تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

چگونه یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه داشته باشیم؟

24 آذر ، 1400
تشریفات ثمین

یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه هدف بسیاری از افراد است و برگزاری آن می تواند خنده را بر لب هر کسی بنشاند. جشن تولد ها در طول سال ها به سمت لاکچری و تجملاتی شدن پیش رفته است. وجهه ی جشن تولد های بزرگ و پرهزینه هر چند زیبا و جذاب به نظر می رسد اما نمی توان از هزینه ها، سختی ها و استرس برگزاری آن ها چشم پوشی کرد. درست است که همه به دنبال زیبایی و جذابیت مراسم هستند ولی هیچ چیز مهم تر از ثبت خاطرات زیبا در ذهن افراد نیست. با تشریفات ثمین همراهی کنید تا اصول برگزاری یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه را با هم مرور کنیم.

برگزاری جشن تولد

برگزاری جشن تولد

ایده هایی برای یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه

جشن تولد ها در ظاهر مراسم پرخرجی به نظر می رسند. وقتی در ذهن  مرور می کنیم از تهیه کادو گرفته تا تزئینات و خرید کیک تولد و... همگی هزینه بر هستند و برای همه ی آنها باید یک جیب پرپول، وقت اضافه و حوصله ی کافی داشته باشیم. اما همیشه این طور نیست. ایده های زیادی برای جشن تولد وجود دارد. ایده هایی که می توان مراسم جشن تولد را جذاب و هیجان انگیز ولی کم خرج و ساده کرد.

برای جشن تولد کم هزینه فقط دوستان را دعوت کنید

فرقی نمی کند که برای همسر خود جشن تولد می گیرید یا برای کودکتان؛ در هر صورت دوستان همیشه جایگاه ویژه ای برای همه ی ما دارند. برای کودکان و به خصوص نوجوانان  دوستان همسن بسیار مهم تر هستند. این موضوع می تواند فرصت بازی های جذاب در حین جشن و ثبت عکس های تاریخی را برای آنها به ارمغان بیاورد. بنابراین بهتر است دور فامیل و آشنایان را برای حضور در مراسم خط بکشید. این تصمیم می تواند باعث کاهش هزینه های برگزاری مراسم نیز بشود.

جشن تولد لاکچری و کم هزینه با کیک خانگی

کیک های تولد این روزها در شکل ها و طعم های مختلف تهیه می شوند. اما متاسفانه هر چه کیک خاص تر و بزرگ تری سفارش دهید هزینه های بیشتری باید پرداخت کنید. هر چند می توانید کیک های ساده تر و کوچک تری سفارش دهید و در عوض با شیرینی از مهمانان پذیرایی کنید اما پیشنهاد بهتر تهیه کیک تولد در منزل است. کیک را متناسب با شخصیت کسی که برای او جشن گرفته اید تهیه کنید. برای کودکان کیک شکلاتی بهترین گزینه است. بچه ها کیک های شکلاتی با تزئینات خامه  و اسمارتیزهای رنگارنگ را بسیار دوست دارند. به جای شمع های عددی هم از شمع های با تعداد زیاد و رنگی استفاده نمایید.

تعدادی بادکنک در رنگهای مختلف بخرید

بادکنک ها معمولا ارزان قیمت هستند هر چند بادکنک های خاص کمی قیمت بیشتری دارند. در هر جشن تولدی وجود تعدادی بادکنک ضروری به نظر می رسد. اگر برای کودک جشن تولد می گیرید می توانید بادکنک های زیادی در رنگ های مختلف خریداری کنید و بعد از باد کردن آنها را به سقف یا دیوارهای خانه بچسبانید. بهتر است زیاده روی نکنید چرا که علاوه بر هزینه بیشتر باید شاهد ترکیدن آنها در حین مراسمتان باشید.

جشن تولد کم هزینه

جشن تولد کم هزینه

از لوازم جشن تولد های قبلی استفاده کنید

یک جشن تولد لاکچری و کم هزینه یعنی از تمام پتانسیل های موجود استفاده کنید. برای مثال یکی از این پتانسیل ها لوازم و تزئیناتی است که از مراسم قبلی باقی مانده اند. لوازمی مثل ریسه، بادکنک، کاغذ رنگی، شرشره و... در هر جشن تولد استفاده می شود. پس بهتر است در پایان هر مراسم آنها را جمع آوری کرده و در جایی مخصوص قرار دهید تا در جشن تود های بعدی مورد استفاده قرار دهید. اینکار هم باعث کاهش هزینه های جشن می شود.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید‍!

جشن تولد کم هزینه و لاکچری در فضای باز

شکی وجود ندارد که برگزاری مراسم در فضای خانه سخت و هزینه بر تر است. از طرفی سر و صدای ایجاد شده باعث آزار همسایه ها می شود و از طرف دیگر نیز کنترل کردن جشن سخت تر می شود. اگر مراسم جشن تولد را در فضای باز و به خصوص در یک پارک برگزار کنید هم در هزینه های جشن صرف جویی می کنید هم از فضای باز و لوازم بازی کودکان بهره مند می شوید. رفت و آمد ها نیز باعث مزاحمت نخواهد شد.

از ضبط صوت یا بلندگو استفاده کنید

در بعضی جشن تولد های لاکچری از گروه های ارکستر دعوت می شود که هزینه های زیادی را در پی دارد. هیجان انگیز است اما راه کم هزینه تر استفاده از سیستم پخش یا سینمای خانگی منزل است. با استفاده از آن می توانید چند موزیک و آهنگ مرتبط با تولد را روی یک فلش ذخیره کرده و در حین انجام مراسم آن را پخش کنید.

غذای ساده در جشن تولد لاکچری و کم هزینه

سفارش غذا از بیرون کار ساده ای است. قرار نیست بگویم غذاهای ساده سفارش دهید؛ گر چه با توجه به سلیقه شما این نیز می تواند یک انتخاب باشد. اما بهتر است یک یا چند غذای خانگی درست کنید. انواع فینگر فود در کنار غذای های سردی مثل سالاد الویه یا سالاد ماکارونی از گزینه های جذاب برای همه به خصوص بچه ها شناخته می شوند. اگر جشن تولد برای کودکان است، سعی کنید تنوع غذایی را بیشتر کنید.

تنقلات جشن تولد لاکچری و کم هزینه

علاوه بر کیک و میوه و شیرینی، تنقلات هم در اکثر جشن تولد ها دیده می شود. حتی بچه ها بیشتر از شیرینی و میوه علاقه مند به تنقلات هستند. این تنقلات می تواند شامل آجیل، تخمه، چیپس، پفک، پاستیل و... باشد. اما نکته مهم در این مورد زیاده روی نکردن است علاوه بر افزایش خرج شما هله هوله های اضافه می تواند باعث ایجاد مشکل و بیماری های گوارشی برای بچه ها شود. پس حد اعتدال را رعایت کنید.

برگزاری یک جشن تولد لاکچری با تشریفات ثمین

تشریفات ثمین مجری برگزاری انواع مراسم ازدواج، جشن تولد، مراسم خصوصی، برگزاری جلسات و... می باشد برگزاری جشن های تولد با منوهای متفاوت نیز یکی از خدمات این مجموعه می باشد که با کیفیت بالا، تجهیزات به روز و پیشرفته و منوهای پذیرایی و شام قابل عرضه می باشد. جشن تولد خاطره انگیز شما در محل مورد نظر و یا در سالن های اختصاصی مجموعه قابل برگزار شدن می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW