تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

مدل موی دامادی جدید مجلسی برای صورت گرد و کشیده

10 تیر ، 1401
تشریفات ثمین

مدل موی دامادی جدید مجلسی برای صورت های گرد و کشیده با هم تفاوت دارد. براساس ویژگی های ژنتیکی اندام ها و بخش های مختلف بدن ما با یکدیگر متفاوت است. فرم صورت یکی از این تفاوت ها می باشد که باعث تفاوت های ظاهری انسان ها در چهره می شود. معمولا فرم های صورت را به چند دسته تقسیم بندی می کنند که هر کدام تعریف خود را دارد. بیشتر آرایشگران توصیه می کنند که مدل موی خود را برای جلوه و تاثیر گذاری بیشتر، با مدل صورت خود هماهنگ کنید. در این مطلب از سایت تشریفات ثمین می خواهیم مدل موی مناسب برای صورت گرد و کشیده مناسب سال 2022 و 1401 را با هم بررسی کنیم.
مدل موی دامادی برای صورت گرد

فرم سر و صورت برای مدل مو

فرم صورت گرد برای مدل موی دامادی را چطور تشخیص دهیم؟

در ابتدا باید به مدل های مختلف صورت اشاره داشته باشیم این مدل های صورت عبارتند از:

 • صورت مربعی
 • صورت دایره ای
 • صورت مثلثی
 • صورت لوزی شکل
 • صورت بیضوی (کشیده)
 • صورت قلبی شکل
 • صورت مستطیلی

در تعریف صورت دایره شکل باید به یک سری از ویژگی های صورت اشاره کنیم که آن را شبیه به شکل یک دایره می کند. این موارد شامل متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک، فک با شکل دایره ای، برابر بودن طول با عرض چهره و... است که به صورت حالت دایره ای شکل می بخشد.

اندازه گیری ها برای تشخیص فرم صورت گرد

برای انتخاب مدل موی دامادی مناسب برای صورت گرد ابدا از گرد بودن چهره خود اطمینان حاصل کنید. موهای خود را کاملا جمع کرده و در مقابل آینه ای که نور کافی در اطراف آن قرار دارد بایستید. سر متر خود را دقیقا زیر گودی چشم قرار داده، برآمدگی بینی را رد کنید و به زیر چشم بعدی برسانید. حالا عدد را یادداشت کنید. برای اندازه گیری فک سر متر را زیر گوش بگذارید و تا وسط چانه ادامه دهید. عددی که بدست آورده اید را در 2 ضرب کنید. طول صورت را نیز از وسط خط مو شروع کنید، از روی بینی عبور دهید و به چانه برسانید.

عدد را یادداشت کنید. برای پیشانی نیز متر را در پهن ترین قسمت بین ابرو و خط موی سر از یک طرف به طرف مقابل ببرید و اندازه ها را یادداشت کنید. حالا باید تناسب بین طول و صورتعرض خود را بسنجید. اگر طول و عرض یکی است، صورت شما گرد است. به طور کلی  صورت هایی گرد گفته می شود که پیشانی پهن، گونه پر و چانه گرد دارند. ظاهر گرد آن واضح است و زاویه و خطوط برجسته خاصی مشاهده نمی شود.

مدل مو دامادی مجلسی برای صورت گرد

فرم صورتی که گرد است، تا حدودی شبیه به صورت مربعی است. ویژگی خاص این نوع صورت طول و عرض برابر است. برای مدل موی صورت گرد باید تلاش شود تا طول صورت بیشتر دیده شود. اما سوال اینجاست که این کار چگونه باید انجام شود؟ برای اینکه بهترین مدل مو برای صورت های گرد را داشته باشید و برای مدل موی دامادی کوتاه فقط کافی است حاشیه و کناره مو را کوتاه کنید و به حجم موها در قسمت بالای سر اضافه کنید.

مدل موی کوئیف با سایه هایی به سمت پایین برای صورت گرد

از مدل های مو مناسب برای صورت گرد باید به مدل کوئیف اشاره کنیم که البته تفاوت هایی دارد. در این مدل باید سایه به سمت پایین و در حاشیه ها قرار گیرد. این مدل مو باعث نظم بخشی به صورت شما شده و آن را کشیده تر نشان می دهد. آرایشگر باید کناره و پشت مو را با سایه زنی بدون مو یا کم پشت کند.

مدل موی کوئیف برای داماد با صورت گرد

مدل موی دامادی برای صورت گرد و کشیده

مدل موی فید و کمرنگ کردن موها برای فرم صورت گرد داماد

آرایشگرانی که قصد دارند مدل موی دامادی جدید مجلسی برای صورت گرد ایجاد کنند می توانند از مدل فید و کمرنگ کردن حاشیه ها نیز استفاده کنند. در این مدل هم باید موهای حاشیه و پشت سر را کوتاه شود تا توجه افراد به قسمت بالای سر جلب شده و صورت کشیده تر به نظر برسد.

مدل موی فاکس هاوک با دور خلوت برای صورت گرد داماد

اگر داماد درخواست در جشن عروسی مردانه تر شدن چهره را داشته باشد، می توانید از مدل فاکس هاوک استفاده کنید. این مدل معمولا بر استخوان های گونه و فک تاکید بیشتری می کند. در این مدل شما می توانید یک ریش دقیق و آنکارد نیز برای داماد در نظربگیرید؛ به شکلی که به چانه داماد کمی زاویه و فرم بدهد. اما به طور کلی می توان گفت که در مدل های مو مجلسی برای صورت گرد، دور و پشت باید خلوت باشد.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

نکاتی در مورد مدل موی مناسب برای داماد با صورت گرد

 • موهای بلند به بهبود ظاهر افراد با مدل موهای گفته شده بیشتر کمک می کند. هر چه موهای بالای سر حجم بیشتری داشته باشد، حجم بالای سر بیشتر و صورت کشیده تر دیده می شود.
 • اگر موها بیش از اندازه بلند شد، انها را ببندید و اجازه ندهید در اطراف آویزان شوند.
 • موهای افرادی که دارای صورت گرد هستند، بهتر است صاف نگه داشته شوند. موهای فر می توانند صورت را گرد نشان دهند.
 • بافت و مدل هایی که قسمتی از سر حجم مو کمتر می شود مناسب است.
 • اگر داماد می خواهد مدل مو کوتتاه داشته باشد، از مدل های نوک تیز استفاده شود.
 • مدل موهای خرد شد هم برای اینگونه از افراد مناسب است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW