تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

هزینه عروسی در ترکیه

31 مرداد ، 1401
تشریفات ثمین

هزینه عروسی در ترکیه شاید برای بسیاری از زوج های ایرانی بالا بوده و سنگین باشد. اما زوج هایی که از تمکن مالی بهتری برخوردار هستند، شاید تمایل به برگزاری جشن در خارج از کشور را داشته باشند. اما هزینه ها در هر صورت یکی از مهمترین مسایل در مورد این انتخاب است. واقعیت این است که هزینه های عروسی در کشور ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. بیش هر چیزی این شما هستید که تعیین کننده این عوامل تاثیرگذار محسوب می شوید. برای آشنایی بیشتر با قیمت برگزاری مراسم عروسی در ترکیه با تشریفات ثمین برای تشریفات عروسی در ترکیه همراه باشید.

هزینه عروسی در ترکیه

جشن عروسی در کاپادوکیه ترکیه

چرا هزینه عروسی در ترکیه را بپردازیم؟

ترکیه در طول یک تا دو دهه اخیر تبدیل به یکی از توریستی ترین شهرهای جهان شده است و سالانه گردشگران زیادی را به سمت و سوی خود می کشد. طبیعت زیبا و بکر، جاذبه های گردشگری، اماکن تاریخی و اب و هوای مناسب دلایلی هستند که گردشگران برای سفر خود معرفی می کنند. دقیقا همین موارد است که باعث شده بسیاری از عروس و دامادهای ایرانی دست به ابتکار بزنند و کشور ترکیه را برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب کنند. هر چند قیمت های برگزاری عروسی در ترکیه با توجه به نرخ ارز کمی زیاد است، اما جذابیت های این کشور باعث می شود تا بسیاری هزینه ها را به جان بخرند تا یک مراسم عروسی خاص و هیجان انگیزتر داشته باشند. 

هزینه برگزاری مراسم ازدواج در ترکیه زیاد است؟

اگر به قیمت دلار توجه کنید، احتمالا هزینه هایی بسیار سنگین جلوی چشم شما رژه بروند. طبیعتا وقتی قرار است که هزینه های یک مراسم را با دلار پرداخت کنید باید فکر هم چیز را از قبل کرده باشید. درست است که هزینه ها زیاد است اما هزینه عروسی در ترکیه آنقدرها هم سنگین نیست. به خصوص این موضوع وقتی جالب تر می شود که بدانید بعضی از شرکت های ایرانی و موسسات تشریفات مجالس مثل تشریفات ثمین امکان برگزاری مراسم عروسی در ترکیه را فراهم کرده و مدیریت تمام کارهای مرتبط با عروسی ایرانی در ترکیه را برعهده می گیرند. 

هزینه برگزاری مراسم ازدواج در ترکیه زیاد است

عکاسی عروسی در ترکیه

عوامل موثر بر هزینه برگزاری عروسی در ترکیه

همانطور که باید انتظار داشته باشید قیمت برگزاری یک جشن عروسی در ترکیه اندکی از جشن های کشورمان بیشتر خواهد بود. اما این به معنای یک تفاوت و اختلاف قابل توجه نیست. اما با توجه به تورم موجود در ترکیه و افزایش احتمالی قیمت ارز احتمالا این هزینه ها نیز متغیر خواهد بود. برای مثال بر اساس واحد پولی ترکیه هزینه آرایش عروس در ترکیه 400 الی 1100 لیره است اما این هزینه ممکن است تا 3 هزار لیره هم افزایش پیدا کند. اگر می خواهید عروسی را در کشتی برگزار کنید، باید مبلغی نیز برای این موضوع کنار بگذارید. 
هر چه کشتی بزرگتر، مهمانان عروسی در کشتی در ترکیه شما بیشتر و یا خدمات درخواستی شما نیز بیشتر باشد، باید انتظار قیمت های بالاتری را داشته باشید. برای هزینه های مربوط به عکاسی و فیلم برداری نیز باید حداقل 4 هزار لیر را در نظر بگیرید.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

هزینه رزرو تالار عروسی و عمارت در ترکیه

تالارها و عمارت های مختلفی در استانبول وجود دارد که می توانند انتخاب شما باشد. برای مثال اسما سلطان، هتل چهار فصل استانبول، عمارت حلیم پاشا و... می توانند از گزینه های خوب باشند. گرچه شما می توانید علاوه بر موارد نام برده از باغ ها و تالار های عروسی در ترکیه سطح شهر نیز استفاده کنید. معمولا هزینه برگزاری جشن در این تالارها بسته به کیفیت و خدمات متنوع از 150 تا 350 یورو برای هر نفر و به شکل متغیر است.

قیمت اجاره کشتی برای عروسی در استانبول

اگر به دنبال یک جشن عروسی خاص و لاکچری هستید، انتخاب کشتی می تواند یک گزینه عالی باشد. طبیعی است که کشتی های قابل اجاره نیز امکانات و ویژگی های مختلفی دارند. کشی های وی آی پی قیمت بالاتری نسبت به سایرین دارند که باید مورد توجه قرار دهید. برای اجاره کشتی برای عروسی در ترکیه به مدت یک یا نصف روز برای 200 نفر باید حدود 10 الی 30 هزار یورو پرداخت کنید.

قیمت اجاره کشتی برای عروسی در استانبول

برگزاری مراسم عروسی در کنار دریا در استانبول

هزینه طراحی دکوراسیون و تزئینات عروسی در استانبول

هزینه های مربوط به طراحی و چینش دکوراسیون محل برگزاری مراسم به نظر سفارش دهنده بستگی دارد. معمولا هزینه هایی بین 3 الی 10 هزار یورو برای دکوراسیون محل عقد و عروسی باید در نظر بگیرید که شامل موارد زیر است:

  • جایگاه عروس و داماد
  • گل آرایی طبیعی
  • اکسسوری رنگی
  • فرش سفید برای ورود عروس  داماد 
  • استندهای تزئین شده و...

هزینه های عاقد و ثبت ازدواج

یکی از هزینه های عروسی در ترکیه مربوط به عقد کردن و ثبت ازدواج است. برای پرداخت این هزینه ها باید آیتم هایی مثل، هزینه رفت و آمد برای عاقد و هزینه هایی که در زمان عقد انجام می شود که از جمله آن باید به بارش گل اشاره داشته باشیم.

هزینه های متفرقه برای عروسی در ترکیه

البته به جز موارد گفته شده، هزینه های دیگری نیز برای عروسی در ترکیه وجود دارد. بابت این هزینه ها نیز 3 الی 15 هزار یورو باید کنار بگذارید. این هزینه ها مربوط به خرید های متفرقه در روز برگزاری مراسم است. حتما مبلغی را در ترکیه برای این گونه هزینه ها همراه خود داشته باشید.

عروسی در ترکیه با تشریفات ثمین

موارد مربوط به هزینه عروسی در ترکیه را با هم مرور کردیم. توجه داشته باشید ک این هزینه ها به هیچ عنوان ثابت نیست و با تغییر متغیرها ممکن است کم و زیاد شود. تشریفات ثمین به عنوان یکی از برگزارکنندگان انواع مراسم و مجالس مختلف در شهر تهران، خدمات متنوعی را به هموطنان ارایه می دهد. از جمله این خدمات باید به برگزاری مراسم عروسی، عقد، تولد، سالگرد ازدواج، اجاره سالن کنفرانس و... اشاره داشته باشیم. تشریفات ثمین همچنین خدمات برگزاری عروسی در ترکیه را نیز ارایه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تشریفات ثمین تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW