تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

ایده سالگرد ازدواج ساده در خانه یا کافه

25 آبان ، 1402
تشریفات ثمین

 سالگرد ازدواج یکی از مهم‌ترین مناسبت‌های دونفره در زندگی مشترک است و برگزاری جشن برای آن، می‌تواند این روز را به خاطره‌ای به‌یادماندنی تبدیل کند. اگر دنبال ایده سالگرد ازدواج در خانه یا کافه هستید و می‌خواهید جشنی ساده و خودمانی بگیرید، این مقاله مخصوص شماست. ما در این مقاله چند نمونه از ایده‌های برگزاری مراسم سالگرد ازدواج را در خانه، کافه، طبیعت و با بچه‌ها با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. برای آشنایی با این ایده‌ها با ما تا انتهای این مقاله در ثمین همراه باشید.

ایده های جذاب برای برگزاری سالگرد ازدواج در خانه

گاهی فرصت سفر یا رفتن به مکانی خاص پیش نمی‌آید و شما نمی‌توانید برای سالگرد ازدواج حتی به رستوران محبوب‌تان بروید؛ این به معنای برگزاری مراسم سالگرد بدون شوق و ذوق نیست. شما همچنان می‌توانید با داشتن ایده سالگرد ازدواج در خانه، آن را به خاطره‌ای به یادماندنی تبدیل کنید

پیش‌تر جذاب ترین ایده‌ های جشن تولد را در مقاله دیگری بررسی کرده بودیم. حال اگر به دنبال ایده سالگرد ازدواج در خانه هستید، موارد زیر می‌توانند جالب باشند.

آشپزی دو نفره

اگر از آشپزی و گذراندن وقت در آشپزخانه لذت می‌برید، درست کردن غذا باهمکاری یکدیگر، می‌تواند راهی عالی برای برگزاری سالگرد ازدواج در خانه باشد. می‌توانید اولین شامی را که باهم خوردید به یاد بیاورید و همان را بپزید یا دنبال غذاهای جدید و خاص بگردید و روش تهیه آن را باهم امتحان کنید.

آشپزی دو نفره ایده سالگرد ازدواج

آشپزی دونفره در سالگرد ازدواج

پیک نیک روی بام

اگر امکانش را دارید، برگزاری پیک‌نیک روی بام خانه هم می‌تواند یکی دیگر از ایده‌های سالگرد ازدواج در خانه باشد. می‌توانید وسایل شام را بردارید و با خودتان به پشت بام ببرید و همانجا باهم غذا بخورید. این ایده سالگرد ازدواج دونفره می‌تواند تا سال‌ها در خاطرتان بماند.

جستجوی گنج

اگر نمی‌توانید از خانه بیرون بروید، هیچ محدودیتی در برگزاری سالگرد ازدواج به روش خلاقانه نخواهید داشت؛ کافی است کمی از تخیل و خلاقیت‌تان استفاده کنید. شما می‌توانید برای تقدیم کادوی سالگرد، بازی جستجوی گنج راه بیندازید؛ به این ترتیب که در هر گوشه خانه یک کارت نشانه و راهنما برای مرحله بعد بگذارید تا در نهایت، شریک‌تان به کادوی اصلی برسد. حسابی سرگرم خواهید شد؛ تضمین می‌کنیم!

مهمانی خودمانی

می‌توانید خانواده یا دوستان‌تان را به خانه دعوت کنید و جشن کوچکی به مناسبت سالگرد ازدواج‌تان بگیرید. این جشن‌ها می‌توانند خاطرات جدیدی را برایتان بسازند و تجربه‌ای لذت‌بخش باشند. به همین دلیل، ما همیشه این گزینه را در لیست ایده‌های سالگرد ازدواج در خانه قرار می‌دهیم و از قلم نمی‌اندازیم.

تماشای فیلم موردعلاقه

اگر فیلم‌باز هستید، این تجربه مشترک را در سالگرد ازدواجتان از دست ندهید. تنقلات مفصلی بخرید و باهم فیلم تماشا کنید. می‌توانید این کار را کل روز ادامه دهید و چندین فیلم را از کلکسیون فیلم‌های موردعلاقه‌تان باهم ببینید.

ایده های جذاب برای برگزاری سالگرد ازدواج در کافه

رفتن به رستوران و کافه یکی دیگر از متداول‌ترین انتخاب‌های ما برای برگزاری هر رویداد و جشن گرفتن مناسبت‌ها است. دور هم غذا خوردن، یکی از سنت‌های ما ایرانیان است و جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ هر خانواده‌ای دارد. به همین دلیل، یکی از گزینه‌های محبوب برای برگزاری جشن سالگرد ازدواج، این است که مراسم را در کافه یا رستوران برگزار کنید. موارد زیر می‌توانند به ایده‌پردازی‌های بیشتری درباره برگزاری سالگرد ازدواج بینجامند.

غافلگیری هیجان‌انگیز

شما می‌توانید دوستان یا خانواده‌ را از قبل و بدون هماهنگی باهمسرتان به رستوران محبوب او دعوت کنید تا هنگام ورود به رستوران، غافلگیر شود. اگر دوست داشته باشید می‌توانید با مسئولان رستوران یا کافه هماهنگ کنید تا موسیقی محبوب او را در بدو ورود پخش کنند. البته به خاطر داشته باشید که اگر همسر شما فردی درونگراست، احتمالا چنین سورپرایزی او را معذب خواهد کرد و شاید بهتر باشد به ایده‌های دیگری فکر کنید.

صرف غذا با منظره‌ای عالی

نظرتان درباره صرف غذا در رستوران یا کافه‌ای لوکس با منظره‌ای رویایی از شهر یا کوهستان چیست؟ اگر بخواهید می‌‌توانید در روز سالگرد ازدواج‌ کمی دست و دلبازی به خرج دهید و خودتان را به چنین ضیافتی مهمان کنید. رستوران‌هایی که روف گاردن دارند را در اولویت قرار دهید و سعی کنید برای شام بیرون بروید. به ما اعتماد کنید!

صرف غذا با منظره‌ای عالی ایده سالگرد ازدواج

صرف غذا با منظره‌ای عالی در سالگرد ازدواج

بازسازی خاطرات

اگر دنبال خاص‌ترین ایده سالگرد ازدواج در کافه یا رستوران هستید، این مورد مخصوص شماست. اولین کافه یا رستورانی که باهم رفتید را انتخاب کنید، سعی کنید درست مانند همان روز لباس بپوشید و همان غذایی را سفارش دهید که آن روز خوردید. سعی کنید دیالوگ‌ها و حرکات آن روز را به خاطر بیاورید و بازسازی کنید. جذاب نیست؟

ایده های جذاب برای برگزاری سالگرد ازدواج در طبیعت

اگر محیط زندگی‌تان از یک طبیعت زیبا برخوردار است، چه چیزی بهتر از اینکه سالگرد ازدواج را در طبیعت برگزار کنید؟ ایده سالگرد ازدواج در طبیعت، هم به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و هم می‌تواند حسابی دوپامین خون‌ را افزایش دهد؛ از همه مهم‌تر اینکه اگر اهل عکاسی باشید، می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده‌ای ثبت کنید. ما موارد زیر را برای برگزاری مراسم سالگرد ازدواج در طبیعت پیشنهاد می‌کنیم.

کوهنوردی

اگر در منطقه‌ای کوهستانی زندگی می‌کنید، می‌توانید از قبل باهم قراری جالب بگذارید؛ برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید در سالگرد ازدواجتان یکی از قله‌های اطراف را فتح کنید. نیازی نیست که حتما هدفی دور از دسترس و سخت را انتخاب کنید. برای شروع از ارتفاعات کم هدف‌گذاری کنید تا کم‌کم به اهداف بزرگ‌تر برسید. می‌توانید از قبل در کلاس‌ها و تمرینات کوهنوردی شرکت کنید تا مشکلی ایجاد نشود.

کوهنوردی ایده سالگرد ازدواج

کوهنوردی در سالگرد ازدواج

کمپ در طبیعت

اگر دوست داشته باشید، می‌توانید خودتان را به یک برنامه کمپینگ هیجان‌انگیز شبانه در طبیعت مهمان کنید. این ایده سالگرد ازدواج کم‌هزینه، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت خلق کند. یک چادر کمپینگ و چند بسته غذا، همه آن چیزی است که برای خلق این تجربه دو نفره، نیاز دارید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید با خودتان لپ‌تاپ ببرید و چند فیلم تماشا کنید؛ اگر فیلم‌ها ترسناک باشند هم چه بهتر!

برگزاری پیک نیک

برگزاری پیک‌نیک دو نفره یا دعوت از دوستان برای همراهی شما، یکی دیگر از ایده‌های سالگرد ازدواج در طبیعت است. یک روز کامل را در کنار هم در طبیعت بگذرانید و علاوه‌ بر خلق تجربه‌ای متفاوت، تمام انرژی‌های منفی و خستگی‌ هفته کاری‌تان را از خودتان دور کنید. دوپامینی که طبیعت به شما هدیه می‌دهد، جایگزین خوبی برای خستگی‌های طول هفته است.

ایده های جذاب برای برگزاری سالگرد ازدواج با بچه 

تجربه والد بودن، یکی از شگفت‌انگیزترین هدایای ازدواج است. همچنین، بچه داشتن به این معنا نیست که شما نمی‌توانید برای سالگرد ازدواج کار جالبی انجام دهید. شما می‌توانید همچنان با داشتن بچه‌ها هم سالگرد ازدواج‌تان را جشن بگیرید و در کنار آن‌ها، تجربه‌ای خاص و به یادماندنی رقم بزنید. برای الهام گرفتن از ایده سالگرد ازدواج با بچه، موارد زیر را در نظر بگیرید.

مسافرت کوتاه

یکی از کارهای خوبی که می‌توانید انجام آن را به سنت خانوادگی تبدیل کنید، این است که در سالگرد ازدواج به مسافرتی کوتاه و خانوادگی بروید. لازم نیست مقصد خیلی دور باشد و چند روز وقت‌تان را بگیرد. مسافرتی کوتاه، در حد یک روز می‌تواند روحیه‌ شما را تقویت و خستگی هفته کاری را از تن‌ بیرون کند. همچنین برای روحیه فرزندان هم عالی است.

بازی دورهمی

بچه‌ها عاشق بازی هستند. شما می‌توانید به مناسبت سالگرد ازدواج، خانوادگی، بساط بازی را راه بیندازید و چند ساعت را باهم وقت بگذرانید. گزینه‌ای را انتخاب کنید که هم برای شما و هم برای کودکان جذاب باشد. 

شیرینی پزی خانوادگی

تجربه آشپزی با کودکان، برای آن‌ها بسیار جذاب است و می‌تواند از سالگرد ازدواج شما، خاطره‌ای زیبا برای آنها خلق کند. شما می‌توانید ایده‌های جذابی برای پخت کیک سالگرد ازدواج پیدا کرده و آن را با فرزندان امتحان کنید. خوب است تزئین کیک را به کودک‌تان بسپارید تا با سلیقه خود، این کار را انجام دهد. تجربه انجام کارهای مشترک با کودکان، علاوه ‌بر تزریق اعتماد به‌نفس به آنها، تجربه‌ای به یادماندنی برایشان خواهد ساخت.

ساخت کاردستی

از کودک‌تان بخواهید برای سالگرد ازدواج شما، ایده‌ای برای ساخت کاردستی به‌ عنوان کادو و یادگاری ارائه دهد. سپس وسایل ساخت آن را بخرید و باهم کاردستی بسازید. مطمئن باشید که او از این تجربه لذت فوق‌العاده‌ای خواهد برد.

ایده سالگرد ازدواج خود را تشریفاتی اجرا کنید

در این مقاله تلاش کردیم تا ایده‌های سالگرد ازدواج در خانه یا کافه را با شما به اشتراک بگذاریم. این ایده‌های ساده می‌توانند سالگرد ازدواج شما را به روزی خاص و به‌یادماندنی تبدیل کنند. شما می‌توانید برای برگزاری جشن‌ سالگرد ازدواج به شیوه‌ای تشریفاتی‌تر، برنامه‌ریزی را به ما بسپارید. مثلا می‌توانید با ما تماس بگیرید و برای برگزاری مراسم خصوصی، سالن اجتماعات را با ارائه بهترین خدمات برای سالگرد ازدواج خود رزرو کنید. ما در تشریفات ثمین تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا تمام جشن‌ها و مراسم شما به بهترین شکل ممکن و با قیمتی مناسب برگزار شوند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

1.  چه ایده‌هایی برای جشن سالگرد ازدواج ساده دارید؟

سالگرد ازدواج را می‌توان با ایده‌هایی ساده و به‌یادماندنی نظیر پیک نیک ناگهانی، مهمانی در خانه، تماشای فیلم در خانه، گردش در طبیعت یا گیم نایت با دوستان  جشن گرفت.

2. کادوهای ساده برای سالگرد ازدواج چه آیتم‌ هایی را شامل می‌شود؟

هدیه‌های ساده‌ای که یادآور خاطرات گذشته شما باهم هستند، معمولا بهترین هدیه‌های سالگرد ازدواج خواهند بود. گلدان گل، دستبند یا گردنبند ساده، کتاب مشترک، آلبومی از عکس‌های دونفره، کارت هدیه‌ای با پیام مخصوص یا  هر هدیه عاطفی و معنادار دیگری می‌تواند یک هدیه مناسب برای سالگرد ازدواج باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW