تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

نکات مهم گل آرایی برای مراسم عروسی

31 فروردین ، 1402
تشریفات ثمین

از مهم ترین تزیینات در عروسی گل آرایی برای مراسم عروسی است. گل آرایی مراسم عروسی شامل دسته گل عروسی، ماشین عروس، جایگاه ویژه عروس و داماد، روی میزهای پذیرایی و تاج عروس می‌شود. در انتخاب مدل، رنگ بندی و نوع گل های مورد استفاده باید سبک عروسی را در نظر گرفت. سلیقه و علاقه عروس و داماد، ابعاد و نوع فضا نیز از مواردی هستند که حتما باید مورد توجه تیم گل آرایی قرار گیرد. گل آرایی به هر شکلی که باشد بسیار زیبا خواهد بود زیرا طبیعت با زیبایی رابطه مستقیم دارد؛ اما اگر هماهنگی بین گل آرایی با موارد گفتهشده وجود نداشته باشد، بخش بزرگی از زحمات تیم هدر خواهد رفت. برای این که هماهنگی و هارمونی به خوبی رعایت و زیبایی صد چندان شود، باید به نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی را مطلع باشید. در این مطلب ما در تشریفات مراسم ثمین این نکات را جمع آوری کرده و در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

araei1گل آرایی مراسم عروسی

مهم ترین نکات گل آرایی برای مراسم عروسی

اولین و مهم ترین چیزی که قبل از گل آرایی باید در نظر گرفت، بودجه ای است که عروس و داماد تمایل دارند برای این بخش اختصاص دهند. استفاده از گل هایی با قیمت مناسب با بودجه سبب می شود در انتهای کار زوجین رضایت بیشتری را کسب کنند. دومین مورد فصل و تایمی از شبانه روز است که برای برگزاری مراسم عروسی در نظر گرفته می شود. قطعا در یک روز گرم تابستان و یا در یک روز آفتابی گل هایی با مقاومت بالا در برابر حرارت بهترین گزینه هستند. برخی از گل ها دارای عطر بسیار بالایی هستند و برای درصد زیادی از افراد ایجاد آلرژی می کنند. در گل آرایی تمام قسمت ها باید این مورد را در نظر گفته و استفاده از آنها را نادیده بگیرید. گل ها به محض جدا شدن از شاخه و قرار گرفتن در فضای باز به سمت پژمردگی پیش رفته، بنابراین باید برای این مشکل نیز به دنبال راه چاره بود. استفاده از گل های مقاوم به بی آبی و سپس استفاده از اسفنج های مرطوب می تواند در حل این مشکل چاره ساز باشد.

araei2گل آرایی میزها در عروسی

هماهنگی گل آرایی در تمام قسمت ها

همان طور که گفتیم گل آرایی شامل ماشین عروس، تاج و دسته گل عروس، داخل سالن و روی میزها و غیره می شود. یکی از مهم ترین مواردی که باید در گل آرایی رعایت شود هماهنگی و داشتن یک تم مشترک بین تمام این موارد و قسمت ها است. نوع، سایز بندی و رنگ گل ها در تمام قسمت هایی که گل آرایی شده اند باید با هم در ارتباط باشند و از یک قانون و سبک پیروی کنند.

ارتباط گل آرایی با سبک عروسی

امروزه مراسم عروسی شامل سبک های متفاوتی از جمله بوهو، روستیک، لاکچری و غیره بود و هر یک از این سبک ها دارای قانون خاص خود هستند. در هر یک از این سبک ها رنگ هایی که مورد استفاده قرار می گیرند کاملا مشخص و تعریف شده هستند. نوع گل ها و اندازه ی آنها همچنین نوع و اندازه ی اکسسوری هایی که در کنار گل آرایی مورد استفاده قرار می گیرند نیز کاملا مشخص می باشد. به طور مثال در عروسی به سبک روستیک، گل آرایی با گل های وحشی و برگ درختان صورت می گیرد. همچنین در این سبک استفاده از رنگ هایی مانند سبز، بنفش روشن و رنگ های خاک مورد استفاده قرار می گیرند.

زیباترین گل آرایی برای جایگاه ویژه

جایگاه ویژه که همان جایگاه عروس و داماد می باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از زیباترین تزیینات  و گل آرایی باید برای این قسمت از تالار مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از زیباترین گل ها، رنگ های کاملا خاص و البته در هارمونی با تم عروسی، استفاده از سازه های زیبا و باشکوه و البته در ابعاد بسیار متناسب با فضا همگی از مواردی هستند که در گل آرایی جایگاه عروس و داماد باید مدنظر قرار گیرند.

araei3گل آرایی جایگاه ویژه

یکی دیگر از مواردی که در گل آرایی این قسمت باید در نظر گرفت این است که گل آرایی و اندازه آن در حدی نباشد که عروس و داماد را از دید میهمانان پنهان سازد. همچنین اگر از سازه های طاق مانند و چهارچوب استفاده می شود باید متناسب با ابعاد تالار بوده و جای زیادی را اشغال نکند.

دسته گل عروس

گل آرایی دسته گل عروس علاوه بر هماهنگی با تم و سبک عروسی باید صددرصد با سلیقه، لباس و تاج سر او در ارتباط باشد. علاقه عروس به گل های طبیعی یا مصنوعی و همچنین داشتن آلرژی به گل های طبیعی را باید مورد توجه قرار داد. سایز دسته گل را با توجه به سایز و تناسب اندام عروس خانم باید در نظر گرفت مثلا برای عروس خانم هایی که از بالاتنه بزرگتری برخوردار هستند استفاده از دسته گل های توپی ممنوع است یا برای فردی که قد بلند و کشیده دارد، دسته گل آبشاری اصلا متناسب نخواهد بود.

اگر عروس به جای استفاده از دسته گل عروس، تمایل به استفاده از دستبند و بازوبند دارد باید در انتخاب شاخه و مفتول های مصرفی دقت کنید. شاخه های ضخیم وخشک یا مفتول های ضخیم ممکن است دست او را آزرده سازند. برای رفع این مشکل استفاده از مفتول های ظریف و همچنین استفاده از تور و روبان را در اولویت کار خود قرار دهید.

نکات مهم گل آرایی برای تاج سر عروس

برای تاج سر عروس نباید از گل های بسیار بزرگ استفاده کرد. گل های کوچک و مینیاتوری علاوه بر اینکه زیبایی بیشتری دارند، بیش از حد جلب توجه نکرده و نگاه ها را به طور ناگهانی به سمت خود نمی کشاند. استفاده از برگ های بسیار ریز نیز در تاج متناسب با سبک هایی می باشد که رنگ سبز از جایگاه ویژه ای در آنها برخوردار است.

گل آرایی ماشین عروس

سخت ترین قسمت گل آرایی تزیینات مربوط به ماشین عروس می باشد. در انجام این قسمت باید سرعت ماشین در حال حرکت را در نظر گرفت. سرعت ماشین و شدت تکان هایی که ممکن است به گل آرایی وارد شود در کمترین زمان می تواند تمام زحمات را هدر دهد. بنابراین محکم ترین اتصالات و دقت در این قسمت حرف اول را خواهد زد. تزئین ماشین عروس علاوه بر هماهنگی با تم عروسی و سلیقه زوجین، باید با رنگ و ابعاد ماشین نیز در تناسب کامل باشد.

گل آرایی در قسمت ورودی تالار

از آنجا که اولین نگاه بیشترین و ماندگارترین حس را منتقل می کند، اولین لحظه ورود به تالار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. میهمانان به محض ورود باید با صحنه ای بسیار زیبا و خاص روبرو شوند تا انرژی مثبت بالایی را دریافت کنند. یک گل آرایی منحصر به فرد نیز باید برای ورودی در نظر گرفت که معرف تم و سبک عروسی باشد. سازه هایی که برای این قسمت در نظر گرفته می شود به هر شکل و صورتی که باشد باید به استحکام آن توجه کافی کرد، مخصوصا اگر در فضای کاملا باز واقع شده باشد. گل آرایی که برای سر در تالار استفاده می شود به خاطر اتصال به در و دیوار مقاومت بیشتری دارد تا گل آرایی که قرار است بر روی یک چهارچوب نصب شده و در قضای باز قرار گیرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW