تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

نکات و ترفندهای فیلمبرداری عروسی

20 دی ، 1401
تشریفات ثمین

انتخاب یک آتلیه که باتمام نکات و ترفندهای فیلمبرداری عروسی آشنایی داشته و بتواند آنها را به بهترین نحو در عکس و فیلم ها اجرا کند از اهمیت بالایی برخوردار است. مراسم عروسی برای همیشه از مهم ترین و خاطره انگیزترین لحظات زندگی برای اشخاص می باشد. آتلیه ای که ثبت این لحظات بی نظیر را به عهده می گیرد باید کاملا حرفه ای بوده و فیلم و عکس هایی بدون عیب و نقص را ضبط و ثبت کند.

تنها به صرف داشتن تجهیزات مدرن نمی توان به حرفه ای بودن یک گروه و آتلیه اعتماد کرد. بنابراین با دیدن نمونه کارهای قبلی آنها می توان به این نتیجه رسید که تا چه اندازه با نکات و ترفندهای فیلمبرداری عروسی آشنایی داشته و چطور آنها را به کار می برند. در این مقاله با تشریفات ثمین همراه باشید.

نکات مهم فیلمبرداری در عروسینکات مهم فیلمبرداری در عروسی

فیلمبرداری جشن عروسی

عروس و داماد و حتی خانواده ها گاهی به مرور خاطرات لحظات عروسی دو نفر می پردازند، اما این خاطرات به مرور زمان از حافظه ها پاک می شود. تنها چیزی که سبب می شود این شب به یادماندنی به بهترین نحو یادآوری گردد دیدن عکس و فیلم های مربوط به آن می باشد.

عکاس و فیلمبردار باید به زیباترین نحو این ثانیه ها را ثبت کنند به طوری که افراد با دیدن عکس و فیلم تمام جزئیات را به یاد بیاورند. بنابراین در زمان انتخاب آتلیه تنها به تبلیغات دلخوش نکرده و با دیدن تجهیزات مدرن آنها را انتخاب نکنید، حتی داشتن مدارک از آموزش های مختلف نیز نمی تواند ملاکی بر بهترین بودن باشد.

چه بسیار افرادی که دارای مدارک و تجهیزات برتر هستند اما به دلیل نداشتن تجربه ی کافی نتیجه ی عالی در کارهایشان مشاهده نمی شود. حتی افراد و آتلیه هایی نیز وجود دارند که سالها ی بسیاری از شروع کارشان می گذرد اما پیشرفت چشمگیری نداشته اند. برای اطمینان از بهترین بودن، حتما از آنها نمونه کار خواسته و به دنبال آتلیه هایی با سابقه ی درخشان و رزومه ی عالی باشید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ایده ورود عروس و داماد

تجهیزات فیلمبرداری عروسی

ترفندهای مهم در فیلمبرداری عروسی

هر مراسم عروسی اتفاقات خاص خود را دارد و این اتفاقات همیشه پیش بینی شده نیستند و ممکن است کاملا غیر منتظره اتفاق بیفتند، بهترین فیلم بردار و عکاس باید بتواند این لحظات را به زیبایی هر چه تمام تر ثبت کند. خانواده ی عروس و داماد هر کدام رسم و رسومات خاص خود را داشته و در طی مراسم عروسی به اجرای این رسومات می پردازند. آتلیه باید با احترام به این رسوم، به عکاسی و فیلمبرداری مجالس بپردازند و به سلیقه ی آنها احترام بگذارد.

هیچ لحظه ای از مراسم نباید بنا به سلیقه و دلخواه آتلیه حذف گردد، بلکه باید علاقه مندی ها و سلیقه ی عروس و داماد را در نظر گرفته و با مشورت گرفتن کار خود را پیش ببرد. ثبت لحظاتی مانند زمان پذیرایی، خوردن شام یا نهار، زمان پایکوبی، لحظاتی از زمان حضور عروس و داماد در آرایشگاه، تزیینات ماشین عروس و جزئیاتی از لحظات ورود میهمان ها یا عروس و داماد به تالار همگی باید با توجه به نظر عروس و داماد و درخواست آنها ثبت شود.

ممکن است ثبت لحظه ی پذیرایی از سمت زوجین مناسب نباشد بنابراین فیلمبردار آتلیه باید این موضوع را مد نظر گرفته و ثبت نکند. چنانچه این لحظات ثبت شد باید به مسئول ادیت و تدوین گر گفته شود که این لحظات را  از فیلم نهایی و ادیت شده حذف کند.

ترفندهای فیلمبرداری عروسی

آتلیه برای ثبت فیلم و عکس های عالی از یک مراسم عروسی باید به مدت زمانی که در اختیار دارد، زمان برگزاری مراسم و میزان نور طبیعی، بودجه ای که عروس و داماد برای پرداختن به آتلیه در نظر گرفته اند، اولویت بندی که برای ثبت در نظر گرفته اند، توجه کامل داشته باشد.

لیستی از تمام کارهایی که باید انجام شود را تهیه کرده و در زمان قرار داد بستن با عروس و داماد تمام آنها را با توجه به بودجه شان توضیح دهید تا در نهایت ناراحتی و نارضایتی پیش نیامده و نتیجه ی کار با تمام و کمال و بدون هیچ نقصی باشد. فیلم و عکس بی نظیر زمانی ثبت می شود که به ترفندهای فیلمبرداری و عکاسی از مراسم عروسی کاملا توجه شود. این ترفندها عبارتند از:

ترفندهای فیلمبرداری عروسیترفندهای فیلمبرداری عروسی

فیلمبرداری جشن عروسی و نورپردازی

عکاس و فیلمبردار باید زمان برگزاری مراسم عروسی را در نظر گرفته و توجه کنند که چند ساعت نور طبیعی در اختیار دارند. زمان برگزاری مراسم و مکان باز یا بسته نورهای مختلفی دارند که این نور بر روی کیفیت فیلم و عکس ها تاثیر به سزایی دارند. در صورتی که فضا بسته و تاریک باشد یا مراسم در شب برگزار شود، استفاده از نورهای مصنوعی باید مورد توجه قرار گیرد. یک نورپردازی عالی، نتیجه ی عالی را در آلبوم عکس و فیلم های عروسی در پی خواهد داشت.

ایده های فیلمبرداری عروسی و ژست ها

عروس و داماد باید در عکس ها ژست های زیبایی داشته باشند و طبیعتا آنها دوست خواهند داشت که از ژست های تکراری دور شوند. یک عکاس کاردرست با توجه به لوکیشن و محیطی که در اختیار دارد، استایل عروس و داماد و سبک عروسی شان به دادن ایده های ژست خلاقانه می پردازد. در انتخاب ژست حتی باید به لباس عروس و داماد نیز توجه کافی داشت، قطعا ژستی که در لباس اسپورت پیشنهاد می دهید باید کاملا متفاوت با زمانی باشد که عروس و داماد در لباس عروس و کت و شلوار هستند.

نکات مهم در فیلمبرداری عروسی و ثبت جزئیات

زوجین دوست دارند در عکس و فیلم های عروسی شان تمام لحظات مراسم را دوباره از نزدیک لمس کنند. حضور افراد درجه یک خانواده و ثبت لحظاتی مانند بریدن کیک یا رقص دونفره و بسیاری نکات و لحظات دیگر باید با نهایت دقت انجام شود. ورود و حضور ساقدوش و عروس، اجرای رسوماتی که خاص افراد خانواده می باشد نباید از قلم بیفتد یا بی ارزش جلوه داده شود.

اولویت بندی در ثبت کردن

از دیگر نکات مهم در عکاسی و فیلمبرداری عروسی می توان به اولویت هایی که مد نظر عروس و  داماد است اشاره کرد. اگر با توجه به هزینه عروس و داماد محدودیتی در تایم فیلم و تعداد عکس ها وجود دارد باید با توجه به اهمیت و اولویت بندی که خود آنها انجام می دهند ثبت فیلم و عکس انجام شود. اولویت بندی به معنای محدودیت و حذف نمی باشد بلکه در اختصاص دادن فریم های بیشتر نیز می توان به اهمیت و اولویت ها پرداخت.

مهمترین نکات فیلمبرداری عروسیمهمترین نکات فیلمبرداری عروسی

داشتن همکار و دستیار

عکاس و فبلمبردار باید در کنار خود دستیاری داشته باشند که در صورت لزوم به آنها کمک کند. دستیار می تواند با داشتن دوربین مستقل به عنوان دوربین دوم به عکاسی و فیلمبرداری بپردازد. این شخص همچنین می تواند در زمان نورپردازی و یا دادن ژست به انجام کارهای جانبی بپردازد. فردی که به عنوان دستیار انتخاب می شود باید آشنایی کامل با ترفندهای فیلمبرداری و عکاسی عروسی داشته باشد.

همراه داشتن وسایل جایگزین و باطری یدک و شارژر

عکس و فیلمبردار باید بدون هیچ استرسی و با تجهیزات کامل به کار خود ادامه دهند. خالی شدن باطری دوربین یا هرگونه نقص و خرابی در تجهیزات استرس زیادی داشته و باعث مختل شدن یا حتی خراب شدن نتیجه ی کار می شود. به همراه داشتن شارژر، باطری یدک، دوربین دوم، وسایل نورپردازی مختلف و به تعداد لازم، احتمال بروز هرگونه مشکل را حذف می کند.

عکاسی و فیلمبرداری مجالس با تشریفات ثمین

با توجه به اهمیت بسیار زیاد فیلمبرداری عروسی، لازم است این کار به افراد متخصص و حرفه ای سپرده شود. تشریفات ثمین در مجموعه خدمات خود عکاسی و فیلمبرداری عروسی را ارائه داده و جدیدترین ترفند و نکات و استانداردها را رعایت می کند تا بهترین دستاورد را ارائه دهد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW