظر خود را متناسب با سلیقه‌تان انتخاب کنید. این تزیینات شامل موارد زیر هستند:

 • سفره عقد
 • گل‌آرایی مجلس
 • دیزاین میز مهمان
 • شمع‌آرایی مراسم عقد
 • نورپردازی
 • و...

در انتخاب این آیتم‌ها، توجه داشته باشید که گزینه‌های متناسب با مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ بنابراین، هزینه دیزاین مراسم عقد در منزل با مخارج تزیین مراسم عقد در محضر متفاوت خواهد بود.

قیمت دسته گل مراسم عقد

قیمت دسته گل جشن عقد بر اساس نوع و تعداد گل و همچنین، شیوه گل‌آرایی آن تعیین می‌شود. به همین منظور، ما با بهترین گل‌آراها همکاری می‌کنیم تا دسته گل مراسم عقد کنان را متناسب با سلیقه شما و با قیمت مقرون‌به‌صرفه ارائه دهیم.

هزینه‌های مربوط به عکس و فیلم مراسم عقد

فیلمبرداری و عکاسی مراسم عقد یکی دیگر هزینه‌هایی هستند که زوج‌های جوان می‌پردازند. مقدار این هزینه به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تجربه فیلمبردار، عکاس و تدوینگر
 • مدت‌زمان مراسم عقد کنان
 • موقعیت جغرافیایی محل برگزاری مراسم عقد
 • تجهیزات مورد استفاده برای عکاسی و فیلمبرداری

سایر هزینه‌های مجلس عقد

به‌طور کلی آیتم‌های تشریفات مراسم عقد با توجه به سلایق و علایق عروس و داماد انتخاب می‌شوند. بنابراین، آیتم‌های پذیرایی، تزیین، غذا و... بر روی هزینه مراسم عقد تأثیر می‌گذارند. درصورتی‌که شما می‌خواهید مراسم ایدئالی متناسب با بودجه مورد نظرتان داشته باشید، می‌توانید در این زمینه با مشاوران ما مشورت کنید.

تشریفات مراسم عقد ثمین؛ مناسب‌ترین انتخاب برای لحظه‌های ماندگار شما

برگزاری مراسم عقد به‌صورتی رویایی، نیاز به تجربه و دقت فراوانی دارد که معمولاً خانواده‌ها به‌تنهایی از پس آن برنمی‌آیند و احتمالاً مجبور می‌شوند که هزینه‌های بیشتری هم بپردازند. بااین‌حال، جای نگرانی نیست؛ چراکه تشریفات ثمین با سال‌ها تجربه در برپایی جشن‌های مختلف، تمام خدمات لازم را برای برپایی یک مراسم عقد لاکچری برای شما در نظر گرفته است. بنابراین، همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید تا یک مراسم عقد ماندگار و لحظاتی خاطره‌انگیز داشته باشید.

سوالات متداول با برگزاری مراسم عقد

لیست خرید مراسم عقد در محضر، منزل و... ، معمولاً به دو بخش وسایل عقد برای داماد و عروس تقسیم می‌شود. چک لیست مراسم عقد برای عروس شامل قرآن و جانماز، سرویس طلا و جواهرات، عطر، عسل، لوازم آرایش، چادر، مانتو و روسری، کیف و کفش، ساعت، آینه و شمعدان، پارچه و چمدان است. چک لیست مراسم عقد برای داماد نیز جانماز، کت‌وشلوار، ست کمربند و کیف و کراوات، پیراهن دامادی، حلقه، ساعت و عطر را شامل می‌شود.

هزینه برگزاری مراسم عقد به عوامل مختلفی، ازجمله مکان جشن، نوع پذیرایی از مهمانان، فیلمبرداری و عکاسی، موسیقی، تزیینات سالن، سفره عقد و سایر آیتم‌ها بستگی دارد.

هرچه مراسم عقد کنان مجلل‌تر باشد، هزینه بیشتری را برای شما به‌همراه دارد. ازآنجایی‌که مراسم عقد در محضر ساده‌تر برگزار می‌شود، نسبت به برپایی جشن در تالار ارزان‌تر است. بااین‌حال، امروزه محضرها نیز امکانات ممتازی را ارائه می‌دهند؛ برای مثال، محضر عقد روف گاردن در سعادت آباد ممکن است نسبت به یک تالار در حومه شهر گرانتر باشد.
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW