تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

موارد خاص در طراحی باغ برای مجالس عروسی فوق العاده

19 مرداد ، 1400
تشریفات ثمین

امروزه به دلیل کاهش فضای خانه ها و آپارتمانی شدن آنها، بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا مراسم عروسی خود را در باغ ها برگزار نمایند. به این منظور افرادی که می خواهند این فضا را فراهم کنند باید به طراحی باغ برای مجالس عروسی، توجه ویژه داشته باشند تا بتوانند با کمک یک طراحی درست، کلیه امکانات لازم برای برگزاری این چنین مراسمی را فراهم آورند.

برگزاری عروسی در باغ، یکی از گزینه های مناسب

شاید بتوان یکی از مکان های مناسب برای برگزاری مراسم عروسی را، باغ ها و باغ تالارها دانست زیرا با داشتن فضای کافی، و استفاده از طبیعت و همچنین داشتن نورپردازی زیبا در فضای باز، بسیار زیبا تر بوده و همچنین عکس و فیلم هایی زیبا تر خواهید داشت. همچنین استفاده از فضای باز می تواند دست شما را در انتخاب نوع تزئینات در این مراسم باز گذاشته و خیال شما را از بابت خوب برگزار شدن مراسم، راحت نماید.

به منظور انجام این چنین مراسمی، باغ ها باید دارای تزئینات، طراحی و امکانات خاصی باشند تا در زمان انجام مراسم، دچار مشکل نشوید. هماهنگی میان امکانات و متراژ باغ با تعداد مهمانان دعوت شده، قطعا مراسمی فوق العاده را برای شما به همراه خواهد داشت.

برگزاری عروسی در باغ

برگزاری عروسی در باغ

در طراحی باغ برای مجالس عروسی باید چه مواردی را در نظر گرفت

در زمان طراحی باغ برای مجالس عروسی، باید چند اصل را در نظر گرفت تا بتوان بهترین مراسم را برگزار کرد

1- در درجه اول باید فضایی مناسب را بر اساس سلیقه شما و تعداد مهمانان و از همه مهمتر، بر اساس بودجه در نظر گرفته شده، انتخاب کرد.

2- داشتن دکوراسیون شیک و زیبا

3- داشتن طراحی حرفه ای

4- استفاده از گل آرایی در طراحی این باغ ها

5- شمع آرایی

6- استفاده از ظروف کریستالی زیبا در طراحی

7- استفاده از میز و صندلی های شیک در طراحی باغ برای مجالس عروسی

8- استفاده از اکسسوری های خاص و زیبا و هماهنگ با دکوراسیون در نظر گرفته شده

9- از همه مهمتر، استفاده از نورپردازی متناسب با نوع طراحی از عواملی هستند که در طراحی باغ برای مجالس عروسی باید مد نظر قرار بگیرد.

طراحی باغ عروسی

طراحی باغ عروسی

استفاده از طاق باغ ها در طراحی باغ برای مجالس عروسی

شاید بتوان یکی از بخش های اثرگذار در مجلس عروسی شما را طاق باغ ها دانست که در زمان طراحی باغ برای مجالس عروسی باید به آن توجه کرد. این بخش از فضاسازی در زیبایی فیلم و عکس های یادگاری مراسم شما نیز بسیار تاثیرگذار می باشد. این بخش می تواند هم به عنوان ورودی مورد توجه باشد و هم به عنوان جایگاهی که عروس و داماد در آن قرار می گیرند و در آن عکاسی انجام می شود و یا صندلی های مخصوص عروس و داماد در آن محل قرار داده می شود. در طراحی و فضاسازی باغ ها، می توان این بخش را با کمک تور، گل، گلدان های خاص، ستون های پیش ساخته، فرش های مخصوص و یا نورپردازی به یکی از قدرتمندترین بخش های طراحی خود در باغ ها تبدیل کرد.

پرطرفدارترین مطالب تشریفات ثمین را از دست ندهید!

اجرای طاق در باغ عروسی

اجرای طاق در باغ عروسی

چند ایده جذاب در طراحی باغ به منظور برگزاری مراسم عروسی

  • با استفاده از ایده های جدید، خاص و جذاب در طراحی باغ برای مجالس عروسی، می توان مجلسی فوق العاده و لاکچری را برگزار کرد.
  • تزئینات خاص میزهای پذیرایی از مهمانان، استفاده از ظرف های خاص برای میز شام، استفاده از شمع ها در کنار گل آرایی، کمک گرفتن از بادکنک ها در تزئینات، کمک گرفتن از رومیزی های زیبا و استفاده از ظروف بسیار زیبا برای پذیرایی از مهمانان با شربت و شیرینی، می تواند در طراحی باغ برای برگزاری عروسی بسیار مهم و کمک کننده باشد.
  • همچنین کمک گرفتن از میز و صندلی های زیبا و خاص که با محیط طراحی شده شما همخوانی لازم را داشته باشد و بسیاری از عوامل دیگر که از سلیقه طراح در انتخاب آنها کمک گرفته شده، می تواند در برگزاری یک مراسم فوق العاده بسیار موثر باشد.

البته باید این موضوع را در نظر بگیرید که استفاده از موارد خاص در طراحی باغ برای مجالس عروسی نیازمند هزینه نسبتا بالا می باشد که باید آن را در نظر بگیرید.

ایداه طراحی باغ عروسی

ایده طراحی باغ عروسی

نورپردازی یکی از موارد مهم در تزیین باغ های عروسی

نورپردازی در این نوع از مراسمات، در واقع تاباندن نور با کمک منابع نوری مختلف بر روی اشیاء موجود در محل برگزاری مراسم می باشد به گونه ای که زیبایی آنها را چند برابر کرده و در عین حال فضا را به میزان لازم روشن و نورانی کند. نور مناسب می تواند جلوه مراسم شما را چند برابر کند و یکی از اصولی است که باید در طراحی باغ عروسی در نظر گرفته شود. جالب است بدانید که با کمک طراحی درست و صحیح نورها، می توانید فضای خود را بازتر و بزرگتر نشان دهید. این موضوع که طراح بداند چگونه از این آیتم استفاده نماید، می تواند مراسم شما را زیبا تر و جذاب تر نماید.

نورپردازی در تزیین باغ عروسی

نورپردازی در تزیین باغ عروسی

گل آرایی یکی از موارد پر اهمیت در طراحی باغ به منظور برگزاری مراسم عروسی

یکی دیگر از مواردی که باید حتما در طراحی باغ برای مجالس عروسی در نظر گرفته شود، استفاده از گل ها و هنر گل آرایی است. کمک گرفتن از گل ها در تمام بخش های باغ می تواند طراحی فوق العاده ای را برای شما به ارمغان آورد.می توانید از این سبک در ورودی، طاق باغ، راهروهای محل حرکت عروس و داماد و یا مهمانان، بر روی سن و یا در محل برگزاری عقد، استفاده نمایید.

همچنین استفاده از گل آرایی مناسب و همچنین متناسب با سبک طراحی شده بر روی میزها می توان کمک گرفت. استفاده از هنر گل آرایی در بخش میز شام و یا مکانی که برای عکاسی در نظر گرفته شده، یکی از بهترین موارد مورد استفاده خواهد بود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW