تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

آشنایی با عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

24 آذر ، 1400
تشریفات ثمین

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان بپردازیم در صورتی که به دنبال این هستید که در مورد عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. همه کشورهای جهان در مورد مراسم ازدواج آداب و رسومی دارند که ممکن است که با دیگر کشورها متفاوت باشد البته در برخی از موارد این آداب و رسوم بسیار عجیب نیز می رسد که به جالب ترین آنها، خواهیم پرداخت.

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

یکی از مهمترین مراحل زندگی برای بسیاری از مردم، مرحله ازدواج است با ازدواج جوان ها از دوران مجردی، خداحافظی می کنند و وارد دنیای متاهلی می شود. بر همین اساس به دلیل اهمیتی که ازدواج دارد بسیاری از جوانان سعی می کنند که با برگزاری مراسم باشکوهی، ازدواج خود را خاطره انگیز کنند. ازدواج نیز به مانند بسیاری از مراحلی که در زندگی انسان ها وجود دارد ارتباط تنگاتگی با آداب و رسوم محلی و کشورها دارد و در واقع با فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور گره خورده است. به صورتی که در برخی از فرهنگ ها، اقداماتی در حین مراسم عروسی و ازدواج انجام می گیرد که بخشی از سنت و فرهنگ جدایی ناپذیر می باشد. بسیاری از کشورهای جهان نیز در زمینه ازدواج و عروسی، آداب و رسوم خاص خود را دارند که البته کاملا طبیعی است در برخی از موارد این آداب و رسوم برای مردم سایر کشورها بسیار عجیب می باشد هر چند برای مردم خود آن کشور یک امر عادی و مرسوم است.

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج درهند

هند از جمله کشورهایی است که مراسم ازدواج در این کشور به صورت خاص و متفاوت با بسیاری از کشورها برگزار می شود، عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در هند فراوان است که در ادامه به موارد ذیل اشاره می شود:
 • در هند برخلاف ایران، دادن مهریه بر عهده دختر است و در واقع دادن مهریه اصل اساسی در استحکام زندگی به حساب می آید.
 • در هندوستان، به عروس وسیله تیز و برنده داده می شود و هدف از دادن این وسیله این است که در دوران نامزدی، داماد به وی نزدیک نشود.
 • در مراسم عروسی هندی ها کسی، لباس سفید به تن نمی کند چرا که هندی ها لباس سفید را به عنوان لباس عزاداری می دانند.
 • درهند مرسوم است که عروس النگوهای زیادی به دست داشته باشد و معتقدند که به هم خورد و تولید صدای آنها موجب گردش مناسب جریان خون و در نتیجه سبب سرزندگی عروس می شود.

آداب و رسوم ازدواج درهند

آداب و رسوم ازدواج درهند

عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در چین

چین نیز از جمله کشورهایی است که در عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج دست کمی از کشور همسایه خود یعنی هند ندارد که می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:
 • داشتن پای سایز کوچ برای عروس در کشور چین یک حسن به حساب می آید.
 • یکی از عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در چین به استان سینچوان مربوط است بر این اساس خانواده عروس پیش از مراسم عروسی یک دوره گریستن طی می کنند تا هنگام جدایی و شب عروسی دختر خود به خوبی بتوانند گریه کنند که مفهوم آن این چنین است که برای دختر خود ارزش بسیار بالایی قائل هستند.
 • همچنین در کشور چین، مادرزن به مدت یکسال اجازه ورد به منزل دختر را ندارد ولی دختر هر وقت که خواست می تواند به منزل مادری برود.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

عجایب آداب و رسوم ازدواج در آمریکا

آمریکایی ها نیز در عجایب آداب و رسوم ازدواج از چینی ها و هندی ها عقب نیستند:
 • در آمریکا به جای این که نقل و گل بر سر عروس و داماد ریخته شود، برنج ریخته می شود اعتقاد بر این است که با این اقدام زندگی عروس و داماد دارای برکت خواهد بود.
 • برخلاف دیگر کشورها که عروس دسته گل را به سمت دوستان خود پرتاب می کند در آمریکا عروس دسته گل را به سمت دوستان داماد پرتاب می کند.
 • علاوه بر این،عروس ازیک زن متاهل باید هدیه ای دریافت کند و مفهوم آن نیز این است که به خوشبختی، دست خواهد یافت.
 • همچنین عروس در لباس خود از روبان آبی استفاده می کند تا از چشم بد در امان بماند.

عجایب آداب و رسوم ازدواج در آمریکا

عجایب آداب و رسوم ازدواج در آمریکا

عجایب آداب و رسوم ازدواج در روسیه

در ادامه عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان به عجایب آداب و رسوم در روسیه خواهیم پرداخت که موارد مهم آن شامل این آداب و رسوم است:
 • در روسیه مهریه از سوی داماد به عروس پرداخته نمی شود اما داماد برای دیدن عروس به دوستان عروس باید پول بدهد.
 • در ازدواج بلور شکسته می شود چرا که معتقد هستند با شکست بلور به خوشبختی دست می یابند.
 • در شب عروسی به زوجین نان تعارف می شود تا بدون دست بردارند هر کدام که اندازه بیشتری برداشتند توانایی تسلط بیشتری بر زندگی خواهند داشت.

عجایب آداب و رسوم ازدواج در روسیه

عجایب آداب و رسوم ازدواج در روسیه

عجایب آداب و رسوم ازدواج در آلمان

آلمان نیز از جمله کشورهایی است که دارای عجایب آداب و رسوم ازدواج است که در ادامه به مهمترین این موارد اشاره خواهیم داشت:
 • عروس و داماد در شب عروسی اقدام به شکستن چینی می کنند و سپس با هم چینی ها را جمع آوری می کنند چرا که اعتقاد دارند با این اقدام بخت بلندی، خواهند داشت.
 • در شب عروسی، عروس در کفش خود، یک عدد سکه می گذارد چرا که معتقد هستند با این اقدام خوشبختی مادام العمری خواهند داشت.
 • همچنین برای مراسم عروسی باید عروس خودش کفش خود را تهیه کند چرا که اعتقاد بر این است که با این کار می تواند به شوهر خود، توانایی پس انداز کردن و مدیریت را ثابت کند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW