تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

تفاوت باغ تالار و تالار عروسی در چیست؟

31 فروردین ، 1402
تشریفات ثمین

تفاوت باغ تالار و تالار عروسی در چیست؟ این سوال خیلی از افراد است و به خصوص برای زوج های جوانی که تصمیم به برگزاری مراسم عروسی دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد. وقتی گزینه های متفاوت به عنوان مکان برگزاری مراسم عروسی پیش روی زوجین قرار می گیرد، آنها را وارد یک چالش بسیار مهم می کند. عروس و داماد دوست دارند بهترین شب زندگی شان را به شبی زیبا تبدیل کنند که در خاطره ها ماندگار باشد. آنها برای تمام موارد سنگ تمام گذاشته و در این بین مکان برگزاری مراسم عقد و عروسی از بیشترین اهمیت برخوردار است. دو گزینه از مکان های بسیار عالی تالار و باغ تالار می باشند که به عروس و داماد پیشنهاد داده می شود. در ادامه این مطلب به تفاوت باغ تالار و تالار عروسی پرداخته و این دو مکان مناسب برای جشن عقد و عروسی را مورد بررسی کامل قرار می دهیم.

talar1مراسم عروسی در باغ تالار

تفاوت در فضای باز باغ تالار و تالار عروسی

بزرگترین تفاوت بین تالار و باغ تالار، مجهز بودن باغ تالار به فضای باز بسیار بزرگ و وسیع رو باز می باشد. باغ تالارها فضای بزرگ باغی هستند که برای مراسمات مختلف از جمله عقد و برگزاری مجالس عروسی در اختیار عروس و داماد قرار داده می شود تا یک میهمانی باشکوه را برگزار کنند. اما فضای تالار سرپوشیده است و وسعت محدودتری نسبت به باغ تالار دارد. ممکن است برخی از تالارها نیز یک فضای باز را در اختیار شما قرار دهند، اما این فضا کاملا محدود بوده و به اندازه ی تمام میهمانان شما نخواهد بود. همچنین فضای باز موجود در تالار امکانات و شرایط ویژه ای مانند فضای باز باغ تالار را ندارد.

talar2مراسم در تالار عروسی

لوکیشن های عالی برای عکاسی

باغ تالار به دلیل داشتن فضای وسیع، سازه های مختلفی دارد که مناسب برای عکاسی و فیلمبرداری می باشد. آلاچیق، اتاق شیشه ای بین درختان و فضای سبز، پل های چوبی، برکه و آبگیر یا آبنماهای دست ساز از جمله مواردی هستند که در فضای داخلی باغ تالارها موجود می باشد. عروس و داماد و میهمانان یکی از دغدغه هایشان گرفتن عکس های خاص و بی نظیر و ژست های منحصر به فرد می باشد. با توجه به وجود این لوکیشن ها در باغ تالار این مشکل در حد بسیار زیادی برطرف می شود. فضای تالار هیچ یک از این موارد را نداشته به همین علت فضای عکاسی محدود به همان سالن تالار می باشد.

فضای بزرگتر باغ تالار نسبت به تالار

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت هایی که بین تالار و باغ تالار وجود دارد، تفاوت در مساحت می باشد. معمولا باغ عروسی فضای بزرگتری نسبت به تالار دارند و برای تعداد مهمان های زیاد مناسب هستند. این بزرگی در فضا امکان چیدمان بهتر میز و صندلی ها را نیز فراهم کرده که با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

کنترل دما محیط

تفاوت دیگری که بین تالار و باغ تالار وجود دارد این است که دمای محیط در تالار کاملا قابل کنترل است. با توجه به اینکه در فصل سرد یا گرم هستید استفاده از دستگاه های سرمایش و گرمایش در فضای تالار به راحتی می تواند بعد از یک تایم کوتاه تمام محیط را به طور یکنواخت به دمای دلخواه و مناسب برساند. قطعا در یک فضای باز یکنواخت کردن هوا و رساندن دما به حد مطلوب مخصوصا در فصل سرد تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

هوای مناسب باغ تالار

با توجه به جمعیت بالا در مهمانی و جشن عروسی و عقد و همچنین جنب و جوش بالای میهمان ها، فضا به سرعت درگیر هوای گرفته خواهد شد. در فضای باز باغ تالار با توجه به اینکه هوای آزاد در جریان می باشد، این خفقان در هوا احساس نخواهد شد و میهمانان را با هوای آلوده و کسل کننده روبرو نخواهد کرد. تالارها نیز تهویه هوا را با دستگاه انجام می دهند، اما قطعا تهویه با دستگاه به خوبی جریان هوای آزاد نخواهد بود.

تفاوت باغ تالار و تالار در زمان پذیرایی

مهم ترین و لذیذترین قسمت جشن عروسی پذیرایی و میل کردن شام یا نهار می باشد. اگر در فصل خنک تر مراسم عروسی را در باغ تالار برگزار کنید با این چالش روبرو خواهید شد که غذای سرد در اختیار میهمانان قرار نگیرد یا در فصل گرم نوشیدنها به سرعت گرم نشوند. تالار و فضای سرپوشیده برای پذیرایی شام بسیار مناسب تر هستند زیرا نگرانی بابت خنک شدن و از دهن افتادن غذا وجود نخواهد داشت.

پارکینگ باغ تلار و تالار عروسی

معمولا باغ تالارها در بیرون شهر بوده و فضای بسیار بیشتری برای اختصاص دادن به پارکینگ دارند. تالارها معمولا در داخل شهر بوده و میهمانان مجبور به فضای محدود پارکینگ اختصاصی و خیابان های اطراف می باشند که این امر سبب ایجاد دغدغه و نگرانی را برای آنها فراهم خواهد کرد.

در دسترس بودن تالار

برای برخی از میهمان ها دسترسی آسان به شهر بسیار مهم بوده و با توجه به اینکه باغ تالارها در فضای خارج از شهر هستند مشکل ساز خواهد شد. طی کردن مسافت طولانی قبل و بعد از جشن عروسی سبب بروز خستگی و ناراحتی برخی از افراد می شود. این ناراحتی ممکن است دلیلش نداشتن خودرو شخصی نیز باشد که دغدغه چگونگی رفت و آمد را در پی خواهد داشت.

talar3تشریفات مراسم عروسی

تشریفات عروسی در تالار و باغ تالار

تفاوتی ندارد که باغ تالار را برای مراسم عروسی انتخاب می کنید یا تالارهای سرپوشیده، در هر صورت بر ای مدیریت بهتر نیاز به تیم تشریفات احساس میشود. تشریفات ثمین با تیمی از افراد متخصص در این زمینه تمام آنچه برای برگزاری یک مراسم باشکوه و خاطره انگیز لازم است را به بهترین شکل فراهم می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW