تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

شناخت کامل کارهای یک تازه عروس

20 دی ، 1400
تشریفات ثمین

کارهای یک تازه عروس بسته به شرایطی که در خانه دارد، می تواند متفاوت باشد و ما در اینجا به طور کامل به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. برخی از زنان شاغل هستند و تنها شاید به بهانه ماه عسل بتوانند چند روزی را مرخصی بگیرند، اما بعد از آن باید یک تعادل بین زندگی مشترک و کار خود برقرار کنند تا مشکلی ایجاد نشود. برنامه ریزی در هنگام انجام اینکار به شما کمک خیلی زیادی می کند.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

شرح کامل کارهای یک تازه عروس

  • مهمترین مرحله انجام مراسم عروسی کامل و دقیق می باشد. بعد از اینکه مراسم به صورت جامع و حساب شده برگزار شد، لازم است که یک بررسی بعد از عروسی داشته باشیم تا متوجه شویم دقیقا چه اتفاقاتی به نفع ما بوده است و چه اتفاقاتی به ضرر ما تمام شده است.

  • شروع زندگی مشترک طبق رسوم ایرانی، بعد از مراسم عروسی می باشد و عروس و داماد هر دو دنیای جدیدی را تجربه می کنند. در زمان قبل از عروسی بهتر است که به تفاهم کامل از لحاظ کار های خانه و بیرون برسید تا مشکلی ایجاد نشود.

  • برخی از بانوان عزیز خانه دار هستند و یا دارای مشاغلی می باشند که در خانه نیز می توانند آن ها را به خوبی انجام دهند. در این حالت آن ها فرصت بیشتری برای انجام کار های درون منزل دارند و می توانند از عهده بیشتر آن ها برآیند.

  • کارهای یک تازه عروس به موقعیت جسمی او هم بستگی دارد. اگر دارای کمر درد می باشید و نمی توانید کار های سنگین را انجام دهید، انجام آنها را به افراد دیگر بسپارید.

  • اگر در دسته ی دوم خانم ها یعنی همان عزیزانی که بیرون از منزل شاغل هستند، می باشید، لازم است که کار ها را به صورت مشترک بین خودتان و همسرتان پخش کنید.

  • می توانید برای جلوگیری از دعوا و ایجاد مشکل در رابطه، از روانشناس هم استفاده کنید، مطمئنا کمک خوبی به شما می کنند.

  • تعادل برقراری ارتباط بین خانواده خود و خانواده همسر نیز بسیار مهم می باشد.

  • در مورد کارهای یک تازه عروس می توانیم به احترام گذاشتن متقابل هم اشاره کنیم.

استفاده از کتاب های راهنما برای داشتن زندگی مشترک

استفاده از کتاب های راهنما برای داشتن زندگی مشترک

چگونه متوجه شویم که کدام یک از کارهای یک تازه عروس مهمتر می باشد؟

اگر احساس می کنید که ممکن است کاری را فراموش کنید و به انجام کارهای مهم خود نرسید، آن ها را در دفتر پلنر به صورت لیست وار وارد کنید و سپس بعد از انجام هر کدام، یک تیک کنار آنها ثبت کنید. وقتی که شما این کار را انجام می دهید، دیگر خبری از فراموشی نخواهد بود. کار های مهم معمولا در سه تای اول دفتر شما نوشته می شوند و وقتی که شما آن ها را انجام می دهید، مسلما احساس سبکی خواهید داشت. تمیز کردن خانه، شستن ظرف ها، رسیدگی به کارهای مربوط به مراسم عروسی مانند تسویه حساب ها، پاتختی و ... کار هایی هستند که یک تازه عروس هم می تواند به صورت مستقل انجام دهد و هم اینکه به صورت مشترک آنها را تمام کند. اگر نسبت به موضوعی حساس تر می باشید، آنها را در اولویت خودتان قرار دهید، در اینجاست که گفته می شود برنامه هر فرد مخصوص خود او می باشد. کار های اولیه زندگی تازه عروس مسلما به نسبت چند سال بعد از زندگی مشترک سبک تر می باشد.

کارهای یک تازه عروس

کارهای یک تازه عروس

عادت کردن به کارهای جدید یک تازه عروس

برای اینکه به کارهای یک تازه عروس عادت کنید، لازم است که آرام آرام آنها را پیش ببرید تا خسته نشوید. اگر بخواهید در همان روز های اول از خود خیلی کار بکشید، ممکن است که ماهیچه هایتان تحت فشار قرار بگیرند. حتما باشگاه ثبت نام کنید و کار های عادی زندگی خود را به عقب نیندازید. وقتی که به مغزتان یاد بدهید که کار ها باید همچون روال قبل انجام شوند، دیگر هیچ گونه کوتاهی رخ نمی دهد. تقسیم وظایف هم به بهتر انجام شدن کارها کمک زیادی می کند. تمامی این نکات باید قبل از عروسی مشخص شده باشند.

اقدامات تازه عروس بعد از عروسی

اقدامات تازه عروس بعد از عروسی

استفاده از کتاب های راهنما برای داشتن زندگی مشترک بهتر

تعداد زیادی از کتاب هایی که وارد بازار شده اند نشان می دهند که داشتن اطلاعات کافی برای انجام یک کار، باعث می شود بازدهی آن کار تا حدود نود درصد افزایش پیدا کند. در اغلب کتاب ها راهنمایی هایی وجود دارد که به شما نشان می دهند باید چگونه زندگی خود را بگذرانید، بدون اینکه استرسی برای شما ایجاد شود. این کتاب های راهنما مخصوص افراد موفقی می باشند که خود در آن زمینه زندگی خوبی داشته اند، افراد خانه دار موفقی که از زندگی نهایت لذت را برده اند. کارهای یک تازه عروس به شرایط مالی او هم بستگی دارد. اگر فکر می کنید که مشکل مالی خاصی ندارید، می توانید از نیروی کمکی هم استفاده کنید، در آن حالت بازه زمانی کار شما به مقدار خیلی زیادی کاهش پیدا می کند.

مطالعه برای ساختن زندگی

مطالعه تازه عروس برای ساختن زندگی

کمک گرفتن از بزرگتر ها برای بهتر انجام شدن کار ها

تقسیم وظایف بین افرادی که در یک خانه زندگی می کنند، باعث می شود که حس مسئولیت در میان افراد ایجاد شود و همگی بدانند که باید بخشی از کار را به خوبی انجام دهند. می توانید بر اساس توانایی خود آن کار ها را به طور کامل مشخص کنید. معمولا انجام کار های فنی مانند نصب کلید و پریز، نصب لوستر و ... بر عهده مرد ها می باشد.

تاثیر استفاده از تجربیات بزرگترها

تاثیر استفاده از تجربیات بزرگترها

بهبود یافتن کار ها بعد از کسب تجربه

برای اینکه کارهای یک تازه عروس بعد از گذشت یک مدت زمان مشخصی، به حالت عادی خود برسد، لازم است که پیوستگی در کار خود را داشته باشید. کارهای یک تازه عروس به خرید لباس و جواهرات هم مربوط می شود، در ابتدا سعی کنید با افراد با تجربه به خرید بروید، این سبک خرید ها بازدهی خیلی بالایی دارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW