تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

سفره عقد

تشریفات مراسم عقد | اجرای انواع سفره عقد در خدمات مجالس ثمین

تشریفات مراسم عقد در خدمات مجالس ثمین با اجرای انواع مدل های تزیین سفره عقد و گل آرایی در باغ، تالار و سالن اجتماعات با بهترین کیفیت و قیمت مناسب قابل اجرا می باشد.

برگزاری مراسم عقد و همینطور اجرا و تزئین سفره عقد، یکی از آداب و رسوم های سنتی ایرانیان بوده که از زمان های بسیار گذشته بسیار رواج داشته و با گذر زمان در هر نسل و دوره ای این مراسم مهم و باشکوه، به شکل های مختلف برگزار شده است.

آداب مراسم عقد

مراسم عقد همانطور که در ابتدای این گزارش گفته شده یکی از آیین زرتشت ایرانیان باستان بوده که قدمتی طولانی دارد. این مراسم معمولا بعد از مراسم بله برون و بعد از آشنایی دو خانواده با یکدیگر برگزار می شود.

برگزاری تشریفات مراسم عقد بر عهده خانواده عروس بوده و این مراسم می تواند در باغ، تالار و سالن اجتماعات نیز برگزار شود. بسیاری از خانواده ها هم این رسم را دارند که جشن عقد را در منزل برگزار کنند.

اما یکی از عناصر اصلی و بسیار مهم مراسم عقد کنون، سفره عقد می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتر در خصوص اهمیت و دیزاین سفره عقد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اجرای سفره عقد

در هر مراسم عقد و یا نامزدی باید به سفره عقد توجه ویژه ای داشت. همانطور که در این گزارش به آن اشاره کردیم در زمان های گذشته بسیاری از خانواده ها، عقد کنون را در منزل برگزار می کردند. اما با گذشت زمان و دلایل مختلفی همچون محدود بودن فضاهای خانه، زحمت بسیار اجرای مراسم در منزل و ... بسیاری از تشریفات عروسی اقدام به اجرای سفره عقد در انواع تزیین و گل آرایی کرده اند.

در واقع این عنصر برای جاری کردن مراسم خطبه عقد در حضور مهمانان بسیاری می باشد. به همین علت است از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هر یک از وسایل سفره عقد فلسفه و مزایای خود را دارد. در ادامه با اجزای سفره عقد و آداب هر یک بیشتر آشنا خواهید شد.

اجزای سفره عقد و آداب هر یک

برای طراحی و اجرای انواع سفره عقد ایرانی و مدرن، از وسایل مختلفی اسفاده می شود که هرکدام آداب و فواید خود را دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما عزیزان را با هر یک از این وسایل تزئینی بیشتر آشنا کنیم.

 • قرآن: شروع زندگی با حضور و یاد خداوند
 • مهر و جانماز: ایمان داشتن در زندگی
 • آینه و یک جفت شمعدان: آرزوی روشنایی و گرمای زندگی
 • جای حلقه: نشانه پیوند ازدواج عروس و داماد
 • نان و پنیر سبزی سفره عقد: نان سنگک نشانه برکت زندگی، پنیر وسعت روز و سبزی خوردن نشانه شادابی و طراوت می باشد. (سبزی خوردن شامل تره، شاهی، نعناع، تربچه، پیازچه است.)
 • میوه: مواهب و نعمت های الهی و تداوم نسل
 • عسل: شیرینی پیوند ازدواج
 • سکه: آرزوی افزایش رزق و روزی
 • اسپند: به دور داشتن از چشم بد و حسود
 • نبات و نبات: آرزوی شیرینی شروع پیوند زندگی
 • تخم مرغ: نماد تولد و تداوم نسل
 • بادام، فندق و گردو: گسترده بودن سفره عروس و داماد
 • گل رز یا گل سرخ: به ارمغان آوردن شهد خوشبختی

هر یک از وسایل تزیینی سفره عقد که نام برده شد، از گذشته در سفره عقد ایرانی تا به امروز در سفره عقد مدرن نیز اجرا و قرار داده می شوند.

یکی از مواردی که این روزها توسط تشریفات عروسی های مختلفی به آن توجه می شود گل آرایی سفره عقد است. می توانید از گل های مصنوعی و یا حتی گل طبیعی برای تزیین سفره عقد خود استفاده کنید. امروزه اکثر خدمات مجالسی ها از گل های طبیعی جهت عکس و فیلمبرداری عالی و همینطور دیزاین هر چه بهتر سفره عقد، استفاده می کنند.

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال وجود داشته باشد که هزینه گل آرایی سفره عقد چقد می باشد؟

قیمت گل آرایی سفره عقد بر اساس نوع گل انتخابی، گل فصلی مناسب برای فصل تابستان یا زمستان و دیزاینی که اجرا می شود، متفاوت است. این نکته را بدانید که هزینه گل آرایی در فصل زمستان و پاییز به دلیل محدود بودن انواع گل ها بسیار بیشتر از بهار و تابستان می باشد.

انواع سفره عقد

سفره عقد در انواع مختلفی اجر می شوند. در زمان های گذشته از سفره عقد ساده و سنتی استفاده می شد و امروزه افراد بسیاری روی به سفره عقد ساده و شیک آورده اند. در بیانی کلی باید بگوییم همچنان اجرای سفره عقد ایرانی پا برجا هست و امروزه در انواع مختلفی زیبایی اجرا می شود.

سفره عقد سنتی و ایرانی

یکی از زیباترین چیدمان سفره عقد، برای نوع سنتی می باشد. سفره عقد سنتی در عین سادگی جذابیت بسیار زیادی دارد که برای افرادی که طرفدار اصالت و سنت ایرانی هستند مناسب است. معمولا این مدل از سفره عقدها بر روی زمین چیده می شوند تا به سنت ایرانی بیشتر نزدیک باشند.

برای طراحی سنتی پارچه های ترمه یا قلم کار می توانند گزینه بسیار خوبی باشند. سفره عقد سنتی بسیار ساده بود و از وسایل های ساده استفاده می کردند و با سفره عقد امروزه زمین تا آسمان تفاوت هایی داشت.

امروزه برای طراحی سفره عقد از کارشناسان مجرب و افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک می گیرند و اقدام به طراحی سفره ی عقد می کنند. این کارشناسان با توجه به فضایی که قرار است سفره عقد را بچینید می توانند برای شما گزینه های بسیاری را در طراحی سفره ارائه دهند و شما بسته به میل خود یکی را بپسندید. اما در زمان های گذشته این چنین نبوده و افراد با سلیقه خود یک سفره ساده ای را برای عقد تدارک می دیدند.

سفره عقد ساده

سادگی از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار است و سفره عقد ساده بسیار متناسب برای افرادی است که از در انتخاب های خود سعی بر سادگی دارند می باشد. بسیاری از عروس ها ترجیح می دهند از میان انواع مدل های سفره عقد ساده برای سفره عقد خود انتخاب نمایند. در چیدمان سفره عقد ساده سعی بر آن است که علاوه بر زیبایی و جذابیت از وسایل ساده و در دسترس ترکیبی جذاب درست کنند.

سفره عقد فانتزی

در این مدل از سفره عقد تزیینات ظریف، جذاب و دارای هارمونی متناسب می باشد.

سفره عقد مدرن و لوکس

یکی دیگر از انواع مدل های سفره عقد، اجرای سفر عقد به صورت مدرن و لوکس می باشد. تزیین این مدل از سفره عقد به این صورت بوده که از تمای وسایل مورد نیاز برای سفره عقد استفاده می کنند اما دیزاین آن دیگر ساده یا سنتی نیست. تزیین تمامی عناصر سفره عقد مانند گل آرایی،و تزیین سفره عقد باید لوکس و مدرن باشند.

سفره عقد عربی

برخی از کشورها مانند کشورهای عربی، برای انتخاب سفره عقد خود اکثرا از سفره عقدهای ایرانی استفاده می کنند. بسیاری از هموطنان ایرانی مقیم در برخی کشورهای عربی هستند و در زمینه سفره عقد عربی نیز فعالیت دارند.

تشریفات مراسم عقد با خدمات مجالس ثمین

در این گزارش سعی شد تا شما عزیزان را با آیین مراسم عقد، سفره آرایی و همینطور آداب و انواع سفره عقد بیشتر آشنا کنیم. اگر شما از ان دسته از عروس و دامادها هستید که به دنبال برگزاری صفر تا صد تشریفات مراسم عقد توسط خدمات مجالس می باشید، ما به شما تشریفات عروسی ثمین را معرفی می کنیم.

تشریفات ثمین با کادری مجرب و متخصص آماده برگزاری انواع مراسم های عقد، نامزدی، عروسی، تولد و ... با برنامه ریزی و قیمت مناسب می باشد. شما عزیزان می توانید صفر تا صد تشریفات مراسم عقد و همینطور طراحی و اجرای سفره عقد به سلیقه و انتخاب خود را به خدمات مجالس ثمین بسپارید تا بهترین و زیباترین شب زندگی خود را رقم بزنید. می توانید هر یک از آیتم های اجرای سفره عقد در فضای باز مانند باغ، در تالار و یا سالن اجتماعات را به سلیقه و شرایط خود از منوهای تشریفات ثمین انتخاب کنید.

سوالات متداول با سفره عقد
هزینه برگزاری مراسم عقد با خانواده عروس می باشد.
ساعت، کت و شلوار، حلقه ازدواج، ست کیف و کمربند، کفش، پیراهن، ست بهداشتی، حوله و چمدان
قرآن و جانماز، حلقه ازدواج، آینه و شمعدان، ساعت، لباس عقد و نامزدی، لوازم آرایشی، لباس مجلسی، عطر و ادکلن، چمدان، حوله حمام، سشوار و لوازم برقی، کیف و کفش، چادر مشکی، روسری و شال است.
بله. می توان دانه های اسپند در سفره عقد قرار داد و همانطور که می دانید اسپند انرژی های بد و چشم شور و .. را از زندگی عروس و داماد دور میکند.
سکه از نماد های مال و ثروت می باشد. سکه در سفره عقد نشانه رزق و روزی در زندگی عروس و داماد می باشد.
گل آرایی سفره عقد کاملا سلیقه ای می باشد. علاوه بر آن برای گل آرایی سفره عقد، طراحی ها و دیزاین های متنوعی وجود دارد. شما عزیزان می توانید متناسب با سلیقه خود دیزاین مورد نظر را در اختیار متخصصان تشریفات ثمین بسپارید تا با بهترین گل ها و کمترین هزینه، زیباترین گل آرایی سفره عقد را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW