تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

باغ تالار عروسی چه آپشن هایی باید داشته باشد

22 بهمن ، 1401
تشریفات ثمین

عروس و داماد با توجه به آپشن هایی که باغ تالار دارد آن را انتخاب کرده و مراسم عروسی شان را در آن برگزار می کنند. با توجه به اینکه شب عروسی از اهمیت بالایی برخوردار بوده عروس و داماد و خانواده ها تمام تلاش خود را کرده تا همه امور به خوبی و به بهترین نحو انجام شود. یکی از مهمترین قسمت هایی که در جریان برگزاری مراسم عروسی وجود داشته و باید وقت زیادی را صرف آن کرد انتخاب مکان برگزاری عروسی می باشد.

برگزاری مراسم و جشن عروسی در باغ تالار طرفداران بسیار زیادی داشته اما باید توجه و دقت داشت که صرفا اسم باغ تالار نمی تواند برترین بودن را  به یک فضا ببخشد. باغ تالار باید دارای آپشن هایی باشد که سبب تمایز آن با بقیه تالارها و مکان های مناسب برای برگزاری عروسی گردد. در ادامه این مطلب از خدمات عروسی ثمین به بررسی و معرفی آپشن های باغ تالارعروسی می پردازیم.

باغ تالار و آپشن های آنباغ تالار و آپشن های آن

باغ تالار باید دارای سازه ها و فضاهای مختلف باشد

یکی از مهم ترین آپشن های باغ تالارعروسی داشتن فضاهای مختلف و سازه های متنوع می باشد. به طور مثال برخی از باغ تالارها دارای اتاق های شیشه ای هستند که در بهترین قسمت باغ واقع شده و مشرف به درختان و فضای سبز زیبا، آبگیرهای مصنوعی و دیگر تزیینات بوده و به عنوان اتاق عقد مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر سازه هایی که به عنوان آپشن برای باغ تالار محسوب می شود می توان به داشتن سالن سرپوشیده اشاره کرد تا در صورت بارش های ناگهانی و یا بادهای پیش بینی نشده در فصل هایی مثل بهار و پاییز که تغییرات ناگهانی هوا و دما را داریم، مورد استفاده قرار گیرند.

آلاچیق نیز از دیگر سازه هایی است که می تواند به عنوان مکانی برای عکاسی مورد استفاده عروس و داماد یا مهمانان آنها قرار گیرد. این فضا همچنین می تواند به عنوان فضایی برای استراحت افراد سالمند قرار گرفته یا مادرانی که نوزاد به همراه دارند، می توانند از این آلاچیق ها استفاده کنند. باغ تالارها می توانند فضایی مانند آلاچیق را برای ارائه خدماتی همچون چای یا دیگر نوشیدنی ها در اختیار میهمانان قرار دهند.

دکوراسیون خاص و تزیینات مرتبط با عروسی

یک فضای زیبا نیازمند تزییناتی می باشد که منحصر به فرد و خاص بوده و در کمال سلیقه انجام شده باشد. باغ تالار بدون شک نیازمند تزیینات زیبا اعم از نور پردازی، گل آرایی، فضای سبز خاص، گل کاری، آبنما و آبشارهای کوچک مصنوعی می باشد. حال و هوای باغ تالاری که دارای اینگونه تزیینات بوده و گل های طبیعی و نورپردازی های عالی و اصولی دارد، بسیار هیجان انگیز و بی نظیر خواهد بود.

مکان و لوکیشن نسبت به شهر

از دیگر آپشن های باغ عروسی باید به حد فاصله آن تا شهر و لوکیشن آن اشاره کرد. صرفا نام باغ تالار نمی تواند بیان گر این باشد که این فضا بی نظیر و خاص است بلکه باید به تمام جوانب آن توجه داشت که دور بودن از شهر می تواند یکی از امتیازات منفی باشد، که به باغ تالار یا تالار داده می شود. وقتی مکان و موقعیت باغ تالار نزدیک و در دسترس باشد برای میهمانان نیز زحمت کمتر و خیال راحت تر را در پی خواهد داشت.

آپشن های مختلف باغ تالار عروسیآپشن های مختلف باغ تالار عروسی

ظرفیت و ابعاد باغ تالار عروسی

باغ تالار باید ابعاد و ظرفیتی متناسب با تعداد میهمانان داشته باشد، تا فضا شلوغ و خسته کننده به نظر نرسد. با توجه به شیوع بیماری های همه گیر میهمانان احتیاج به فضایی دارند که فاصله ها را رعایت کرده و حتی برای حفظ حریم خصوصیشان نیز نیازمند فضای بزرگتری هستند و باغ تالاری که کوچک باشد این امکان را نداشته، بنابراین فضای مجلس کاملا شلوغ و سبب اذیت و ناراحتی میهمانان می شود.

سالن های سرپوشیده و بسته بعد از زمان کوتاهی نیازمند تهویه هوا شده و اگر این امر صورت نگیرد هوای سنگین و آزار دهنده ای تمام فضا را پر خواهد کرد. این سالن ها باید دارای سیستم های استاندارد و متناسب با ابعاد شان باشند که طی پنج دقیقه بتواند تهویه را به خوبی و کامل انجام دهد.

سیستم گرمایش و سرمایشی متناسب با فضا

بدون شک دمای هوا بر روی روحیه و حال تمام مهمان ها تاثیر مستقیم داشته و داشتن فضایی که به اندازه ی کافی گرم یا خنک باشد، از دیگر آپشن های باغ تالار محسوب می شود. با توجه به اینکه مراسم عروسی در چه فصلی برگزار می شود باید به سیستم مورد نیاز توجه داشته و از تامین دمایی آن خیال راحتی داشت. سیستم گرمایشی و سرمایشی باید طی زمانی کوتاه دمای تالار را به یک اندازه و قابل قبول بالا یا پایین برده و روی یک عدد استاندارد تنظیم شده باشد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

رسم و رسوم نامزدی

تفاوت مراسم بله برون و نامزدی

تمیزی و رعایت بهداشت در تمام قسمت های باغ تالار

فضای باغ تالار باید کاملا تمیز بوده و رعایت بهداشت در آن مشهود باشد. پرسنل باید قبل از رسیدن میهمانان و شروع مراسم به تمام قسمت ها سر زده و از تمیزی آن مطمئن باشند. باغ تالار هر چند خدمات عالی داشته باشد اما تمیزی در آن حرف اول را نزند برای عروس و داماد و میهمانان فضایی غیر قابل تحمل خواهد بود. این تمیزی از کف سالن ها، کف باغ تا میز ها و ظروف پذیرایی را شامل می شود و در تمام قسمت ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

سفره عقد و امکانات دیگر

با توجه به دلایلی مانند کوچک بودن فضای منازل و یا بالا بودن تعداد مهمان ها و همچنین راحتی در برگزاری مراسم عقد برخی از خانواده ها و عروس و داماد مراسم عقد را در باغ تالار برگزار می کنند. باغ تالار باید پیش بینی این نیاز را نیز داشته باشد و در کنار تمام تجهیزات خود فضایی را برای سفره عقد فراهم نماید.

سفره عقد به عنوان یکی از آپشن های باغ تالار باید کاملا به روز و زیبا باشد. مسئولین و پرسنل باغ تالار باید چند نمونه سفره عقد را در اختیا عروس و داماد بگذارند تا آنها با توجه به سلیقه و علایقشان یکی را انتخاب کنند.

امکانات باغ تالار عروسیامکانات باغ تالار عروسی

سرویس بهداشتی

یکی دیگر از ملزومات باغ تالار این است که با توجه به ظرفیتش سرویس بهداشتی زنانه و مردانه در اختیار مهمان ها قرار دهد. در سرویس های بهداشتی پیش بینی برای افراد سالمند یا معلولین نیز نباید فراموش شود. رعایت بهداشت در این قسمت از باغ تالار نیز باید مورد توجه پرسنل قرار گیرد.

اتاق تعویض لباس

میهمانان عروسی باید فضایی را در اختیار داشته باشند که به منظور تعویض لباس یا تجدید آرایش مورد استفاده قرار دهند. باغ تالار به عنوان یکی دیگر از آپشن ها باید این فضا را به بهترین شکل و با نور پردازی عالی و مجهز به آینه های تمام قد در اختیار میهمانان قرار دهد.

اتاق استراحت برای رفاه حال سالمندان

بدون شک بین میهمانان افراد سالمند یا بیمار نیز وجود خواهد داشت که در طی مراسم عروسی نیازمند فضایی برای استراحت می باشند. باغ تالار و تالارها باید پیش بینی این فضا را داشته و اتاق یا سالنی را به این منظور آماده کنند.

برق اضطراری برای باغ تالار لازم و ضروری می باشد

قطعی برق یکی از اتفاقات پیش بینی نشده می باشد و بدون شک در صورت بروز این اتفاق مراسم با اشکال مواجه خواهد شد. مسئولین باغ تالار باید خیال عروس و داماد را از این بابت راحت نگه دارند که در صورت قطعی برق از برق اضطراری استفاده کرده و در برگزاری مراسم مشکلی به وجود نخواهد آمد.

فضایی برای سرگرمی کودکان

زمانی که تعدادی کودک در یک فضا قرار بگیرند تصمیم به انجام بازی های کودکانه خواهند گرفت و این امر برای بزرگتر ها مخصوصا در مراسم عروسی مشکل ساز و غیر قابل تحمل خواهد بود. باغ تالار می تواند فضایی کودکانه را تعبیه کرده و در اختیار کودکان قرار دهد تا به آنها نیز در این جشن به اندازه کافی خوش بگذرد. فضای بازی کودکان باید در معرض دید بزرگترها باشد تا با خیال راحت بتوانند از حال کودکانشان مطلع شوند.

پارکینگ باغ تالار

یکی از بزرگترین مشکلات و دغدغه های میهمانان، پارک کردن خودرو در مکانی است که خیالشان راحت باشد. اگر فضا به اندازه کافی نباشد و شخصی تصمیم به ترک میهمانی زودتر از بقیه بگیرد، با مشکل خارج کردن خودرو خود از پارکینگ مواجه خواهد شد، زیرا بدون شک در یک فضای کم خودرو ها در فواصل نزدیک به هم و غیر استاندارد پارک می شوند. باغ تالار باید فضای پارکینگ را کاملا استاندارد و بزرگ در نظر بگیرد تا میهمان ها و عروس و داماد از این بابت خیالشان راحت باشد.

کیفیت غذا در باغ تالار

لذت بخش ترین قسمت مراسم عروسی برای اغلب افراد قسمت پذیرایی می باشد. غذایی که از شکل ظاهر، رنگ و رو وطعم عالی برخوردار باشد، رضایت از این میهمانی و جشن را چند برابر می کند. آشپز و پرسنل آشپزخانه باید تمام تلاش خود را داشته باشند که غذایی بسیار لذیذ و عالی طبخ کرده و تقدیم میهمانان نمایند. بدون شک کیفیت در غذا و پذیرایی یک امتیاز عالی برای باغ تالار محسوب می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW