تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

اجاره کشتی برای عروسی در ترکیه

28 مرداد ، 1401
تشریفات ثمین

اجاره کشتی برای عروسی در ترکیه یکی از گزینه های عروس و دامادهای امروزی به منظور برگزاری مراسم جشن ازدواج و شروع زندگی مشترک است. در طول تاریخ همیشه عروس و داماد ها دوست داشته اند تا مراسم عروسی و ازدواج خود را به هر نحوی شده باشکوه و خاطره ساز برگزار کنند. در کشور ما همیشه ترکیه یکی از گزینه های جذاب برای برگزاری مراسم عروسی زوج های جوان بوده است. امکانات مهیا شده در این کشور اجازه می دهد تا آپشن های مختلفی در اختیار عروس و داماد قرار بگیرد که یک نمونه از آن اجاره کشتی های تفریحی برای عروسی است. با ادامه این مطلب از سایت تشریفات ثمین همراه باشید.

اجاره کشتی عروسی در ترکیه

مراسم عروسی در کشتی

چرا اجاره کشتی برای برگزاری مراسم عروسی در ترکیه؟

شهرهایی مثل استانبول و آنتالیا امروزه به هدف گردشگری بسیار مهمی برای مردم کشورهای مختلف محسوب می شود. اما خدمات و امکانات موجود در این شهرها جذابیت خاصی را برای آقایان و خانم های تازه ازدواج کرده ایجاد کرده است. یکی از این امکانات اجاره کشتی تفریحی بر روی دریا و برگزاری مراسم عروسی است که جذابیت های فوق العاده ای را ایجاد کرده است. این موضوع وقتی اهمیت پیدا می کند که بدانید در کشورمان به دلایل مختلف امکانی برای برگزاری چینین مراسمی وجود ندارد. 

امکانات کشتی های ترکیه ای برای برگزاری مراسم عروسی چیست؟

کشتی های تفریحی همانطور که از نام آنها پیداست، تمامی امکانات لازم را برای تفریح و خوش گذرانی بر روی آب فراهم می کنند. علاوه بر این خدمات خاصی را نیز برای برگزاری عروسی در اختیار مسافران و میزبانان مراسم قرار می دهند. این کشتی ها معمولا دو یا سه طبقه دارند. در هر طبقه امکانات خاصی برای مسافران مهیا شده است. برخی کشتی ها از سقف های شیشه ای بر روی عرشه یا طبقات استفاده می کنند تا امکان برگزاری مراسم عروسی روی کشتی در ترکیه همیشه فراهم باشد. 

امکانات کشتی های ترکیه ای برای برگزاری مراسم عروسی

برگزاری مراسم عروسی در کشتی در استانبول

وقتی کشتی را رزرو می کنید، تمام امکانات آن برای برگزاری مراسم در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین با اجاره کشتی شما می توانید دکوراسیون و طراحی مراسم را نیز با سلیقه خود انتخاب کنید. البته برای این کار ممکن است خود اجاره دهندگان کشتی پیشنهاداتی برای شما داشته باشند. در غیر اینصورت شما می توانید از مشاوران برگزاری مراسم ازدواج در کشتی مشورت بگیرید.در صورت نیاز می توانید یک تیم با تجربه برای میزبانی و پذیرایی از مهمانان خود نیز تدارک ببینید.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

مسیر حرکت کشتی عروسی در ترکیه چیست؟

گرچه در برخی موارد امکان انتخاب مسیر اختصاصی وجود دارد اما معمولا کشتی های تفریحی ترکیه حرکت خود را از ساحل ببک آغاز می کنند و سپس آرام آرام به سمت تنگه بسفر ادامه مسیر می دهد. مراسم عروسی بر روی کشتی ترکیه ای در طی این حرکت ارام شروع می شود. در طول مسیر مسافران با مناظر طبیعی و سرسبز کوه ها مواجه می شوند که علاوه بر امکان عکاسی به جذابیت برگزاری مراسم نیز می افزاید. طبیعتا عکس های ثبت شده از این مراسم برای همیشه یکی از خاطره انگیزترین تصاویر برای عروس و داماد و مهمانان خواهد بود.

مسیر حرکت کشتی عروسی در ترکیه چیست

مراسم عقد در کشتی ترکیه

مراحل برگزاری جشن عروسی با کشتی در ترکیه

با اجاره کشتی برای برگزاری مراسم عروسی در ترکیه شما نه تنها از سفر با کشتی که پیش از آن با گشت و گذار در شهرهایی مثل آنتالیا و استانبول می توانید برای خود خاطراتی شیرین ثبت کنید. عکس برداری و فیلم برداری شما می تواند قبل از شروع حرکت کشتی و در هنگام گشت و گذار در اماکن دیدنی و توریستی این شهرها آغاز شود. ادامه مراسم در زمان حرکت کشتی ادامه پیدا می کند. از جمله برنامه های مراسم ازدواج در حین حرکت کشتی در ترکیه باید به پذیرایی از مهمانان، انجام انواع مراسم رقص و پایکوبی، سرو شام ، برش کیک، انجام آتش بازی، نوازندگی موسیقی زنده اشاره داشته باشیم که هر کدام با یک برنامه از پیش تعیین شده به ترتیب برگزار می شود. 

چه خدماتی برای مهمانان بر روی کشتی ارایه می شود؟

خدمات مختلفی با اجاره کردن کشتی برای برگزاری عروسی در ترکیه به مهمانان ارایه می شود. سروغذا و نوشیدنی دلخواه، تنقلات، انواع میوه، موزیک درخواستی و... از خدمات ارایه شده بر روی کشتی است. یک نکته مهم در مورد مهمانان این مراسم، تعداد محدود افراد قابل دعوت بر روی کشتی است. هر چند که ممکن است ظرفیت هر کشتی متفاوت باشد اما معمولا توصیه می شود که تعداد مهمانان بیش از 150 نفر نباشد. با توجه به هزینه های نسبتا زیاد برگزاری این مراسم بهتر است مهمانان نزدیک تر دعوت شوند تا هم در هزینه ها صرفه جویی شود و هم مشکلی در راه پذیرایی از مهمانان به وجود نیاید.

زمان مناسب برای برگزاری مراسم ازدواج بر روی کشتی در ترکیه

بهترین فصل برای برگزاری این مراسم در کشور ترکیه بهاری ترین آب و هوا محسوب می شود. ماه هایی که در آن بارندگی بسیار کم بوده و از لحاظ دمایی نیز استانبول را هوایی آرام و متعادل در برگرفته است، بهترین زمان برای اجاره کشتی برای عروسی در ترکیه و برگزاری مراسم عروسی شما خواهد بود. معمولا آب و هوای ترکیه در دوماه اول پاییز، آخرین ماه تابستان و ماه اول بهار برای هدف شما بهترین گزینه محسوب خواهد شد. هر چند در ماه های ابتدایی بهار ممکن است با بارندگی هایی نیز روبرو شوید اما دمای هوا در این ماه فوق العاده است. 

زمان مناسب برای برگزاری مراسم ازدواج بر روی کشتی در ترکیه

اجاره کشتی برای مراسم عروسی در ترکیه

هزینه اجاره کشتی برای برگزاری عروسی در ترکیه

واسطه های زیادی در کشور ترکیه وجود دارند که قیمت های مختلفی را برای اجاره کشتی مراسم عروسی ارایه می دهند. اما اگر بتوانید بدون واسطه و مستقیم کشتی را رزرو کنید، از هزینه عروسی در ترکیه، قیمت اجاره کشتی در استانبول شما از 19 هزار لیر آغاز می شود. طبیعتا هر چه کشتی با امکانات تر و خدمات بهتری بخواهید، باید پول بیشتری نیز بابت آن پرداخت کنید. البته فراموش نکنید که این تنها در شرایط اجاره کشتی بدون واسطه است. در کشور ما نیز برگزار کنندگان مراسم این خدمات را ارایه می دهند و شما می توانید اجاره کشتی را به این شرکت ها بسپارید.


  • خدمات قابل ارایه توسط شرکت های رزرو کننده کشتی و برگزار کننده مراسم در ترکیه
  • رزرو کشتی های مختلف با ظرفیت و خدمات متنوع
  • گل آرایی، طراحی دکوراسیون و طراحی داخلی کشتی
  • اجرای موزیک زنده و دعوت از خوانننده
  • پذیرایی و سرو شام با تنوع غذایی بالا
  • ارایه دهنده پرسنل و نیروهای خدماتی مجرب و آموزش دیده برای برگزاری مراسم
  • دعوت از عکاس و فیلم برداری
  • خرید بلیط هواپیما برای عروس و داماد و برخی مهمانان
  • رزرو هتل برای مهمانان و میزبانان مراسم
  • تهیه و تدارک وسیله ایاب و ذهاب برای مهمانان و میزبانان مراسم و...
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW