تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان چیست

29 تیر ، 1400
تشریفات ثمین

امروزه افراد بسیاری به فکر برگزاری مراسم عروسی خود یا فرزندان خود در باغ ویلا هستند. اما برگزاری چنین مراسم هایی در این گونه فضاها با رعایت نکات مهمی همراه است. مهم ترین نکته قبل از زمان برگزاری توجه به ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان است. به چند مورد از این ویژگی ها اشاره می کنیم.

چند نکته مهم قبل از انتخاب باغ برای برگزاری مراسم عروسی

همیشه روز عروسی یاد آور خاطرات بسیار شیرینی هستند که افراد زیادی تمایل به یادآوری این خاطرات به کرات دارند. در صورتی که این مراسم در باغ تالار برگزار شود خاطرات آن به یاد ماندنی تر و شیرین تر نیز خواهد شد. اما برگزاری مراسم عروسی در هر فضایی با رعایت چند مرحله مهم انجام می شود. انتخاب محل عروسی و نحوه برگزاری مراسم از نکات مهم قبل از انجام مراسم است. اما در زمانی که برگزاری مراسم در باغ انجام می شود باید به این نکته توجه نمود که ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان چگونه است؟ زیرا ورودی باغ از مهم ترین قسمت هایی است که مهمانان قبل از ورود به باغ از آن گذر می کنند و باید این فضا آنقدر جذابیت داشته باشد تا مدعوین را برای شرکت در مراسم ترغیب نماید. پس اگر شما هم به فکر برگزاری مراسم عروسی خود در باغ تالار هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا از ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان به خوبی اطلاع کسب نمایید.

باغ عروسی

باغ عروسی

ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان

شاید ظریف ترین نکته در زمان انتخاب باغ تالار توجه به ورودی باغ باشد. افراد زیادی تمایل به برگزاری عروسی در باغ دارند. اما بدون توجه به این که ورودی باغ چگونه باید باشد و چه ویژگی هایی برای ورودی باغ مناسب است و باعث جذب میهمانان به مراسم می شود اقدام به اجاره باغ می نمایند. عدم توجه به این نکته در بسیاری موارد باعث بروز مشکلات زیادی در زمان برگزاری مراسم می شود. برای همین قبل از هر گونه اقدام حتما این چند مورد مهم را در زمان اجاره باغ مد نظر قرار دهید.

ویژگی های باغ عروسی

ویژگی های باغ عروسی

توجه به تعداد میهمانان و ظرفیت باغ

معمولا در زمان بازدید از باغ تعداد میهمانان توسط مسئولین باغ تعیین می شود. اما در این میان هستند افرادی که برای یک فضای مشخص تعداد بیشتری میهمان در نظر می گیرند. اما این بر عهده شخص صاحب مجلس است که ظرفیت باغ را با تعداد میهمانان خود بسنجد و سپس اقدام به انتخاب باغ با توجه به تعداد میهمانان خود نماید. در صورت عدم توجه به این ویژگی از ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان امکان عدم پذیرایی مناسب از میهمانان وجود داشته و کمتر به میهمانان شما در این جشن خوش می گذرد.

ظرفیت باغ عروسی

ظرفیت باغ عروسی

مقدار هزینه برای ورود هر میهمان

بیشتر باغ هایی که برای برگزاری مراسم عروسی در نظر گرفته می شوند مقدار هزینه ای را برای ورود هر یک از میهمانان دریافت می نمایند. این مقدار هزینه در باغ های مختلف متفاوت بوده و بسته به منطقه قرارگیری باغ و خدمات ارائه شده توسط مسئول باغ هزینه های مختلفی از برگزار کننده مراسم دریافت می نمایند. توجه نمایید که در زمان انتخاب باغ گول افراد سودجو را نخورید. بعضی از افراد با دریافت هزینه کم از ارائه خدمات مناسب به میهمانان شانه خالی می کنند. در این صورت این شما هستید که در قبال پذیرایی از میهمانان خود و برگزار شدن مناسب مراسم مسئول هستید. برای همین هیچ گاه هزینه ورودی باغ را معیار سنجش خدمات عروسی قرار ندهید.

پرطرفدارترین مطالب مارا از دست ندهید!

هزینه ورودی باغ عروسی

هزینه ورودی باغ عروسی

طراحی زیبا و خیره کننده از ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان

جذابیت طراحی ورودی باغ از مهم ترین ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان است. تزئینات مناسب و چشمگیر و زیبایی خیره کننده این تزئینات باعث ایجاد هیجان بیشتر در میهمانان می شود. استفاده از نورپردازی های خلاقانه و استفاده مناسب از رنگ های هماهنگ، زیبایی این مراسم را دو چندان می نماید.

طراحی ورودی باغ عروسی

طراحی ورودی باغ عروسی

هر گونه امکانات جانبی برای باغ

بیشتر افراد برای این فضای باغ را برای برگزاری مراسم خود انتخاب می نمایند که از فضای سبز و زیبایی محوطه باغ برای جلب نظر میهمانان و خاطره انگیز تر نمودن مراسم خود استفاده نمایند. اما تصور نمایید که در زمان برگزاری مراسم بروز عواملی مانند بارش باران و یا وزش شدید باد باعث اختلال در برگزاری مراسم شود. در این زمان نیاز به فضای سرپوشیده که میهمانان تا برطرف شدن مشکل از آن استفاده نمایند از نکات مهم است. از ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان داشتن امکانات مناسب متناسب با تعداد میهمانان است. در این صورت بروز هرگونه حادثه نیز باعث ایجاد مشکل در روند برگزاری مراسم نمی شود.

امکانات باغ عروسی

امکانات باغ عروسی

توجه به محل قرارگیری باغ و جلب توجه ورودی باغ توسط میهمانان

بعضی از افراد در زمان انتخاب باغ تنها به زیبایی ظاهری باغ توجه می نمایند و از ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان غافل می شوند. عدم قرار گرفتن باغ در منطقه ای با موقعیت مناسب مانع از رفت و آمد راحت میهمانان شده و چه بسا خاطرات بدی را برای آنان رقم بزند. توجه به محل قرارگیری باغ در یک منطقه نزدیک منطقه مسکونی اما نه خیلی نزدیک که باعث ایجاد سروصدا برای سکنه منطقه شود از موارد مهم از ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان است.

محل باغ عروسی

محل باغ عروسی

چند نکته مهم در زمان انتخاب باغ برای برگزاری مراسم عروسی

اگرچه موارد مهمی درباره ویژگی های ورودی باغ عروسی جهت جذب میهمانان عنوان شد اما هنوز هم می توان به چندین مورد مهم دیگر اشاره نمود. اما به دلیل طولانی شدن مطلب این موارد را به صورت تیتروار عنوان می کنیم.
  • توجه به گل آرایی و تزیینات ورودی باغ، ایجاد هیجان و نشاط در ورودی باغ باعث گرم شدن مجلس از همان ابتدای ورود میهمانان می شود.
  • توجه به نحوه چیدمان میز و صندلی در ورودی باغ برای میهمانان و محل قرار گیری جایگاه عروس و داماد بعد از ورودی باغ.
  • توجه به نحوه رفتار خدمه باغ در قبال میهمانان
  • توجه به تعداد پارکینگ متناسب با تعداد میهمانان
  • توجه به تعداد مناسب سرویس بهداشتی برای میهمانان
  • توجه به پرداخت ورودی باغ و انتخاب باغ چند ماه قبل از برگزاری مراسم

با توجه به تمام این موارد می توان انتظار داشت که میهمانان جذب زیبایی ورودی باغ و نحوه برگزاری مراسم در این باغ شده و خاطرات عروسی شما را تا سال ها در ذهن و خاطر خود به همراه خواهند داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW