تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

عروسی لاکچری ایرانی چگونه برگزار شده و چقدر هزینه دارد

07 آبان ، 1401
تشریفات ثمین

عروسی لاکچری ایرانی چگونه برگزار می شود و چقدر هزینه دارد؟ این سوال برای کسانی که در شرف ازدواج هستند بسیار پیش می آید. همان طور که می دانیم یکی از چالش هایی که جوانان برای ازدواج با آن روبرو هستند هزینه های مراسم عروسی می باشد.

هزینه های مربوط به تالار، لباس و پذیرایی که باید بدون کم و کاست برگزار شود. تجمل گرایی در دنیای امروز باعث شده است که در تک تک موارد و ملزومات این مراسم هزینه های هنگفتی پرداخت شود. در ادامه این مطلب از تشریفات عروسی ثمین به بررسی این موارد و هزینه های آن می پردازیم.

هزینه های رزرو تالار عروسی لاکچری

اصلی ترین و بیشترین هزینه ی مراسم عروسی مربوط به رزرو تالار می باشد. هزینه ای چشمگیر که با گزینه هایی مانند گل آرایی مجالس، دکوراسیون و منوی انتخابی برای پذیرایی تغییر پیدا کرده و بالاتر می رود. این هزینه که در عرف به عهده ی داماد و یا خانواده اش می باشد از 80 تا 200 میلیون قابل تغییر می باشد.

تالارهای بزرگ، باغ تالارها در برابر خدمات متنوعی که هر روزه به آنها نیز افزوده می شود قیمت های ورودی خود را بالابرده و با عناوین مختلف به این هزینه مبلغی را می افزایند. چشم و هم چشمی باعث شده دکوراسیون های متنوع که با گل های طبیعی و نورپردازی همراه هستند به صورت اغراقی و کاملا تجملاتی از سمت زوجین و خانواده ها درخواست شود. هزینه های رزرو تالار با توجه به امکانات موجود در آن، موقعیت جغرافیایی و متراژ و تعداد مهمانان متفاوت خواهد بود.

عروسی لاکچری در ایرانعروسی لاکچری در ایران

هزینه کیک عروسی لاکچری ایرانی

کیک یکی از ملزومات مراسم عقد می باشد اما برخی از افراد برای مجلس عروسی نیز کیک سفارش می دهند. نوع و طبقات کیک سبب می شود عروسی لاکچری آنها هیچ کم و کاستی نداشته باشد. قیمت این کیک به وزن، تعداد طبقات و نوع تزیینات آن بستگی دارد.

طبقات بسیار زیاد و تزیینات با گل های مخصوص و گران بها قیمت های سرسام آوری را در پی دارد. با بررسی لیست های مختلف از فروشگاههای لاکچری قیمت هر کیلو کیک 200 تا 600 هزار تومان دیده شده است.

هزینه کارت عروسی لاکچری

با اینکه دعوت نامه های آنلاین هزینه کمتری داشته و زمان کمتری نیز برای ارسال به آن تعلق می گیرد اما باز هم برخی از زوجین تمایل به استفاده از کارت دعوت به روش سنتی دارند. کارت دعوت نیز به عنوان بخشی از هزینه های مربوط به ازدواج بوده و با توجه به طرح انتخابی و نوع و تعداد کارت ها افزایش هزینه دارد.

در این بخش هر یک از خانواده ها هزینه کارت ها با توجه به تعداد مهمان هایشان پرداخت می کنند. طبق تحقیقات انجام شده هزینه یک کارت دعوت لاکچری برای عروسی از 30 تا 500 هزار تومان می باشد. کارت های ساده تر دارای قیمت های بسیار پایین تری می باشند.

هزینه شیرینی و میوه برای عروسی لاکچری

برای پذیرایی از مهمانان عروسی از میوه و شیرینی استفاده می شود و کیفیت، تنوع در هزینه های این دو تاثیر به سزایی دارد. برای محاسبه باید بگوییم برای هر فرد 100 تا 120 گرم شیرینی و نیم کیلو میوه در نظر گرفته می شود و موز را نیز به تعداد مهمان ها خریداری می کنند.

برای اطمینان از به اندازه بودن ارقام پذیرایی ده درصد به کل اضافه می شود تا بدون نگرانی پذیرایی را انجام دهند. با توجه به وزن های گفته شده و تعداد مهمان ها هزینه را می توان محاسبه کرد. در جشن های لاکچری تنوع میوه ها و مقدار را بیشتر در نظر گرفته میشود.

هزینه های عروسی لاکچری ایرانیهزینه های عروسی لاکچری ایرانی

هزینه حلقه ازدواج لاکچری ایرانی

حلقه های ازدواج و سرویس طلایی که برای عروس خریده می شود با توجه به وزن طلا و جواهرات مورد استفاده در آن تغییر می کند. کمترین هزینه برای خرید حلقه برای یک عروسی لاکچری 6 میلیون تومان بوده و تا چند ده میلیون نیز بالاتر می رود. اما این قیمت را نباید زیاد مورد تایید دانست زیرا قیمت طلا هر روز در حال تغییر بوده و اجرت ساخت جواهرات و هزینه های جانبی مرتبا در حال تغییر می باشند.

هزینه لباس عروس لاکچری

مهم ترین شخص جشن عروسی یعنی عروس هزینه های بالاتر نسبت به بقیه نیز دارد. لباس های متنوع و رقابتی که بین افراد وجود دارد باعث شده لباس عروس به عنوان یک کالای لوکس و گران قیمت در بازار باشد. کیفیت پارچه و دوخت و تزییناتی که بر روی لباس ها صورت می گیرد همگی تعیین کننده این قیمت هستند.

در لباس های لاکچری استفاده از سنگ های گران بها بسیار رواج پیدا کرده که مبالغ بسیار هنگفتی را در پی دارند. استفاده از پارچه های گران قیمت، دوخت ، اکسسوری های مربوطه ، تزیینات لباس، شهرت مزون و مکانی که در آن قرار دارد باعث شده قیمت ها از چند ده میلیون تا صد میلیون متفاوت باشد.

هزینه ی لباس داماد

در به یاد ماندنی ترین شب زندگی برای آقای داماد کت وشلوار زیبنده ترین لباس می باشد. این لباس با توجه به برند و کیفیت آن تغییرات قیمت بسیار فاحش و قیمت های بسیار بالایی را به خود اختصاص می دهد. با کوچکترین جستجو در فروشگاهها می توان به قیمت های بالغ بر ده میلیون رسید که البته نشانی بر کیفیت و شهرت برند می باشد. باید ذکر کنیم که همیشه هم بحث کیفیت کالا نیست، بلکه همان موضوع شهرت و لوکیشن و اینکه لباس برای داماد یا عروس است باعث می شود قیمت ها از واقعیت فراتر بروند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

عروسی در زمستان

چگونه تولد لاکچری بگیریم

هزینه دسته گل عروسی لاکچری ایرانی

دسته گل عروس که در اغلب موارد از گل های طبیعی تهیه می شود یکی از اکسسوری هایی است که در جشن عروسی خود نمایی می کند. دسته گل عروس نیز بسته به نوع و تعداد گل ها و همچنین نحوه ی پیچیدن آن دارای قیمت های متفاوتی می باشد.

در ساده ترین حالت استفاده از گل های رز را می بینیم و با تغییر در سلیقه ها و به دنبال آن افزایش قیمت استفاده از گل های خاص نیز به وفور مشاهده می شود. باید باز هم اشاره کنیم که قیمت ها مدام در حال تغییر بوده و نمی توان قیمت ثابت یا حدودی نزدیک به واقعیت را به شما اعلام کنیم.

هزینه آرایشگاه عروس لاکچری

تمام قسمت های یک مراسم عروسی دارای اهمیت فوق العاده و خاص خود هستند اما آرایشگاه عروس جز درجه های اولین بوده و هست. آرایشگاه با توجه به سابقه، شهرت و برند موادی که در آرایش عروس به کار می برد و استفاده از وسایل جانبی مانند تاج و غیره قیمت های متفاوتی را ارائه می دهد.

حتی لوکیشنی که آرایشگاه در آن قرار دارد نیز هزینه ی بالایی را به موارد فوق اضافه کرده و قیمت بالاتری دارد. بنابراین تنها کیفیت تعیین کننده ی قیمت نبوده و زمانی که برای برگزاری مراسم لاکچری آرایشگاه را نیز از مکان های معروف تر انتخاب می کنید باید بدانید که بخشی از هزینه فقط برای این تغییر در سطح می باشد.

هزینه لباس و آرایش لاکچری عروسهزینه لباس و آرایش لاکچری عروس

هزینه آرایشگاه داماد

آرایش داماد شامل بخش های مختلفی از جمله پیرایش مو، پاکسازی و کارهای مراقبتی پوست و گریم  می باشد و امروزه بسیار مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است. علاوه بر این خدمات کاشت موی موقت برای داماد نیز انجام شده و تغییرات به سمت زیبایی بسیار زیاد انجام می شود. در ویژه ترین شب زندگی دو نفر تلاش می کنند برای سنگ تمام گذاشتن در تمام زمینه ها و بهترین بودن. این بهترین بودن در زیبایی و جلوه های ظاهری بیشترین خودنمایی را دارد.

هزینه کرایه و تزیین ماشین عروس لاکچری

استفاده از خودرو شخصی در مراسم عروسی بسیار مشاهده می شود اما این در مورد تمام افراد صدق نمی کند. برخی از آقایان و خانم ها تصمیم می گیرند برای این شب خاص بر خودروی خاصی نیز سوار شوند. استفاده از خودروهای لوکس و کرایه کردن آنها از مراکزی که به همین منظور در حال فعالیت هستند نیز هزینه های عجیب و غریب و سرسام آوری را در پی دارد.

باید بدانید که هزینه ماشین های لوکس هزینه ای حدود 10 میلیون تومان را به هزینه های عروسی می افزاید. هزینه ی تزیین ماشین عروس نیز با توجه به کیفیت گل ها، مدل انتخابی، تعداد گل های مورد استفاده قرار گرفته تغییر کرده و با توجه به قیمت گل ها و دستمزد قابل محاسبه می باشد.

هزینه عکاسی و فیلمبرداری عروسی لاکچری

برای ثبت لحظات این مراسم خاص و رویایی نیاز به تهیه فیلم و عکس بوده و در بازار پر رقابت این روزها هزینه تفاوت ها بسیاری دارد. متعدد بودن لوکیشن های عکاسی و سفرهای لازم، تعداد عکس ها و آلبوم، حضور در مراسم عروسی و تعداد عکاسان همگی بر روی این هزینه تاثیر دارند.

تهیه کلیپ های مختلف، نوع دوربین و استفاده از ابزارهای مختلفی مانند هلی شات نیز از دیگر مواردی هستند که به افزایش قیمت کمک می کنند و به طور کلی باید گفت هزینه این موارد برای مراسم عروسی از 17 تا 80 میلیون تومان می باشد.

هزینه گروه موسیقی عروسی لاکچری

جشن و موسیقی دو دوست جدا نشدنی هستند و پیوسته در هر جشنی موسیقی جایگاه بسیار ویژه ای را دارد. در جشن عروسی نیز گروه های موسیقی هنرنمایی کرده و به شادی این مجلس کمک می کنند. نوع موسیقی، زمان، شهرت گروه و غیره بر این قیمت تاثیر گذار می باشند.

گروه های موسیقی زنده مانند دف که اجرای زنده در مراسم دارند و نشانی بر لاکچری و خاص بوده مراسم هستند نیز هزینه های مخصوص خود را داشته که با توجه به سابقه و شهرت و کیفیت کارهایشان متغییر می باشد.

هزینه سفره عقد لاکچریهزینه سفره عقد لاکچری

هزینه خرید سرویس طلای عروس

سرویس طلا از مواردی است که به سختی می توان روی آن قیمتی گذاشت زیرا تفاوت در مدل، سلیقه ها و همچنین نوسانات بازار بسیار بالا می باشد. ظریف ترین سرویس های طلا وزنی حدود 30 گرم داشته و تا 80 گرم نیز تفاوت وزن وجود دارد که با توجه به قیمت طلای روز می توان محاسبه نمود.

هزینه سفره عقد

برخی از زوجین در مراسم عروسی از تالار درخواست استفاده از اتاق عقد و چیدمان سفره عقد را نیز دارند. این قسمت از مراسم اتاقی را شامل می شود که شامل میوه و گل آرایی و دکوراسیون خاص خود می باشد. تمامی این موارد و تالاری که مراسم در آن برگزار می شود تعیین کننده ی هزینه سفره عقد می باشند. به طور کل و برای یک سفره عقد لاکچری باید هزینه در حدود 12 میلیون تومان را به هزینه های تالار افزود.

برگزاری عروسی لاکچری ایرانی با تشریفات ثمین

بر اساس آنچه در طول متن به آن اشاره شد، هزینه عروسی لاکچری ایرانی به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی داشته و نمی توان نرخ مشخصی را برای آن ارائه داد. تشریفات ثمین با سالها تجربه آماده برگزاری عروسی لاکچری ایرانی در تهران می باشد و به دلیل قرادادهایی که با باغ تالارهای شیک دارد، منجر به کاهش بسیار زیاد هزینه هایتان خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ثشریفات ثمین تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW