تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

آشنایی با مهمترین کارهای قبل از عروسی

21 بهمن ، 1400
تشریفات ثمین

آشنایی با مهمترین کارهای قبل از عروسی برای هر عروس و دامادی یک موضوع مهم شناخته می شود. اگر مراسم مختلف ازدواج از خواستگاری، بله برون، نامزدی و... را به خیر و خوشی پشت سر بگذارید، نوبت به مهمترین مرحله برای شما و همسرتان می رسد. اگر می خواهید بعد از مراسم عروسی افسوس کارهای انجام داده و انجام نداده را نخورید بهتر است همه چیز را بسنجید و برای آن ها از قبل برنامه ریزی کنید. اینجا و در این مطلب از سایت تشریفات ثمین قصد داریم تا افسوس های احتمالی شما در آینده را تا کمترین حد ممکن کاهش دهیم؛ پس این مطلب را از دست ندهید.

مهمترین کارهای قبل از عروسی

مهمترین کارهای قبل از عروسی

تعیین روز عقد و عروسی از مهمترین کارها قبل از عروسی است

حالا که توافقات مهم بین دو خانواده شکل گرفته است بهتر است در مورد تاریخ عقد و عروسی نیز با همسر خود و خانواده ها صحبت کرده تا از پیش برنامه ریزی ها را انجام داده باشید. این تاریخ معمولا مرتبط با اعیاد و ولادت های مذهبی تعیین می شود. توصیه می شود در هنگام انتخاب تاریخ به معیارهایی مثل وضعیت آب و هوا، هماهنگی و امکان حضور خانواده ها و... را نیز مد نظر قرار دهید.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

خرید لباس عروس از اقدمات عروسی است

بعضی از خانواده ها ترجیح می دهند که عقد و عروسی دو رسم مجزا باشد و طی دو روز مختلف انجام شود. اما عده دیگری ترجیح می دهند این دو مراسم با هم برگزار شوند. برای مراسم عقد بهتر است مانتو به همراه شالی سفید تهیه کنید. لباس عروسی را هم از بین گزینه های موجود با توجه به سلیقه و بودجه مد نظر خود تهیه کنید. امکان اجاره لباس عروس هم وجود دارد. با این کار می توانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

اقدمات عروسی

اقدمات عروسی

خرید کت و شلوار

علاوه بر عروس خانم باید به فکر اقا داماد هم باشید. خرید کت و شلوار و یا احیانا دوخت آن را به روزهای نزدیک به عروسی موکول نکنید. در انتخاب لباس هم دقت کنید که هماهنگی بین لباس و عروس و داماد از بین نرود و برخی نقاط اشتراک بین آنها وجود داشته باشد.

خرید حلقه عقد و عروسی از مهمترین کارهای قبل از ازدواج است

یکی از مهمترین کارها پیش از مراسم ازدواج که خصوصا مورد علاقه خانم ها نیز می باشد، خرید حلقه است. حلقه عقد و عروسی متفاوت است اما می تواند مشترک نیز باشد. معمولا حلقه عقد ساده تر از حلقه عروسی اما همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. علاوه بر حلقه داماد باید به فکر زیر لفظی نیز باشد. این زیر لفظی نیز معمولا از جنس طلا می باشد. بهتر است خرید ساعت عروس و داماد را نیز همزمان با خرید حلقه انجام دهید.

مهمترین کارهای قبل از ازدواج

مهمترین کارهای قبل از ازدواج

انتخاب محضر

یکی دیگر از مهمترین کارها قبل از عروسی انتخاب محضر برای انجام عقد است. محضرهای ازدواج اتاق های عقد مختلفی دارند. قبل از مراسم از چند محضر بازدید کنید تا مناسب ترین و زیبا ترین آن را انتخاب کنید.

تعیین بودجه عروسی از مهم ترین کارهای قبل از عروسی

معمولا هزینه برگزاری مراسم عروسی بر عهده داماد است. او باید مشخص کند که بودجه چقدر باشد و چطور خرج شود. البته برخی مواقع خانواده عروس هم کمک هایی انجام می دهند تا کمی بار هزینه از روی دوش داماد برداشته شود. در هر صورت برای انجام خرید ها، رزرو تالار، هزینه پذیرایی و... بهتر است بودجه ای را مشخص کنید و بر طبق آن به پیش بروید.

خرید جهیزیه

در هر زمانی که مناسب دیدید، برای خرید های جهیزیه نیز با خانواده ها صحبت کنید. تهیه جهیزیه معمولا بر عهده خانواده عروس است اما به هر ترتیب ممکن است توافقاتی صورت بگیرد و خرید برخی اقلام بر عهده داماد قرار گیرد. لیست جهیزی عروس و داماد را از قبل نوشته و قبل از فرا رسیدن تاریخ عروسی نسبت به خرید و تهیه آن اقدام نمایید.

خرید یا اجاره منزل را قبل از عروسی جدی بگیرید

همزمان با خرید جهیزیه باید به فکر تهیه منزل برای عروس و داماد باشید. این منزل می تواند خریداری شده و یا اجاره ای باشد. قبل از چیدن جهیزیه باید نظافت خانه را انجام داده سپس لوازم مورد نیاز مثل موکت و فرش را تهیه و نصب کنید. پس از آن می توانید کم کم جهیزیه را در خانه خود قرار دهید تا خانه برای شروع یک زندگی مشترک آماده شود.

انتخاب تالار یا باغ عروسی

انتخاب تالار از مهمترین کارهای قبل از عروسی است. برای این کار معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. برای مثال موقعیت قرار گیری آن، آسان بودن آدرس تالار یا باغ تالار، امکانات و تجهیزات محل برگزاری جشن عروسی، امکان انجام پذیرایی، نظافت و آراستگی محیط، جایگاه عروس و داماد و... از مهمترین فاکتورهای انتخاب تالار عروسی است. ضمنا اگر قرار است جشن را در باغ برگزار کنید حتما به وضعیت اب و هوا در روز جشن توجه داشته باشید.

انتخاب تالار یا باغ عروسی

انتخاب تالار یا باغ عروسی

انتخاب آرایشگاه داماد و عروس هم مهم است

انتخاب آرایشگاه بسیار اهمیت دارد. این موضوع خصوصا برای عروس از اهمیت ویژه تری برخوردار است. یکی از بهترین روزهای زندگی برای هر دختری روز جشن ازدواج اوست. پس نیکو تر است که خانواده ها و داماد به این موضوع توجه ویژه داشته باشند. از قبل به بازدید از چند آرایشگاه بپردازید و بهترین گزینه را با نظر مستقیم عروس انتخاب کنید.

انتخاب آتلیه برای عکاسی و فیلم برداری را فراموش نکنید

برای بسیاری از عروس ها و داماد ها نگه داشتن یک یادگاری با ارزش و جذاب از شیرین ترین روزهای زندگی مشترک بسیار مهم است. پس با جرات می توان گفت که انتخاب عکاس و فیلم بردار از مهمترین کارها قبل از عروسی به شما می رود. نمونه کارهای قبلی آتلیه ها را با دقت مشاهده کنید و گزینه مناسب را از بین آنها انتخاب کنید.

اجاره یا آماده سازی ماشین عروس قبل از عروسی

استفاده از ماشین عروس به یک موضوع مهم در بین خانواده های ایرانی تبدیل شده است. در این شرایط اگر تمایلی به استفاده از ماشین عروس ندارید می توانید اقدام به اجاره آن از بنگاه های کرایه اتومبیل کنید. پس از مشخص شدن ماشین و در اختیار گرفتنش باید آن را در اختیار گل فروشی ها قرار دهید به زیبایی آن را برای شما گل آرایی و تزئین کنند.

سفارش شام و کیک عروسی قبل از مراسم انجام شود

اینکه شام بر عهده تالار است یا قرار است آن را از بیرون تهیه کنید موضوعی است که به امکانات سالن بر می گردد. تست غذا را فراموش نکنید تا از کیفیت آن در روز جشن عروسی مطمئن باشید. سفارش کیک عروسی نیز با نزدیک شدن به روز برگزاری مراسم ضروری است. کیک را متناسب با تعداد مهمان هایی که قرار است از آن ها با کیک پذیرایی شود سفارش دهید.

خرید و پخش کارت عروسی از کارهای قبل از عروسی است

پس از اینکه همه چیز را برای برگزاری مراسم عروسی هماهنگ کردید، در مرحله آخر باید به فکر کارت دعوت مراسم باشید. کارتی در شان خود و خانواده تان تهیه کنید. می توانید قبل از انتخاب کارت از نمونه کارت های چاپخانه دیدن و با توجه به آن بهترین گزینه را انتخاب کنید. هر چند امروزه کارت عروسی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما در هر صورت جزو رسومات و مهمترین کارهای قبل از عروسی است. در انتها نیز کارت ها را پخش کنید و به انتظار شروع روز مهم زندگی خود بنشینید. تشریفات ثمین برای شما آرزوی خوشبختی دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW