تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

نکات مهم مراسم دامادی را بدانید

10 آبان ، 1400
تشریفات ثمین

نکات مهم مراسم دامادی می تواند به بهتر برگزار شدن و ایجاد خاطره های به یادماندنی از این روز تکرار نشدنی کمک زیادی کند. به طور معمول روز عروسی برای عروس و داماد بسیار استرس زا بوده و حجم زیاد کار ممکن است سبب شود تا برخی موارد فراموش شود.به همین دلیل اگر قبل از مراسم نکاتی را در نظر داشته باشید می تواند در تسهیل روند به شما کمک زیادی کند تا بتوانید از مراسم لذت ببرید.در این متن به بررسی نکات مهم مراسم عروسی می پردازیم.

اهمیت نکات مهم مراسم دامادی

بسیاری از افراد گمان می کنند مراسم عروسی برای آقایان و داماد خیلی راحت بوده و نیاز به نکات زیادی ندارد اما این یک اشتباه بزرگ است. بسیاری از آقایان دچار استرس شده و برخی نکات مهم را فراموش می کنند. همین موضوع سبب می شود تا نتوانند به حد کافی از مراسم لذت ببرند به طور مثال ممکن است در اثر استرس زیاد موارد مهم را فراموش کنند و یا نتوانند از تمام لحظات لذت ببرند.در ادامه متن به بررسی نکات مهم مراسم دامادی می پردازیم که با رعایت آن ها می توان استرس را به کمترین میزان کاهش داده و یک شب به یاد ماندنی داشته باشید.

یادداشت کردن مواردی که باید به همراه داشته باشید

یادداشت کردن کار هایی که باید در طول روز عروسی انجام دهید و وسایلی که باید به همراه داشته باشید باعث می شود تا اطمینان حاصل نمایید هیچ چیزی را از خاطر نبردید. همین موضوع سبب ایجاد آرامش و کمتر شدن استرس تان می گردد همچنین می تواند در صرفه جویی در زمان نیز بسیار تاثیرگذار باشد به طور مثال یکی از مواردی که می توانید در لیست تان یادداشت کنید به همراه داشتن حلقه ی ازدواج است. مدارک و حلقه ازدواج را می توانید از قبل در دسترس بگذارید تا زمانی را برای پیدا کردن آن صرف نکنید. تهیه ی یک لیست از کار هایی که در روز مراسم باید انجام دهید نیز می تواند در برنامه ریزی کردن به شما کمک کند به این شکل استرس تان نیز کمتر خواهد شد.در صورتی که کار های شما بسیار زیاد است می توانید از قبل بخشی از کار ها را به دوستان و یا آشنایانتان محول کنید.دقت داشته باشید که تهیه ی لیست را باید چند روز قبل از مراسم انجام دهید.

نکات مهم مراسم دامادی

نکات مهم مراسم دامادی

کم کردن استرس

برای آن که استرس تان را کم تر کنید یکی از راهکار ها داشتن خوابی مناسب شب قبل از مراسم است. بهتر است شب قبل مراسم را به آرامی بگذرانید و کاری را برای لحظه و روز آخر نگذارید تا بتوانید به طور کامل استراحت کنید. محول کردن کارها به لحظه و روز آخر ممکن است باعث بیشتر شدن استرس تان شود.همچنین در روز قبل مراسم عروسی می توانید زمان تان را با دوستان تان بگذرانید و با بازی های رایانه ای که دوست دارید ذهنتان را آرام کرده و استرس تان را کاهش دهید.گذاشتن زمان برای خود و استراحت در روز قبل عروسی نکته بسیار مهمی ست که رعایت آن می تواند کمک زیادی به شما نماید.

پر بازدیدترین مطالب را از دست ندهید!

استرس مراسم دامادی

استرس مراسم دامادی

غذای مناسب از نکات مهم مراسم دامادی

پیشنهاد می شود از روز قبل مراسم از خوردن غذاهای سیر دار و پیاز خودداری کنید و همچنین غذاهایی که باعث ایجاد نفخ می شوند نیز میل نکنید. خوردن غذای زیاد در روز مراسم نیز ممکن است سبب شود تا حس سنگینی داشته باشید بنابراین انتخاب غذای مناسب می تواند بسیار مهم تلقی شود. بهتر است که در روز مراسم غذایی میل کنید که انرژی کافی را در طول روز برای شما فراهم کند تا دچار ضعف و بی حالی نشوید.فشار زیاد و حجم کاری بالا در پیش از مراسم عروسی ممکن است شما را ضعیف نماید به همین سبب بهتر است که از غذا های مقوی استفاده کنید تا توان از دست رفته تان به شما بازگردد. چند روز قبل از مراسم استفاده از ویتامین ها و آبمیوه های طبیعی باعث می شود تا از بروز بیماری و سرماخوردگی جلوگیری شود. این نکات می تواند نقش به سزایی در سلامت تان در روز مراسم داشته باشد و از نکات مهم مراسم دامادی به شمار می آیند.

غذای مراسم دامادی

غذای مراسم دامادی

نکات مهم در لباس دامادی

از پوشیدن لباسی که برای تان کمی تنگ است و احساس راحتی در آن نمی کنید کاملا اجتناب کنید زیرا ممکن است در طول مراسم اذیت شده و مشکل برای شما ایجاد شود.حتما روز قبل از مراسم مجدد لباس را به تن کنید تا از اندازه بودن و مشکل نداشتن آن اطمینان حاصل کنید.آن چه که باید در لیست نکات مهم مراسم دامادی یادآور شویم این است که به هیچ عنوان کت خود را داخل ماشین و در طول روز به تن نکنید تا در مراسم چروک نباشد و از فرم خود خارج نشود. بهتر است هنگام سوار شدن به ماشین کت تان را در عقب ماشین آویزان کنید. همچنین برای جلوگیری از بروز مشکل بهتر است که یک نخ و سوزن داشته باشید و آن را به یکی از آشنایان بدهید تا در صورت بروز یک پارگی کوچک بتوانید آن را درست کنید. توجه داشته باشید که مرتب بودن شما در روز مراسم از نکات مهم مراسم دامادی محسوب می گردد.

لباس مراسم دامادی

لباس مراسم دامادی

به همراه داشتن پول نقد

بهتر است به غیر از کارت عابر بانک تان مقداری پول نقد نیز به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.شاباش دادن و یا پول دادن برای کسانی که برای شما اسپند دود می کنند نیازمند پول نقد بوده که باید آن را در لیست نکات مهم مراسم دامادی در نظر داشته باشید. دقت کنید که در نظر گرفتن تمامی نکات مهم مراسم دامادی می تواند روز مراسم را برای شما به یاد ماندنی کرده و از بروز مشکلات غیر مترقبه جلوگیری نماید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW