تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه

11 مهر ، 1400
تشریفات ثمین

تورم، کرونا، بالا رفتن هزینه ها و... سبب شده است که بسیاری از عروس، دامادها و خانواده ی آنها تصمیم بگیرند یک جشن کوچک با تعداد مهمان های محدود در منزل خود برگزار کنند. با آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه می توانید یک مجلس باشکوه داشته باشید و در بسیاری از هزینه های خود صرفه جویی کنید. در این مقاله سعی می کنیم ایده هایی برای تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه به شما ارائه دهیم.

آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه با گل ها

گل ها یکی از ارکان اصلی برای آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه می باشند. اولین نکته در استفاده از گل ها، انتخاب رنگ مناسب آنها است. شاید تصور کنید بهترین یا شاید تنها رنگ گل مناسب برای تزیین، رنگ صورتی و گل رز است اما این تصور غلط است. شما می توانید از انواع گل ها و رنگ ها استفاده کنید. به صورتی که علاوه بر اینکه با یکدیگر هماهنگی داشته باشند، زیبایی خاصی را در جایگاه عروس و داماد ایجاد کنند. حتی می توانید از گل های وحشی و گیاهان پاییزی برای تزیینات بهره بگیرید. نکته ی مهمی که در انتخاب رنگ گل ها وجود دارد این است که باید نهایت از سه رنگ برای تزیین جایگاه عروس و داماد استفاده کنید. گل های میخک مینیاتوری که در بازار فراوان هستند به علت این که به صورت دسته ای به فروش می رسند گزینه ی مناسبی برای تزیینات هستند، زیرا از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

جایگاه عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد

آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه با تور و ساتن

پارچه، تور و ساتن سبب زیبایی بسیار زیاد جایگاه عروس و داماد می شوند. یکی از نکات مهم در آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه این است که می توانید از پرده ی پذیرایی منزل برای جایگاه عروس و داماد استفاده کنید. به ویژه اگر رنگ پرده با رنگ مورد نظر شما هماهنگ باشد. رنگ سفید تور یا ساتن جزء عناصر اصلی در طراحی جایگاه عروس و داماد است. سعی کنید تور و حریر انتخابی نهایتا از دو رنگ باشد که البته رنگ سفید یکی از این دو رنگ خواهد بود. در کاربرد تور و حریر در جایگاه عروس و داماد زیاده روی نکنید. پارچه فقط باید تا حد زیبا تر شدن و تزیین فضا به کار رود. به نحوی که صرفا برای پر کردن فضا نباشد. حتی می توانید از یک قاب چوبی ساده در پشت جایگاه استفاده کنید و پارچه و حریر را روی آن قرار دهید لازم نیست که حتما قرار گیری پارچه ها نظم خاصی داشته باشند.

تزئین جایگاه عروس و داماد

تزئین جایگاه عروس و داماد

تزیین جایگاه عروس و داماد با نورپردازی

نورپردازی برای آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه یکی از مواردی است که سبب زیبایی بیشتر جایگاه عروس و داماد می شود. سعی کنید جایگاه عروس و داماد را در قسمتی از منزل انتخاب کنید که هالوژن ها و لوسترهای موجود در سقف علاوه بر این که سبب زیباتر شدن جایگاه شوند، برای نورپردازی و عکاسی نیز مناسب باشند. سعی کنید به هنگام طراحی برای نورپردازی از عکاس مراسم نیز کمک بگیرید. آویزان کردن ریسه های مختلف بر روی پرده یا پارچه های آویزان شده در پشت جایگاه سبب انعکاس بهتر نور می شوند. در نورپردازی جایگاه عروس و داماد شمع ها نیز بسیار موثر هستند بکارگیری شمع های مختلف با طرح ها و شکل های متنوع، سبب افزایش جذابیت جایگاه عروس و داماد می شود. برای آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه با شمع به چند نکته توجه کنید.

  • سعی کنید از شمع ها به جا و به اندازه استفاده کنید. کاربرد تعداد زیاد شمع در فضا مناسب نیست.
  • شمع هایی که انتخاب می کنید یک شکل و یک رنگ باشد.
  • می توانید به تعداد سن عروس شمع در قسمت های مختلف جایگاه قرار دهید.

نورپردازی جایگاه عروس و داماد

نورپردازی جایگاه عروس و داماد

استند و میز مناسب جایگاه عروس و داماد

شاید آن چه در آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه بیشتر به چشم بیاید، انتخاب میز و استند پشت جایگاه عروس و داماد باشد. نکته ی مهم در انتخاب استند و میز این است که باید با یکدیگر هماهنگ باشند. به عنوان مثال، اگر میز شما از جنس چوب است و یک شکل هندسی خاصی دارد، استند پشت جایگاه نیز باید از جنس چوب باشد. گاهی اوقات از میزهای استوانه برای جایگاه استفاده می شود. وقتی میزهای استوانه ای را از جنس شیشه ای انتخاب کنید، می توانید گل های طبیعی داخل شیشه قرار دهید به این ترتیب سبب افزایش زیبایی جایگاه عروس و داماد می شود. نورپردازی داخل استوانه های شیشه ای نیز یک ایده ی بکر برای نورپردازی بهتر و رمانتیک کردن فضا ایجاد می کند.

میز جایگاه عروس و داماد

میز جایگاه عروس و داماد

تزیین جایگاه عروس و داماد در حیاط خانه

در ادامه آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه خوب است از فضای داخل خانه خارج شویم. گاهی اوقات فضای داخلی منزل گنجایش کافی برای برگزاری مراسم را ندارد. در این زمان چنانچه در فصل مناسبی باشید، می توانید از حیاط یا حتی پشت بام برای تزیینات و برگزاری مراسم استفاده کنید. در این هنگام سعی کنید مراسم را در زمان زودتری آغاز کنید.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

برای کفپوش مراسم چمن مصنوعی گزینه ی مناسبی می باشد و یک قاب چوبی ساده برای پشت جایگاه انتخاب کنید. می توانید روی این قاب را با پارچه حریر سفید تزیین کنید و بسته به رنگی که به عنوان تم مراسم انتخاب می کنید یک رنگ حریر دیگر نیز بر روی قاب قرار دهید به عنوان مثال چنانچه لباس عروس قرمز، صورتی، یاسی و... باشد می توانید حریر پشت جایگاه را با لباس عروس ست کنید.

مراسم عروسی

مراسم عروسی

گل های مصنوعی برای تزیین جایگاه عروس و داماد

آموزش تزیین جایگاه عروس و داماد در خانه می تواند با کاربرد گل های مصنوعی جلوه ی دیگری داشته باشد مدتی است که انواع گل های کاغذی در مراسمات مختلف به کار می رود به عنوان مثال می توانید یک دیوار از خانه را در نظر بگیرید و با انواع گل های برجسته کاغذی به رنگ سفید یا ترکیب سفید و یک رنگ ملایم دیگر پر کنید. به این ترتیب یک جایگاه زیبا پر از گل برای عروس و داماد طراحی کرده اید که البته کمی هم متفاوت از سایر تزیینات می باشد. ریسه های بادکنک هم گزینه ی مناسبی برای تزیین جایگاه عروس و داماد می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW