تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

راهنمای انتخاب باغ و سالن یا تالار عروسی

17 آبان ، 1397
تشریفات ثمین

راهنمای انتخاب باغ و سالن یا تالار برای برگزاری مراسم عروسی

در انتخاب محل مناسب جهت برگزاری مراسم ازدواج خود دقت کنید. زیرا که حاصل زحمات بسیاری است که از چند  ماه قبل کشیده اید تا بتوانید هم چیز را در یک محل مناسب گرد هم آورید. با توجه به این‌که در کدام نقطه کشور و با چه آب‌ و‌ هوایی زندگی می‌کنید باید بررسی کنید ببینید باغ برای برگزاری مراسم شما مناسب تر است یا تالار؟ باید مطمئن شوید که در محدوده تاریخ جشن عروسی شما آب و هوا آفتابی است یا ابری و بارانی؟ 
دمای هوا بین 25 الی 35 درجه سانتیگراد برای برگزاری مراسم عروسی شما در باغ مناسب است. دمای هوا بیشتر یا کمتر از آن باعث می شود که شما نتوانید از فضای باز و زیبای باغ استفاده کنید و کل بودجه ای که صرف زیباسازی و نورپردازی باغ صرف نموده اید از بین می رود. 

راهنمای انتخاب باغ و سالن یا تالار عروسی 

نکات مهم برای برگزاری مراسم عروسی در تالار یا باغ عروسی

برای برگزاری مراسمی بی نقص در تالار عروسی باید به چندین نکته مهم توجه کنید:

به دلیل اینکه تالارهای با کیفیت زود پر می شوند، برای رزرو محل مناسب در تاریخ دلخواهتان باید از چندین ماه قبل اقدام کنید.

به دلیل تنوع تعداد باغ ها و تالارها این روزها امکان انتخاب های متفاوتی برای برگزاری مراسم عروسی وجود دارد.
برای انتخاب تالار پذیرایی و عروسی تان تعداد مهیمانان را ملاک قرار دهید. اگر سالن یا باغ عروسی بسیار بزرگ باشد و تعداد مهمانان کم باشد. باعث می شود تا جشن سرد به نظر بیاید. بنابراین اگر تعداد مهمانان شما کم می باشد، باید محل کوچکی را برای برگزاری مراسم انتخاب کرد. تعداد میهمانان با ظرفیت سالن عروسی باید با هم تناسب داشته باشد.
بهتر است برای انتخاب محل مناسب جشن عروسی خود، فاصله محل برگزاری با آرایشگاه، آتلیه عکاسی و گلفروشی را مدنظر داشته باشید تا هنگام رفت و آمد به این محلها دچار مشکل نشوید.
قبل از برگزاری خدمات عروسی از نظافت و نظم محل مورد نظر مطمئن شوید. هنگام بازدید تالار عروسی یا باغ حتما به تزئینات آن دقت کنید، در بسیاری از مواقع عکس هایی که از محل مورد نظر در سایت یا آلبوم می‌بینید با آنچه واقعیت دارد کمی متفاوت است. حتما از مرتب بودن صندلی‌ها، دیوارها ، سرویس‌های بهداشتی و ... اطمینان حاصل نمایید. اگر عروسی شما در باغ است حتما  به کوچه های اطراف آن دقت کنید. کوچه باغ‌ها تمیز باشند خصوصا اگر جشن شما در فصول بارشی می باشد، ممکن است برخی از ماشین‌ها در راه‌های اطراف باغ گیر کنند. حتما درخواست کنید که قبل از مراسم همه جا تمیز و مرتب باشد.

 راهنمای انتخاب باغ و سالن یا تالار عروسی

در مورد موارد اضطراری که ممکن است پیش آید حتما از مدیر باغ یا سالن بپرسید، مثلا در مورد قطع برق و موارد جایگزین از مدیر سوال فرمایید.

قبل از برگزاری مراسم حتما به اتفاق چند نفر از نزدیکان و بزرگان خود در یکی از مراسمی که در محل مورد نظر برگزار می شود حضور داشته باشید و از کیفیت غذای سالن مطمئن شوید.
نورپردازی باغ ، جایگاه گروه موزیک و میهمانان، آسانسور، محل بازی کودکان، استخر در راستای زیباتر شدن محفل شما ، قهوه خانه سنتی و کافی شاپ مجزا و ... همه از مواردی هستند که باید در انتخاب باغ عروسی یا تالار عروسی به آن دقت کرد تا همه چیز طبق خواسته تان پیش برود.
محل جشن شما باید فضای مناسبی برای پارک اتومبیل داشته باشد. شما برای هر 3-4 نفر مهمان‌ یک جای پارک را در نظر بگیرید. در غیر این صورت مهمان‌ها باید در مکانی بسیار دورتر از محل جشن پارک کنند و تا محل برگزاری مراسم پیاده روی کنند که این اتفاق زیاد خوشایند نیست.
ورودی باغ عروسی و حسی که در لحظه ورود به شما دست میدهد، جایگاه ماشین عروس، افراد لازم جهت تامین امنیت مراسم، پارکینگ و نزدیکی آن به سالن و باغ، اتاق عقد (در صورتی که عقد و عروسی در یک روز می باشند)

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW