تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

انواع لباس عروس رنگی

10 تیر ، 1401
تشریفات ثمین

انواع لباس عروس رنگی در طول تاریخ وجود داشته اند که بسیار متفاوت با لباس های عروس متداول این روزها بوده است. البته اینکه در مورد گذشته گفتیم، به معنای عدم وجود لباس عروس های رنگی در زمان حاضر نیست. این روزها هم لباس عروس های رنگی طرفداران خاص خود را دارد و بسیار از تاز عروس ها ترجیح می دهند به جای استفاده از رنگ کلیشه ای سفید، از رنگ های زیبای دیگری در خاطره انگیز ترین لباس زندگی خود استفاده کنند. در این مطلب از سایت تشریفات ثمین، می خواهیم توضیحاتی در مورد زیباترین لباس عروس های رنگی ارایه کنیم. تا پایان همراه ما باشید.

انواع لباس عروس رنگی

لباس عروس رنگی جدید

لباس عروس رنگی بهتر است یا سفید؟

اگر در تدارک مراسم عروسی باشید، یکی از چیزهایی که عمیقا باید به آن فکر کنید، لباس عروس است. لباس های عروس سفید همین امروز هم تنوع بالایی دارند و انتخاب از بین آنها کاری بس دشوار است. حالا اگر قرار باشد انواع لباس عروس رنگی پوشیده را هم به آن اضافه کنید، کاری سخت تر در انتخاب خواهید داشت. اما همانطور که گفته شد مدل های متنوعی از لباس های رنگی عروس نیز وجود دارند که در طرح و الگو و استفاده از رنگ های متفاوت بسیار متنوع می باشند. انتخاب بین لباس سفید یا رنگی عروس بیشتر به سلیقه شما و اطرافیان بستگی دارد اما بهتر است قبل از انتخاب با انواع مدل ها آشنا شوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

تاریخچه لباس عروس رنگی

لباس های عروس رنگارنگ از گذشته های دور در بسیاری از مناطق مختلف ایران و جهان متداول بوده اند. اگر به مراسم سنتی عروسی در بخش های مختلف ایران سر زده یا فیلم های مرتبط با آنها را دیده باشید، احتمالا مدل های لباس عروس رنگی را دیده اید. حقیقت این است که رنگ سفید نیز گرچه در کشور ما وجود داشته است. اما واقعیت این است که رنگ سفید برای لباس عروس بیشتر یک فرنگ وارداتی محسوب می شود. در گذشته های دور تلاش می شده است تا از رنگ های بومی، پارچه های موجود و بر اساس فرهنگ های اصیل محلی و منطقه ای لباس عروس دوخته شود و این فرهنگ هنوز به یادگار مانده باشد.

تاریخچه لباس عروس رنگی

لباس عروس رنگی برای عقد

انواع لباس عروس رنگی در ایران

به جر لباس عروس های سنتی، لباس عروس هایی که به شکل رنگی در کشور ما دوخته می شوند شامل مدل های مختلفی هستند از جمله انواع لباس عروس رنگی ایرانی می توان به این موارد اشاره داشت:

  • پرنسسی لباس عروس رنگی جدید
  • لباس عروس بنفش
  • لباس عروس آبی فیروزه ای
  • لباس عروس سبز یشمی
  • لباس عروس زرد
  • لباس عروس صورتی
  • لباس عروس نارنجی
  • لباس عروس رنگین کمانی

رنگ لباس عروس را چطور انتخاب کنیم؟

اگر رنگ سفید را کنار گذاشته اید و مصمم هستید که حتما رنگ های دیگری را برای لباس عروس سفارش دهید، بهتر است چند موضوع مهم را در نظر بگیرید. اولین موضوع مربوط به رنگ پوست شما است. اگر رنگ پوست شما کمی تیره یا سبزه هست، سعی کنید از طیف های روشن لباس عروس استفاده کنید. اگر بتوانید این رنگ های روشن را در ترکیب با رنگ سفید سفارش دهید، لباس عروس شما زیباتر نیز می شود.

اما موضوع دیگر به فرهنگ ها و اعتقادات بومی و خانوادگی بر می گردد. اگر رنگی خاص مفهم نامناسبی در منطقه جغرافیایی شما دارد، از به کار بردن آن در لباس صرف نظر کنید و یا برعکس. اگر رنگی خاص سرشار از مفاهیم زیبا و والا در منطقه جغرافیایی زندگی شما محسوب می شود اتفاقا تلاش کنید تا از آن در لباس مراسم عروسی رنگی خود استفاده کنید.

رنگ لباس عروس را چطور انتخاب کنیم

مدل لباس عروس رنگی جدید در تهران

اما معیار خلاقانه ای که می تواند مد نظر شما نیز قرار بگیرد، انتخاب رنگ با توجه به فصل برگزاری مراسم ازدواج شماست. برای مثال استفاده از لباس عروس رنگی رنگی با ترکیب خلاقانه چند رنگ انتخاب خوبی برای بهار می باشد. طیف رنگ های نزدیک به سبز برای تابستان و رنگ هایی مثل طیف زرد، نارنجی، کرم و قهوه ای برای پاییز زیبا به نظر می رسند. برای فصل زمستان هم رنگ های طیف آبی در ترکیب با سفید زیبایی خیره کننده ای به لباس عروس شما خواهد بخشید.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

لباس عروس رنگی بخریم؟

بدون شک نوع پذیرایی، پوشش عروس و داماد و غیره همگی باید باب میل زوجین باشد، چون مهم ترین شب زندگی این دو نفر است. به همین دلیل نمی توان قانون خاصی را برای این قبیل مراسم ها در نظر گرفت. لذا اگر به دنبال پاسخ برای این سوال هستید که لباس عروس رنگی بخریم یا نه، لازم است بدانید که بهتر است سلیقه خود و فرهنگتان را مد نظر قرار دهید. اگر احساس می کنید با لباس رنگی جلوه بهتری در شب عروسی دارید و حال دلتان خوش تر است، بدون معطلی این کار را انجام دهید. متناسب با رنگ پوست و اندام می توانید بهترین مدل را در رنگ مورد نظر انتخاب کنید.

عکس انواع لباس عروس رنگی جدید

شما علاوه بر انخاب رنگ برای لباس عروس می توانید لباس نامزدی رنگی را هم امتحان کنید و برای انتخاب رنگ آن از مطالب گفته شده استفاده نمایید. اما در پایان هم بهتر است تعدادی از تصاویر زیباترین و مدرن ترین لباس عروس رنگی در ایران و جهان را با هم مرور کنیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW