تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد

12 شهریور ، 1401
تشریفات ثمین

اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد به عنوان یک ایده خاص گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود تا بتوانید شروع یک زندگی را از آنجا آغاز کنید. هر چند مراسم شب عروسی خاص ترین مراسم برای عروس و داماد محسوب می شود، اما عقد هم برای بسیاری از زوج ها از اهمیت بالایی برخوردار است. مراسم عقد معمولا در تالارهایی کوچک در فضایی نسبتا رسمی تر از مراسم عروسی برگزار می شود.

اما با کمی خلاقیت می توان گزینه های بهتری برای شب عقد کنان در نظر گرفت که اجاره یک باغ کوچک یکی از همین گزینه ها محسوب می شود. در ادامه توضیحات بیشتری درباره مزایا، معایب، نکات مهم در اجاره باغ برای عقد و هزینه و غیره ارائه خواهیم داد.

باغ کوچک برای مراسم عروسیباغ کوچک برای مراسم عروسی

چرا اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد محضری و آریایی

یک باغ کوچک برای عقد کنان می تواند مزایایی نسبت به تالارها و دفاتری که خطبه عقد را می خوانند داشته باشد. شاید بتوان بهره برداری مهمانان و میزبانان از هوای آزاد را مهمترین مزیت باغ و باغ تالارها نسب به سایر مکان ها دانست؛ جایی که می توانید حس خوب نسیم ملایم را به خصوص در آب و هوای بهاری لمس کنید.

استفاده از سرسبزی طبیعت یکی دیگر از مزایای استفاده از باغ عروسی برای عقد است که اتفاقا می تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد. فضای بیشتر برای پذیرایی از مهمانان و عدم تمرکز و تجمع سر و صدا در محل نیز از دیگر خوبی های مراسم عقد در باغ کوچک است.

این در حالیست که در محضر و تالارهای سرپوشیده هیچ یک از این شرایط فراهم نیست. کافیست باغ را درست انتخاب کنید و با برنامه ریزی صحیح بهترین لحظات را در آن سپری و در ذهن خود و سایر مهمانان ثبت نمایید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

تولد در باغ

روف گاردن برای عقد

برای اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

با این تفاسیر اگر قصد دارید که یک باغ برای مراسم عقد رزرو کنید بهتر است برخی معیارها را مد نظر قرار دهید تا انتخاب خوبی داشته باشید. هر اندازه قبل از مراسم در انتخاب باغ دقت بالاتری داشته باشید، بدون شک نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد. برخی از معیارهای مهم که باید مد نظر قرار گیرند عبارتند از:

 • بودجه خود را مشخص کنید؛ این مهمترین موضوع برای داشتن یک انتخاب خوب است. به دلیل تنوع بسیار زیاد در باغ ها، باید بر اساس بودجه ای که در اختیار داید بتوانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. طبیعتا انتظارات شما نیز باید مطابق با بودجه در نظر گرفته شده باشد.
 • برگزاری مجلس می تواند بر عهده خود شما باشد و یا انجام آن را به عهده یکی از موسسات تشریفات مجالس بگذارید. بر همین اساس بررسی کنید که آیا باغ شرایط مناسب برای پذیرایی را دارد یا خیر؟
 • انتظارات خود را از لحاظ کمیت و کیفیت مشخص کنید و آن را با امکانات موجود در هر باغ کوچک مقایسه کنید.
 • معمولا مراسم عقدکنان در باغ کوچک با حضور نزدیک ترین افراد فامیل برگزار می شود، اما در هر صورت بهتر است تعداد مهمانان را مشخص کرده و سپس باغی با ظرفیت مناسب رزرو کنید.
 • خدمات ارائه شده در باغ نیز بسیار مهم است. حتما در زمان رزرو باغ سعی کنید اطلاعات کاملی در این مورد از سوی مدیر مجموعه دریافت کنید.
 • قبل از انتخاب و اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد بهتر است کمی درباره رفتار پرسنل، نحوه خدمات دهی و برخورد با مهمانان تحقیق کنید.
 • شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید! بهتر است باغ هایی را انتخاب کنید که فضای سرپوشیده نیز داشته باشند تا در صورت بارندگی بتوان از آن استفاده کرد.
 • میزان فاصله از شهر اهمیت بسیار زیادی دارد. دقت داشته باشید که اجاره باغ هایی که بیش از اندازه از شهر فاصله داشته و پیدا کردن لوکیشن آنها سخت باشد، مشکلات زیادی را برای مهمانان بوجود می آورد.

موارد مهم اجاره باغ برای مراسم عقدموارد مهم اجاره باغ برای مراسم عقد

خدمات اجاره باغ ها برای مراسم عقد چیست؟

علاوه بر باغ ها، باغ تالارهای کوچک برای مراسم عقد نیز قابل رزرو کردن هستند. خدماتی که در هر کدام از این مکان ها اراءه می شود ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی برخی از این خمات شامل موارد زیر است که آنها را با هم بررسی می کنیم.

 • چینش سفره عقد بر اساس سلیقه و خواست مشتری و رزرو کننده باغ کوچک برای مراسم عقد انجام می گیرد. البته تشریفات سفره عقد نیز می توانند این وظیفه را برعهده بگیرند.
 • خدمات گل آرایی و طراحی دکوراسیون محل مراسم نیز از دیگر خدمات باغ ها محسوب می شود. خدماتی مثل گل آرایی در محل درب ورودی، نورپردازی، استندهای گل و... نیز از دیگر خدمات در این مورد محسوب می شود.
 • سرو غذای ایرانی و فرنگی یکی از خدمات باغ کوچک برای مراسم عقد است. انتخاب نوع غذای ایرانی یا فرنگی بر عهده خود شما می باشد. فراموش نکنید که کیفیت غذا را حتما مورد توجه قرار دهید.
 • پذیرایی در حین مراسم با استفاده از میوه، شیرینی، بستنی، نوشیدنی یا شام از خدمات مهم حین برگزاری عقدکنان در باغ یا باغ تالار کوچک می باشد.
 • اجرای موسیقی زنده، پخش موسیقی و آهنگ های ضبط شده، مدیریت مراسم توسط مجری یا دی جی و... هم ممکن است در منوی خدمات باغ وجود داشته باشد.
 • انتخاب نوع مراسم عقد نیز از دیگر خدمات باغ های برای عقد است و شما باید از بین دو نوع عقد آزاد یا عقد محضری یکی را انتخاب کنید.

خدمات اجاره باغ برای مراسم عقدخدمات اجاره باغ برای مراسم عقد

هزینه اجاره باغ کوچک برای عقد در تهران

با کمی جستجو متوجه خواهید شد که تنوع در هزینه اجاره باغ برای عقد بسیار زیاد است. این نرخ و قیمت ها بر اساس موقعیت مکانی باغ، امکانات و خدمات آن تعیین می گردد. به طوریکه باغ های نزدیک به مرکز شهر با امکانات بیشتر همیشه گران تر هستند. بر اساس میزان بودجه می توانید بهترین باغ را انتخاب کنید.

اجاره باغ کوچک برای مراسم عقد توسط تشریفات ثمین

در مطلبی که مطالعه کردید تلاش شد تا همه موارد مرتبط در مورد اجاره باغ برای برگزاری مراسم عقد را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که گفته شد شما می توانید برگزاری مجالس خود اعم از عقد و عروسی را به طور کامل به موسسات تشریفاتی مثل تشریفات ثمین بسپارید و خیال خود را بابت کیفیت برگزاری مراسم راحت کنید.

تشریفات ثمین با حدود دو دهه تجربه در برگزاری انواع مراسم عقد، عروسی، بله برون، تشریفات تولد، مراسم رسمی و خدمات جانبی این مراسم یکی از مجموعه های تشریفات با تجربه در سطح شهر تهران محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات این مجموعه می توانید به سایت رسمی مجموعه تشریفات ثمین مراجعه کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW