تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

مجموعه عجیب ترین های دنیا برای لباس عروس

10 تیر ، 1401
تشریفات ثمین

عجیب ترین لباس عروس دنیا را می توان مجموعه ای از زیباترین، زشت ترین، گران ترین، بلندترین مدل ها در نظر گرفت که برخی از آنها موفق به ثبت رکورد در گینس شده اند. سلیقه افراد در سبک زندگی و نوع پوشش با هم تفاوت زیادی دارد و برخی ترجیح می دهند به شیوه های مختلف در شب عروسی منحصر به فرد و خاص باشند. در ادامه به چند مورد از ترین های دنیا برای لباس عروس اشاره خواهیم کرد و مدل های متنوع این لباس ها را ارائه می دهیم. با تشریفات ثمین همراه باشید.

ترین های لباس عروس دنیا

لباس عروس بلند

بلندترین لباس عروس دنیا

یکی از پرطرفدارترین مدل های لباس عروس و عجیب ترین لباس های دنیا از گذشته تا امروز در دنیا، لباس های دنباله دار هستند که بسیار شیک و لاکچری به نظر میرسند. در حالت نرمال لباس عروس دنباله ای به اندازه یک متر دارد اما برخی از افراد سعی می کنند طول دنبال را تا حد امکان افزایش دهند. به عنوان مثال، یکی از بزرگترین و زیباترین لباس عروس دنیا و بلندترین لباس عروس های دنیا که در کتاب گینس نیز رکورد ثبت کرده است، متعلق به ماریا پاراسکوا از قبرس می باشد. خانم ماریا برای به یادماندنی ترین شب زندگی خود، لباسی را انتخاب کرد که در ذهن ها برای همیشه ثبت میشود.

تا کنون چندین مرتبه افراد بلندترین لباس عروس دنیا را در گینس ثبت کرده و همیشه تلاش می کنند تا این رکوردها شکسته شود. خانم ماریا موفق شد در سال 2021 با پوشیدن لباسی با تور 962 متر لباس عروس خود را به عنوان بزرگترین لباس عروس دنیا در گینس ثبت کند. جالب است بدانید که طول این تور به اندازه 63.5 برابر مساحت زمین فوتبال است و 30 نفر به مدت 6 ساعت نسبت به دوخت آن اقدام کردند.

گران ترین لباس عروس دنیا

از دیگر ترین های دنیای لباس عروس می توان به لباس هایی اشاره کرد که گران ترین قیمت و خوشگل ترین لباس دنیا را دارند. این نوع لباس ها بیشتر متعلق به خانواده های سلطنتی بوده و به دلیل استفاده از الماس و سنگ های قیمتی ارزش مادی بسیار زیادی پیدا کرده اند. چند مورد از گران ترین لباس عروس های دنیا را در ادامه معرفی می کنیم:

لباس عروس 12 میلیون دلاری

یکی از گران ترین لباس عروس های دنیا را شخصی به نام مارتین کتز در کالیفرنیا طراحی کرد و برای شوی لباس از آن استفاده نمود. از مهم ترین دلایلی که باعث شد این لباس در لیست گران ترین ها قرار بگیرد، استفاده از 12 قیراط الماس بود که به شیوه ای هنرمندانه در بخش های مختلف آن به کار رفته است. نکته جالب اینکه، قیمت بسیار بالای لباس باعث شد تا کسی نتواند آن را بخرید و به همین دلیل در موزه نگهداری میشود.

لباس عروس 8.5 میلیون دلاری

یکی دیگر از گران ترین لباس عروس های دنیا را یومی کانسورا با الماس و مرواریدهای اصل دوخت. برخلاف اغلب لباس های گران قیمت که به صورت سفارشی برای خانواده های سلطنتی تهیه میشود، این لباس توسط مزون تهیه و هیچ عروسی موفق به پوشیدن آن نشد.

لباس عروس 388 دلاری

خاندان سلطنتی انگلیس از جمله افرادی هستند که شیک ترین و گران ترین لباس ها را می پوشند و به همین دلیل اسم آنها در لیست گران ترین لباس عروس های دنیا به چشم میخورد. لباس عروس کیت میدلتون؛ همسر پرنس ویلیام یکی از زیباترین و با ارزش ترین لباس عروس های دنیا می باشد که سادگی را نیز در خود حفظ کرده است. از مهم ترین ویژگی های این لباس می توان به دنباله 9 فوتی، استفاده از تور حریر انگلیسی و ساتن سفید بسیار زیبا اشاره کرد.

لباس عروس 200 هزار دلاری

این لباس عروس متعلق به ملانیا کانوس می باشد که 150 سنگ بسیار گران قیمت و ساتن های ارزشمند در آن به کار رفته است. علاوه براین، ابریشم به کار رفته در دوخت لباس نیز از دیگر دلایل برای گران قیمت شدن آن به شمار می رود.

از دیگر لباس عروسی هایی که لقب گران ترین های دنیا را به خود اختصاص داده اند می توان به لباس عروسی 1.5 میلیون دلاری اشاره کرد که کاملا از پر طاووس تهیه شده بود. البته این لباس عروس بیشتر حالت نمادین داشته و به منزله اعتراض به استفاده از حیوانات و پرندگان در صنعت تولید پوشاک تولید شد.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

زیباترین لباس عروس دنیا

لباس عروس همیشه جلوه بسیار زیبایی دارد، اما برخی از آنها به دلایل مختلف بیشتر مورد توجه قرار میگیرند. به عنوان مثال، در لیست ترین های دنیا برای لباس عروس می توان نمونه هایی را مشاهده کرد که لقب زیباترین را به خود اختصاص داده اند. از جمله قشنگ ترین لباس عروس دنیا می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • لباس عروس پرنسس دیانا با 10 هزار مروارید اصل
  • لباس عروس قرمز طلایی طرحی شده در یکی از مزون های چین که به عنوان لباس عروس پلانتینیومی معروف است
  • لباس عروس گریس کلی که با پارچه های ابریشمی و تورهای متعلق به 125 سال قبل تهیه شده بود
  • لباس عروس کاترین زتا جونز همسر مایکل داگلاس

زیباترین لباس عروس دنیا

لباس عروس لاکچری

عجیب ترین و زشت ترین لباس عروس دنیا

دنیای مد بسیار عجیب غریب است و برخی از طراحان تلاش می کنند تا لباس های عجیب و گاها بسیار زشت را طراحی کنند. تنوع بسیار زیادی در این لبس ها وجود دارد و پوشیدن آنها در شب عروسی شیوه دیگری برای خاص بودن است. البته توجه داشته باشید که در گینس چیزی به نام عجب ترین زشت ترین لباس عروس دنیا ثبت نشده است. چند مورد از عجیب ترین لباس عروس های دنیا را در ادامه معرفی می کنیم:

یکی از زشت ترین لباس عروس های دنیا، مدل هایی می باشد که با بادکنک طراحی شده اند. این لباس ها تماما از بادکنک در سایز و مدل های مختلف بوده و پارچه در آنها به کار نرفته است. از چالش های این مدل لباس عروس ها می توان به ترکیدن آنها اشاره کرد.

لباس عروس های خوراکی از دیگر مدل های عجیب و البته زشت می باشند که در شوی لباس معرفی میشوند. در طراحی و ساخت این لباس های برای برگزاری مراسم عروسی از انواع آجیل و خوراکی ها و حتی کیک استفاده میشود و برای مجلس عروسی کاربرد ندارد.

زشت ترین لباس عروس دنیا

کوتاه ترین لباس عروس دنیا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW