تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی

19 مرداد ، 1400
تشریفات ثمین

برگزاری مراسم عروسی در باغ امروزه به یک امر پرطرفدار تبدیل شده است و افراد بسیاری طالب انجام این مراسم در باغ هستند. اما برگزاری اینگونه مراسم ها معمولا  با هزینه های مختلفی همراه است که در این مطلب به عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی می پردازیم.

برگزاری مراسم عروسی در باغ

برگزاری مراسم عروسی در باغ به دلیل زیبایی محیط و ویژگی های خاص آن یکی از آرزوهای عروس خانوم ها و آقا دامادها است. اما برای برگزاری اینگونه مراسم ها به دلیل تنش ها و نگرانی هایی که در قبل از روزهای عروسی در میان افراد نزدیک و خانواده ها به وجود می آید با مشکلات زیادی همراه است. بیشتر خانواده ها با عدم آشنایی با چگونگی اجاره و عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی به خوبی از عهده این کار بر نمی آیند و اغلب در زمان برگزاری با مشکلات زیادی روبرو می شوند. به همین دلیل دانستن چند نکته ضروری باعث می شود تا خانواده ها از نحوه اجاره این باغ ها و عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی آگاهی پیدا نمایند و بتوانند باغ مناسب با هزینه های موجود خود اجاره نمایند.

برگزاری مراسم عروسی در باغ

برگزاری مراسم عروسی در باغ

عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی

در زمان اجاره باغ چند عامل بیشترین تاثیر را بر قیمت اجاره بهای باغ عروسی دارد. در صورتی که تمایل به برگزاری مراسم عروسی یا عقد فرزندان خود را در باغ دارید حتما در زمان اجاره به این چند مورد توجه نمایید.

متراژ باغ عروسی

بیشتر افراد بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان خود اقدام به اجاره باغ برای برگزاری عروسی می نمایند. عدم تناسب فضای باغ و تعداد مهمانان باعث آشوب و بهم ریختگی در زمان پذیرایی از مدعوین می شود. البته توجه نمایید که فضای باغ و امکانات آن تاثیر زیادی در قیمت اجاره بهای باغ دارد. دسترسی راحت به مسیرهای شهری، عدم دور بودن از این مسیرها، داشتن فضایی سرپوشیده برای زمانی که امکان بارش وجود داشته باشد نیز از دیگر عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی است.

باغ عروسی

باغ عروسی

نحوه دیزاین و تاثیر بر قیمت اجاره باغ

بعضی از باغ های عروسی خود به نحوه زیبایی طراحی شده اند. اما این که این طراحی و نحوه چیدمان چقدر با سلایق شما تناسب دارد در هنگام بازدید از باغ مشخص می شود. بعضی از خانواده ها از امکانات طراحی باغ و نحوه چیدمان سفره عقد و یا صندلی مهمانان در باغ احساس رضایت می نمایند. اما بعضی دیگر علاقمند به طراحی با سلیقه خود هستند. استفاده از امکانات جانبی مانند گل آرایی، بادکنک آرایی، شمع آرایی، آتش بازی و یا هر گونه دیزاین دیگر با توجه به سلیقه عروس خانم و آقا داماد از عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی است.

قیمت اجاره باغ عروسی

قیمت اجاره باغ عروسی

امکانات جانبی و تاثیر این عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی

بعضی از باغ های عروسی به امکانات جانبی ویژه ای مجهز هستند. از این امکانات می توان به پارکینگ اختصاصی برای مهمانان، فضای بازی کودکان، فضایی به عنوان رختکن و یا ... اشاره نمود. برای این گونه باغ ها معمولا هزینه بیشتری برای اجاره بها در نظر گرفته می شود. اما بعضی از امکانات در صورت تمایل افراد می تواند به این فضا اضافه شود. این گونه امکانات قابلیت جابجایی داشته و در صورت تمایل به امکانات باغ اضافه می شوند. از این امکانات نیز می توان به مواردی مانند؛ رستوران سلف سرویس و یا فضای آموزشی و اختصاصی دو نفره برای عروس و داماد اشاره نمود. این عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی هستند و برای هر فضای اضافه هزینه مستقلی دریافت می شود.

اجاره باغ عروسی

اجاره باغ عروسی

خدمات باغ عروسی و تاثیر بر قیمت اجاره بها

در بعضی از باغ های عروسی هزینه اجاره ماشین عروسی و یا تهیه دسته گل عروس نیز بر روی خدمات ارائه شده از افراد دریافت می شود. اما در صورتی که خانواده ها تمایل به استفاده از موارد این چنینی را با سلیقه خود داشته باشند و خود این موارد را تامین نمایند هزینه آنها از خدمات باغ کسر شده و هزینه کمتری بابت اجاره باغ از افراد دریافت می شود.

اما توجه نمایید که دریافت تمام هزینه ها به صورت کلی به عنوان اجاره باغ عروسی برای خانواده ها بسیار کمتر از زمانی است که خانواده ها هزینه ها را به صورت تکی پرداخت می نمایند. به عنوان مثال بعضی از باغ های عروسی هزینه تهیه دسته گل عروس و یا هزینه میکاپ عروس را نیز با هزینه های اجاره باغ به صورت کلی دریافت می نمایند. در اینگونه موارد معمولا هزینه پرداختی خانواده ها بسیار کمتر از زمانی است که خانواده ها هزینه تهیه دسته گل عروس و یا هزینه آرایش عروس را به صورت مجزا پرداخت می نمایند. این خدمات از عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی بوده و با نظر افراد می توان تغییرات زیادی در منوی انتخابی ایجاد نمود.

خدمات باغ عروسی

خدمات باغ عروسی

مواردی که در زمان اجاره باغ عروسی باید حتما در نظر گرفت

اگر چه موارد عنوان شده از عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی است اما توجه به این موارد باعث می شود تا یک مراسم بی دردسر و خاطره انگیز را برای فرزندان خود برگزار نمایید و هیچ گونه مشکلی در زمان برگزاری مراسم برای هیچ یک از مهمانان و خانواده ها ایجاد نشود. توجه به کوچک ترین موارد در زمان اجاره باغ مانند؛ دوری یا نزدیکی به فضاهای شهری و یا نحوه دیزاین محل عروسی و یا حتی  طراحی ورودی باغ عروسی باعث می شود تا  بدون کمترین مشکل یک مراسم خاطره انگیز را تجربه نمایید.

پرطرفدارترین مطالب تشریفات ثمین را از دست ندهید!

اما این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که همیشه با توجه به هزینه های در نظر گرفته شده خود اقدام به اجاره باغ و استفاده از امکانات جانبی و خدمات باغ نمایید. عدم توجه به این نکته نیز باعث بروز مشکلات عدیده ای برای خانواده در زمان برگزاری مراسم می شود. فصل برگزاری، روز برگزاری مراسم و یا نوع خدمات انتخابی همه از عوامل موثر در قیمت اجاره باغ عروسی است. در بعضی از فصل ها و یا روزهای هفته هزینه دریافتی اجاره باغ کمتر از روزها و یا فصول خاص است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW