تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

شام عروسی چی خوبه؟

16 فروردین ، 1401
تشریفات ثمین

شام عروسی از مهم ترین نیاز هایی است که لازم است در هنگام برنامه ریزی برای برگزاری مراسم ازدواج به صورت ویژه به آن توجه کنید. زیرا که پس از پایان مراسم آن چه برای مهمانان به یادگار خاطره می ماند؛ لذت شیرینی صرف یک غذای دلپذیر در جشن عروسی شماست. اکنون وقت آن است با در نظر گرفته بودجه خود برای مراسم عروسی، وجه قابل توجهی را نیز برای هزینه شام در نظر بگیرید. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از منو متنوع شام برای جشن بزرگ عروسی خود اطلاعات کاملی کسب نمایید. تشریفات ثمین مفتخر است در این مقاله انواع منو های شام را برای شما معرفی کرده تا در نهایت بتوانید به این سوال پاسخ دهید که شام عروسی چی خوبه؟

شام عروسی

شام عروسی

در شام عروسی کیفیت مقدم تر از کمیت است!

برخی موارد مشاهده شده است که تعداد اقلام حاضر در منو شام عروسی بسیار زیاد است. همچنین از رنگ و لعاب خوبی نیز بهره مند است، اما مشکلی که پیش می آید؛ عدم کیفیت حاضر در غذای سرو شده است. متاسفانه در این شرایط شما هزینه هنگفتی را به خود خسارت زده اید. از یاد نبرید داشتن دو غذا با کیفیت عالی قطعا بهتر از بهره مندی از اقلام زیاد سلف سرویس بدون کیفیت است. در این شرایط این شما هستید که آگاهانه با تصمیم درست باید منو غذایی خود را چیدمان کنید. در این صورت پس از آن با بودجه بهینه خود، از غذا خوشمزه ای نیز بهره مند شده اید؛ و مهمانانتان نیز خاطرات دلپذیری را از صرف غذا در جشن عروسی شما بدست خواهند آورد. پس کیفیت را ترجیح اولیه خود لحاظ کنید.

تصمیم گیری برای شام عروسی

برای همه عروس و داماد ها در ابتدا انتخاب شام عروسی با مشکلات متفاوتی مواجه است. زیرا که از نظر آن ها دغدغه بسیار بزرگی می باشد. اما اکنون ما اینجا هستیم تا این دغدغه را برای شما رفع کرده و قوت قلب بسیار خوبی برای شما در هنگام انتخاب غذا باشیم. برای انتخاب منو شام در جشن عروسی لازم است چند نکته ضروری را در نظر بگیرید. در ابتدا ببینید عمده مهمانان شما غذای سنتی دوست دارند؟ یا با چشیدن یک غذا فرنگی احساس رضایت بیشتری خواهند داشت؟ در این صورت انتخاب برای مرحله اول برای شما آسان می شود. پیشنهاد ما به شما رعایت کردن حد وسط است. در این صورت رضایت تمام مهمانان را در بر خواهید داشت.
 در مرحله بعد برای چیدمان منو خود باید به بودجه انتخابی جهت شام عروسی توجه کنید. پس از آن می توانید با مشاوره با کارشناسان حاضر منو بسیار خوبی را برای خود چیدمان کنید. زیرا که آن افراد از تجربه بسیار خوبی بهره مند هستند و به آسانی شما را در این انتخاب همراهی خواهند کرد.بهتر است منو غذایی خود را با غذا های مجلسی بنویسید و از غذا های سبک به عنوان پیش غذا بهره مند شوید.
از روش های دیگر برای انتخاب بهینه منو شام؛ می توان به جست و جو در فضای مجازی، بررسی نظرات کاربران، انتقاد های شنیده شده از مهمانان در سایر مجالس و ... اشاره کرد. همه این تجربه ها به شما کمک می کند تا انتخاب درست و مناسبی برای شام عروسی خود داشته باشید. و مهمانان خود را با رضایت خاطر کاملی مواجه سازید.

کیفیت شام عروسی

کیفیت شام عروسی

خوشمزه ها در یک نگاه

همیشه جشن عروسی لذت بسیار زیادی برای مهمانان به ارمغان آورده است. در پایان جشن عروسی، مراسم شام از دیرینه تا به امروز از مهم ترین سنت ها در تمام کشور بوده است. در هر منطقه بر اساس سنت، رسم و رسوم ها غذا ها بر اساس ذائقه مردمان همان حوالی انتخاب و پذیرایی می شود. اما عمدتا همه یک نظر می توانند در تمام نقاط از غذا های مشترکی نیز بهره ببرند. در ادامه به معرفی انواع پیش غذا، غذای اصلی و دسر هایی می پردازیم که می توانید با توجه به سلیقه خود و بودجه قابل توجه خود آن را برای منو شام عروسی خود انتخاب نمایید.

پیش غذا شام عروسی چی خوبه؟

برای چیدمان میز پیش غذا، عمدتا فینگر فود هایی کوچک و سبک بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این قسمت از غذا عمدتا با خوشمزه های دل پذیری چیده می شود که آغازی برای شروع غذا خوردن است. برای منو پیش غذا خود می توانید از سرو مواردی همچون؛ رول های بادمجان، ناگت و میگو های سوخاری، پیتزا های کوچک، پیراشکی، کوکو، دلمه، کشک بادمجان، حلیم بادمجان، میرزا قاسمی، لازانیا های سایز کوچک، مینی ساندویچ ها، برگر های مینی سایز، سیب زمینی پنیری و ... بهره مند شوید.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

غذای اصلی شام عروسی چی خوبه؟

سرو غذای اصلی اما از مهم ترین قسمت های این منو می باشد. زیرا که عده ای با تمام جالب بودن منو پیش غذا، اما ترجیح می دهند از آن میز گزینه خاصی را استفاده نکنند. و بیشتر به سمت غذای اصلی جذب می شوند. برای منو غذای اصلی می توانید از موارد ذیل بهره لازم را ببرید. همچون سرو؛

  • انواع کباب ها مثل لقمه، جوجه، شیشلیک، بختیاری، وزیری و ... 
  • انواع برنج ها؛ چلو سفید، مرصع پلو، باقالی پلو، سبزی پلو، برنج زعفرانی و ...
  • انواع خورشت ها؛ قیه، قرمه سبزی، فسنجان، قیمه نثار، آلو به و ...
  • انواع ماهی های کبابی و غذاهای دریایی، قزل آلا، سفید، میگو، سوشی، صدف، ماهی گریل، ازون برون، اردک و ...
  • انواع خوراک ها، بیف استراگانف، پاستا، چیکن استراگانف، خوراک گوشت، شنیسل مرغ، خوراک مرغ و ...

منو سالاد و نوشیدنی

در کنار غذای اصلی اما لازم است منو مشخصی از سالاد و نوشیدنی نیز وجود داشته باشد. چرا که اکثر افراد در کنار غذای خود از انواع سالاد ها همچون، فصل، سزار، ماکارونی، الویه، شیرازی، کلم شیرین و ... نیز استفاده می کنند. البته در این میان شما باید با ماست و انواع آن نیز بر روی میز، قرار گیری مناسبی را لحاظ فرمایید. نوشیدنی ها نیز از مهم ترین قسمت ها به حساب می آید. در این قسمت می توانید از آب معدنی، نوشابه، دوغ، نوشیدنی انرژی زا، دلستر و سایر آب میوه های طبیعی نیز در منو شام عروسی بهره ببرید.

منو سالاد و نوشیدنی

منو سالاد و نوشیدنی

دسر، بخش پایانی پذیرایی در شام عروسی

به عنوان حسن ختام در منو شام عروسی شما، باید قسمتی را به ارائه انواع دسر پرداخته شود. دسر ها اما خوشمزه ترین و شیرین ترین قسمت ماجرا هستند. بعد از صرف یک غذای دلچسب قطعا انتخاب دسر مناسب می تواند خاطره ماندگاری را برای مهمانان شما بر جای بگذارد. در منو دسر خود می توانید از مواردی همچون؛ کیک ها، باقلوا، موس های متنوع، دسر شکلاتی،کیک بستنی، انواع ژله، کرم کارامل، پودینگ، چیز کیک و ... بهره مند شوید.

نکته مهم و قابل توجه در انتخاب شام عروسی!

در لیست بالا؛ به ارائه انواع پیش غذا، غذای اصلی، دسر و ... پرداخته شد. اما مهم ترین نکته آن است که شما باید بر اساس مهمانان خود و ذائقه آن ها بهترین غذا و دسر را انتخاب کنید. از یاد نبرید که کیفیت ارجح تر از تعداد انواع غذا می باشد. علاوه بر آن شما می توانید بر اساس بودجه خود تعدادی از اقلام را افزایش یا کاهش دهید. پس از جشن رضایت خاطر کاملی برای مهمانان بر جای خواهد ماند اگر همه انتخاب ها درست و بهینه انجام شده باشد. حتما به تعداد مهمانان خود در هنگام چیدمان منو غذای شام عروسی توجه خاطر کاملی داشته باشید.

انتخاب کترینگ یا تشریفات

در صورتی که برای عروسی خود از یک تالار و یا باغ مجلل قرار است بهره مند شوید، لازم است تا پیگیر برنامه ریزی های لازم برای منو شام نیز باشید. اما اگر با تشریفات مورد نظر و مناسبی در مراسم خود همکاری داشته باشید، دیگر قرار نیست دغدغه آماده شدن و رسیدن غذا از کترینگ عروسی به سالن و باغ عروسی را داشته باشید. زیرا که ممکن است معایب این اتفاق دردسر های زیادی همچون؛ دیر رسیدن غذا از کترینگ به باغ، سرد شدن غذا و ... را برای شما در بر داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است در این میان افراد بسیار زیادی ممکن است وعده هایی سود جویانه برای شما ارائه دهند. از یاد نبرید در آن ایام باید با ذهن فعال و پویای خود مراقب کلاه برداران نیز باشید تا مانع از بروز خسارت های احتمالی به برنامه خود شوید.

تشریفات ثمین، انتخاب بهترین ها

در این مقاله سعی شد اطلاعات مفید و کاملی از انتخاب منو شام عروسی برای شما ارائه شود. در این میان شما می توانید با رعایت تمام نکات ذکر شده، مانع از بروز هر گونه خسارت احتمالی شوید. از یاد نبرید بودجه خود را باید صرف تمام امورات جشن عروسی نمایید. تشریفات ثمین مفتخر است عروس و داماد های عزیز را در این جشن با شکوه با ثبت خاطرات زیبا و به یاد ماندنی همراهی نماید. از جمله خدمات این مجموعه می توان به ارائه بهترین غذا ها با درجه یک ترین مواد، خدمات گل آرایی و دیزاین ماشین عروس، خدمات فیلم برداری و عکاسی اختصاصی، حریر آرایی، نور پردازی، دیزاین مجالس و سالن های اختصاصی، سفر خانه و موسیقی سنتی و ... اشاره نمود. 
از یاد نبرید این مجموعه با دارا بودن کادری مجرب، متعهد و متخصص در تمام ایام سال آماده همکاری با شما بزرگواران می باشد. همچنین این مجموعه ضمن آرزوی خوشبختی برای زوج های جوان آماده پاسخگویی و مشاوره تخصصی به شما عزیزان از طریق تمام راه های ارتباطی می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW