تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

برگزاری مراسم ختم و ترحیم با بهترین خدمات

از دست دادن عزیزان تجربه‌ای تلخ و غم‌انگیز است. از گذشته رسم بر این بود که نزدیکان خانواده متوفی برای تسلی خاطر آن‌ها، کنارشان باشند و جهت دعا برای آمرزش روح متوفی، دور هم جمع شوند. همین رسم کم‌کم به برگزاری مراسم ختم و سایر مجالس ترحیم مانند سوم، هفتم و چهلم انجامید.

 امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برگزاری مراسم ترحیم و سایر مجالس عزا را به موسسات تشریفات مجالس مانند تشریفات ثمین بسپارند. طبیعتا سپردن صفر تا صد امور به موسسات تشریفاتی، مزایای زیادی خواهد داشت.

از جمله مزایای این مسئله، می‌توان به صرفه‌جویی در وقت، کاهش قابل توجه زحمات و سرعت‌بخشی به امور اشاره کرد. از آنجایی که بسیاری از افراد به خاطر از دست دادن عزیزانشان، روحیه مناسبی برای مدیریت و رسیدگی به امور ندارند، می‌توانند از تشریفات مجالس بهره بگیرند تا دیگر دغدغه کیفیت برگزاری مراسم خود را نداشته باشند.

از سایر مزایای این کار نیز می‌توان به صرفه جویی در هزینه‌ها و شخصی‌سازی مراسم متناسب با بودجه و سلیقه شخصی اشاره کرد.

تشریفات مراسم ختم؛ از آماده سازی تا پذیرایی

از اطلاع‌رسانی درگذشت متوفی تا اعلام برنامه مجلس ختم و برگزاری مراسم، تصمیم‌گیری در زمینه مکان برگزاری، نحوه پذیرایی از مهمان‌ها، آماده‌سازی پک مراسم ختم، گل‌آرایی مراسم و... همگی از تشریفات مراسم ترحیم محسوب می‌شوند. 

در این میان، جزئیاتی مانند هماهنگی سخنران، مداح، امور مربوط به پذیرایی و دعوت مهمانان از کارهایی هستند که در عین سادگی، می‌توانند ساعت‌ها وقت بگیرند. شما می‌توانید با خیال راحت، صفر تا صد امور مربوط به تشریفات مراسم ختم را به ثمین بسپارید.

اگر روی جزئیات وسواس دارید و می‌خواهید همه‌چیز در نهایت ظرافت و دقت پیش برود و هیچ کم و کسری وجود نداشته باشد، توصیه می‌کنیم که این کار را به موسسات تشریفات بسپارید. این موسسات با داشتن تجربه و تخصص کافی در این زمینه، به شما کمک خواهند کرد تا کارها را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و پیش ببرید.

تشریفات مراسم ترحیم؛ غذا و پک مراسم ختم

بعد از اعلامیه فوت و همچنین اطلاع‌رسانی زمان مراسم ترحیم، نوبت به برگزاری آن می‌رسد. غذا، اصلی‌ترین رکن در پذیرایی از مهمانان در مراسم ختم است. در این زمینه، هر منطقه به سنت و رسم بومی خود عمل می‌کند. هرچند علاوه بر غذاهای سنتی، می‌توان از غذاهای جدید و متنوع نیز در پذیرایی استفاده کرد.

از آنجایی که در ایران اعتقاد بر این است که می‌توان به نیت درگذشتگان و برای شادی روح متوفی از مهمانان پذیرایی کرد، به سرو غذا در تشریفات مجالس ترحیم اهمیت زیادی داده می‌شود.  همچنین بسیاری از افراد از پک غذا برای مراسم ترحیم استفاده می‌کنند. در این حالت، نوع و کیفیت غذا و خوراکی‌های بسته‌بندی‌شده باید با فصل متناسب باشد.

به طور معمول، پک پذیرایی مراسم ختم شامل انواع میوه‌جات، حلوا، شیرینی و گاه خوراکی‌های سبک و فینگرفود است. شما می‌توانید برای تهیه پک مراسم ختم یا مشاوره درباره چیدمان آن، با کارشناسان ما در ثمین ارتباط بگیرید.

خدمات پذیرایی در مراسم ترحیم

از آنجایی که معمولا جمعیت زیادی برای مراسم ترحیم یا سوم، هفتم و چهلم دعوت می‌شوند، پذیرایی از میهمانان کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل خدمات مراسم ترحیم می‌تواند تضمین‌کننده کیفیت بالای برگزاری مراسم باشد.

تیم تشریفات ما در ثمین، صفر تا صد خدمات پذیرایی در مراسم ترحیم را برعهده می‌گیرد. از تهیه پک پذیرایی مراسم ختم تا حلوا، شیرینی‌جات، تهیه و سرو انواع غذا تا چیدن میز، پذیرایی از مهمانان و... خدماتی هستند که در پذیرایی از مهمانان در مراسم ترحیم ارائه می‌شوند.

گل آرایی مراسم ترحیم

گل آرایی در مراسم ختم فضایی غم‌انگیز و سوگوار را به فضایی آرامش‌بخش و معنوی تبدیل می‌کند. گل نمادی از زیبایی، طراوت و زندگی است و می‌تواند حس آرامش و تسلی را به خانواده متوفی و عزاداران القا کند. انتخاب گل‌های مناسب و چیدمان زیبا و هنرمندانه آن‌ها، می‌تواند به زیبایی و شکوه مراسم ختم بیفزاید. معمولاً در مراسم ختم از گل‌هایی با رنگ‌های سفید، مشکی و بنفش استفاده می‌شود.

برای چنین مراسمی، شما می‌توانید یک یا ترکیبی از گل‌های داوودی، لیلیوم، رز، میخک، ارکیده و آنتوریوم را برای گل آرایی مراسم ترحیم انتخاب کنید. ترکیب گل با شمع فضایی زیبا به مراسم می‌بخشد و موجب آرامش خاطر حاضرین خواهد شد. شما می‌توانید علاوه‌بر پذیرایی، کار گل آرایی و شمع آرایی مراسم را به تیم متخصص ما در ثمین بسپارید. کارشناسان ما با توجه به سلیقه، بودجه و ترجیحات شما، بهترین ترکیب ممکن را برای گل آرایی میز مراسم آماده خواهند کرد.

مداحی مجالس ترحیم

آهنگ و موسیقی جایگاهی ویژه در مراسم ما ایرانیان دارد. مداحی، فرم سنتی موسیقی و آواز آهنگین است که در مراسم عزا پخش می‌شود.

مداحی مجالس ختم می‌تواند باعث تسلی خاطر خانواده متوفی و عزاداران شود و نشان دهد که مهمانان هم در غم و اندوه آن‌ها شریک هستند.  انتخاب مداح مناسب و اشعار و نوحه‌های پرمغز و دلنشین، می‌تواند به زیبایی و شکوه مراسم ترحیم بیفزاید. شما می‌توانید حتی انتخاب مداح و خدمات مربوط به آن را هم در لیست تشریفات برگزاری مراسم ختم اضافه کرده و به ثمین بسپارید.

برگزاری مراسم ترحیم در فضای باز

اگر قصد دارید مراسم ختم و ترحیم را فضایی متفاوت برگزار کنید، می‌توانید میهمانان خود را به باغ دعوت کنید. برگزاری مراسم ختم در باغ در فصول تابستان، این اجازه را به حاضران می‌دهد تا راحت‌تر باشند. همچنین می‌توانید برای برگزاری مراسم در بهشت زهرا نیز از این سرویس استفاده کنید. تمامی جزئیات مراسم مانند لوکیشن و رزرو باغ نیز برعهده تشریفات ثمین خواهد بود. بنابراین، تنها کاری که شما باید انجام دهید، ارائه تعداد نفرات مدعو و منوی پذیرایی درخواستی است.

رزرو سالن و تالار برای مراسم ختم

در سال‌های اخیر، استفاده از تالار برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم، محبوبیت پیدا کرده است. تالارهای پذیرایی با ظرفیت بالای خود امکان پذیرایی از مهمانان را به صورت مفصل ایجاد می‌کند. همچنین پارکینگ و فضای پارک خودرو در تالار تضمین شده و در زمان‌های مختلف سال قابل استفاده است.

البته تالار فضایی معنوی و روحانی مانند مسجد ندارد و برای بسیاری از افراد، مکانی آشنا و مورد احترام نیست. همچنین برگزاری مراسم ترحیم و ختم در سالن معمولاً هزینه بیشتری نسبت به مسجد دارد و ممکن است در برخی نقاط شهر، دسترسی به آن آسان نباشد.

اگر می‌خواهید در پذیرایی از مهمانان راحت‌تر باشید، توصیه می‌کنیم تالار را انتخاب کنید. در صورت تمایل به انتخاب تالار برای مراسم ختم می‌توانید با در ثمین مشورت کنید تا لیستی از سالن‌های منتخب با بهترین هزینه ممکن را به شما ارائه دهیم.

مسجد برای مراسم ختم

برگزاری مراسم ترحیم در مسجد، برای بسیاری از افراد گزینه‌ای ایده‌آل‌تر است. مسجد فضایی معنوی و روحانی دارد، مقدس است و معمولاً هزینه تمام‌شدۀ آن، نسبت به تالار کمتر خواهد بود. همچنین دسترسی به مسجد در بسیاری از نقاط شهر آسان است.

البته باید در نظر بگیرید که مساجد ظرفیت محدودی دارند و امکان پذیرایی از مهمانان به صورت مفصل در آن‌ها وجود ندارد. همچنین فضای پارکینگ محدود است و امکان دارد در اوقات خاص مانند ماه رمضان یا محرم، شلوغ باشد. اما اگر تعداد کمی از میهمانان را برای پذیرایی در نظر دارید، می‌توانید از تشریفات مجالس در منزل ثمین هم استفاده کنید.

برگزاری مراسم ترحیم در تهران

برگزاری مراسم ترحیم در شهرهای تهران و کرج، می‌تواند چالشی بزرگ برای میزبان باشد. پراکندگی مهمانان در سطح شهر و انتخاب مکانی با سترسی آسان برای همه، انتخاب چیدمان، پذیرایی، نوع تشریفات و همه مواردی که می‌توانند مجلس را به مراسمی باشکوه و در خور شان متوفی تبدیل کنند، از چالش‌های پیش‌روی میزبان خواهد بود.

 شما می‌توانید برای راحتی کار و سهولت در انجام امور از تشریفات مراسم ختم ثمین کمک بگیرید. تیم کارشناسان مجرب، متعهد و متخصص ثمین به شما کمک خواهند کرد تا برنامه‌ریزی و اجرای برنامه مراسم را به خوبی پیش ببرید.

برگزاری مراسم سالگرد و شام غریبان برای متوفی

رسم برگزاری مراسم شام غریبان میان بعضی از خانواده‌ها وجود دارد و اجرا می‌شود. در این مراسم که در اولین شب پس از خاکسپاری برگزار خواهد شد، اقوام و نزدیکان به خانه متوفی رفته و برای تسلی خاطر بازماندگان و آرامش روح متوفی، دعا می‌کنند.

معمولا در این مراسم میز پذیرایی با شمع و گل آراسته می‌شود. از پذیرایی این مراسم می‌توان به میوه، حلوا و خرما و در صورت تمایل میزبان، شام اشاره کرد.

خدمات مراسم ختم لاکچری با تشریفات ثمین

شما می‌توانید برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم با بهترین تشریفات و به بهترین شکل ممکن، با تشریفات ثمین در ارتباط باشید. کارشناسان ما در صفر تا صد برگزاری مراسم ترحیم همراه شما خواهند بود. برای مشاوره در زمینه انتخاب نوع تشریفات، مراحل برگزاری و پیشبرد روند امور و همچنین طرح هر گونه سوال درباره گزینه‌های انتخابی یا هزینه‌ها با ما در ثمین در ارتباط باشید.

سوالات متداول با برگزاری مراسم ختم

این مورد به منوی انتخابی شما بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق پک پذیرایی مراسم موردنظر خود با ما تماس بگیرید.

اینکه قصد دارید مراسم خود را در کجا، چه زمانی و با چه پکیجی برگزار کنید، روی هزینه مراسم ترحیم تاثیرگذار است. برای مشاوره و دریافت قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

شما می‌توانید سالن یا مسجد، غذا، پک پذیرایی، مداحی، گل آرایی، شمع آرایی و حتی برگزاری مراسم شام غریبان خود را از ما بخواهید. برای مشاوره و ثبت سفارش تشریفات مراسم ختم با ما تماس بگیرید.
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW