تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

برگزاری جشن تولد در باغ

21 بهمن ، 1400
تشریفات ثمین

برگزاری جشن تولد در باغ ایده ای جالب و جدید محسوب می شود. اما برای اجرای آن نیاز به توجه به برخی موارد خاص دارید. بعضی از افراد این ایده را در باغ شخصی و خانوادگی خود اجرا می کنند و دسته دیگر نیز برای برگزاری جشن خود باغ اجاره می کنند. این کار مزایا و معایبی دارد اما در هر صورت یک ایده ی خاص و جذاب محسوب می شود. باغ ها و باغ تالارها می توانند مکانی خوب برای میزبانی از مهمانان باشند، خصوصا اگر در فصل بهار یا اواخر تابستان قصد برگزاری جشن تولد را داشته باشید. در این مطلب از وبسایت تشریفات ثمین به این موضوع می پردازیم. همراه ما باشید.

برگزاری جشن تولد در باغ

برگزاری جشن تولد در باغ

چرا برگزاری جشن تولد در باغ توصیه می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید تفاوت های باغ با منزل را در ذهن خود مرور کنید. باغ ها فضای بزرگتری دارند و وجود فضای سبز و گل آرایی ها باعث انتقال مثبت انرژی به میزبانان ومهمانان می شود. اگر جشن تولد در باغ تالار را در شبی های متعادل بهار یا تابستان برگزار کنید دیگر نگرانی بابت سیستم سرمایشی نیز نخواهید داشت و از آب و هوای مطبوع لذت می برید. به علت فضای بیشتر می توانید از نورپردازی و تزئینات بیشتری نیز استفاد کنید و مهمانان نیز از این شرایط لذت بیشتری می برند.

ایده جشن تولد در باغ خصوصی

جشن تولد ها نسبت به سایر مراسم جشن فضایی خصوصی تر دارند و مهمانان نیز نسبت های نزدیک تری با میزبانان دارند. در این شرایط همگان ترجیح می دهند تا جشن تولد کودک در باغ را به شکل خصوصی برگزار کنند. به این جهت باغ های خصوصی، باغ تالار ها و مجموعه هایی مثل تشریفات ثمین امکانی را فراهم می کنند تا به صورت دربست یا با پشتیبانی و پذیرایی افراد مجموعه باغ ها را در اختیار افراد قرار دهند.

جشن تولد در باغ خصوصی

جشن تولد در باغ خصوصی

مزایای برگزاری جشن تولد در باغ

جشن های تولد ویژگی های خاص خود را دارند بنا براین به فضای خاصی نیز نیاز دارند.

مزایای برگزاری جشن تولد در باغ ها شامل موارد زیر است:
 • باغ ها فضای بزرگتری دارند و به میزبان مراسم اجازه می دهند تا افراد بیشتری را برای جشن خود دعوت کند. 
 • بر خلاف خانه تزیین جشن تولد در باغ کار آسان تری است. باغ ها خود دارای گل آرایی های خاص خود هستند و از این جهت نیاز به صرف هزینه نیست. از طرف دیگر تزئینات و نصب آن نیز بر عهده شما نخواهد بود تا متحمل زحمت در این مورد شوید.
 • باغ فضای بزررگ و دلبازی دارد و هر کس می تواند محل نشستن خود بر روی صندلی را تعیین کند.
 • غذا خوردن و استفاده از خوراکی های جشن برای مهمانان لذت بیشتری در باغ دارد. طبیعی است که این مزیت در صورت برگزاری جشن در خانه وجود ندارد.
 • ریخت و پاش و مرتب کردن اطراف پس از برگزاری جشن در خانه بسیار زیاد و سنگین است؛ این در حالی است که شما قرار نیست در این زمینه کاری در باغ تالارها انجام دهید.
 • شما می توانید در باغ ها پذیرایی و برگزاری مراسم را نیز به گارسون ها و مدیران مجموعه بسپارید و زحمت این کار را از دوش خود بردارید.

به طور کلی برگزاری مراسم تولد در باغ شکوه و زیبایی بیشتری دارد و خاطرات شیرین تری را در ذهن شما ثبت خواهد کرد.

هزینه برگزاری جشن تولد در باغ

هزینه برگزاری جشن تولد در باغ

هزینه برگزاری جشن تولد در باغ

هر باغ با توجه به برند، امکانات و تجهیزات، محیط ارایی، کیفیت پذیرایی، تنوع غذا، مساحت باغ و... هزینه های متفاوتی را دریافت می کند. اما علاوه بر ان موارد خدمات درخواستی شما، منوی پذیرایی انتخابی و تعداد مهمانان شما نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار است. اگر به دنبال کاهش هزینه های برگزاری تولد در باغ هستید توصیه می کنیم از خدمات غیر ضروری مثل عکس جشن تولد در باغ استفاده ننمایید و تعداد مهمانان را نیز کمتر در نظر بگیرید.

پربازدیدترین مطالب ما را دنبال کنید!

نکات برگزاری جشن تولد در باغ

برای یک جشن تولد کودک در باغ نیاز به رعایت برخی نکات دارید تا بهترین جشن تولد ممکن را برگزار کنید و خاطره ی خوشی را در ذهن ها ثبت نمایید. برخی نکات در این زمینه با هم مرور می کنیم:
 • بهتر است قبل از رزرو مکان باغ از آن دیدن کنید تا از محل برگزاری جشن و امکانات آن اطمینان حاصل کنید.
 • می توانید برای یک جشن تولد مجلل در باغ از موسسات تشریفاتی مثل تشریفات ثمین استفاده نمایید.
 • قبل از رزرو باغ نیاز های خود برای برگزاری جشن، تعداد مهمانان و بودجه مدنظر خود را مشخص کرده و یادداشت کنید.
 • ظرفیت باغ . پذیرایی را متناسب با تعداد مهمانان در نظر بگیرید فضای بزرگ و بیش از اندازه از صمیمیت جمع می کاهد و پذیرایی را نیز سخت تر می کند.
 • حتما با دقت پیش بینی های هواشناسی را از چند روز قبل زیر نظر داشته باشید تا در هنگام مراسم با بارندگی یا سرمای هوا کواجه نشوید. 
 • زمستان، پاییز و اوایل بهار به دلیل سرما و بارش های آسمانی زمان خوبی برای تولد گرفتن در باغ نیست. بهتر است در این فصول از فضاهای سربسته مثل تالارها استفاده نمایید.
 • مکان جغرافیایی باغ نیز اهمیت ویژه ای دارد. این موضوع برای رفت آمد مهمانان و به موقع رسیدن آنها بسیار مهم است.
 • می توانید ترتیبی اتخاذ کنید تا مهمانان از سرگرمی هایی در طو برگزاری مراسم یا قبل از آن در باغ بهره مند شوند.

جشن تولد در باغ با تشریفات ثمین

مجموعه تشریفات ثمین یکی از مجموعه های فعال در زمینه پذیرایی و برگزاری انواع مراسم شادی شما عزیزان می باشد. شما می توانید مراسم جشن تولد در باغ اختصایی مجموعه را تجربه نمایید. تشریفات ثمین مجری انواع مراسم با منوهای پیشنهای و خدمات متنوع می باشد. از جمله خدمات تشریفات ثمین علاوه بر اجرای جشن های تولد می توان به سفره عقد، کترینگ، دسته گل عروس، کافی شاپ، عکاسی و فیلم برداری، اجرای موزیک مجالس، ماشین عروس، قهوه خانه سنتی و.. نام برد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW