تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

معرفی لیستی از بهترین هدایای مراسم نامزدی

29 تیر ، 1400
تشریفات ثمین

یکی ازرسم هایی که در میان ما ایرانیان همواره حفظ شده ، رسم و رسومات ازدواج می باشد. ایرانیان ازدواج رو بسیار خوش یمن می دانند و چند بار طی مراحل مختلف جشن می گیرند. در این مقاله می خواهیم درباره ی جشن نامزدی و بهترین هدایای مراسم نامزدی صحبت کنیم، چرا که همه ی افراد تمایل دارند تا بهترین جشن و بهترین هدایای مراسم نامزدی را برای عزیزان خود فراهم کنند. اگر شما هم با این سوال که برای مراسم نامزدی هدیه چی میبرن؟ رو به رو شده اید پس با ما همراه شوید.

مراسم نامزدی

معمولا" مراسم نامزدی، مراسم کوچک و خانوادگی است تا ارتباط میان عروس و داماد را به صورت رسمی اعلام کنند. در ایران همواره رسم بوده که به عروس و داماد هدایایی داده شود و این کار از طرف خانواده های طرفین انجام می گیرد. هر مراسمی رسم و رسوم خاص خود را دارد و مراسم نامزدی یکی از مراسم های سبک البته مهم می باشد که در آن خانواده ی داماد به عروس شان کادو های مختلفی میدهند و سعی می کنند بهترین هدایای مراسم نامزدی را تهیه کنند. این کادو ها باید بسیار مرتب و زیبا تزئین شوند و همراه با آینه و قرآن به عروس خانم داده شود. انتخاب نوع کادو به سلیقه ی طرفین و توان مالی آن ها بستگی دارد، اما ذکر این نکته بسیار مهم می باشد و کادو باید خلعتی برای عروس باشد نه وسایل منزل و موارد مشابه . در ادامه درباره ی کادو ها و آیین بردن آن ها بیشتر توضیح می دهیم.

مراسم نامزدی

مراسم نامزدی

بهترین هدایای مراسم نامزدی

بهترین هدیه برای عروس قطعا" چیزی است که مطابق سلیقه ی وی باشد. شما باید اندازه ی توان مالی خود برای عروس هدیه بگیرید نه کمتر و نه بیشتر. هر کادویی که خریداری می شود اگر با نیت خوب باشد قطعا" برای شما و برای عروس انرژی مثبت و خوشحالی به دنبال دارد. می توانید در مدت زمان آشنایی با عروس سلیقه ی وی را حدس بزنید. به طور مثال بعضی خانم ها علاقه ی به استفاده از طلا به عنوان زیور آلات ندارند و دوست دارند برای کادو به آن ها سکه داده شود. اما بعضی عروس ها ترجیح می دهند به جای سکه به آنها زیورآلات داده شود تا از آن استفاده کنند. بعضی خانم ها تمایل به طلا ندارند و ترجیح می دهند لباس و یا وسایل دیگر هدیه بگیرند. یادتان باشد هدف شما از دادن کادو باید جلب رضایت و شادی بانو باشد به همین دلیل در انتخاب کادوی مناسب دقت و حس خوب را با خود به همراه داشته باشید.

بهترین هدایای مراسم نامزدی

بهترین هدایای مراسم نامزدی

رسوم کادو دادن در مراسم نامزدی

در مراسم نامزدی کادو فقط یک رقم نمی باشد و معمولا" همراه هایی دارد. کادوی منتخب نامزدی، چادر نماز، پارچه ی اعلا، قران و آینه ی کوچک، کفش ساعت، گیر مو و... جز وسایلی هستند که باید کادو کنید و برای عروس ببرید. دقت کنید این که چه کادویی با چه قیمتی خریداری کرده اید مهم است، اما مهمتر طرز تزیین و آرایش میز می باشد. باید تمام هدایا را درون باکس های کادویی زیبا بگذارید، امروزه باکس های شیشه ای بسیار رایج می باشد، می توانید از این باکس ها یا جعبه کادو های کاغذی استفاده کنید، حتما باکس ها را گل آرایی کنید و با روبان مناسب و یک رنگ تزئین کنید. می توانید شلف های آماده خریداری نمایید و برای تزئین استفاده کنید. حتما در لیست کادو های عروس گل را لحاظ کنید و یک دسته گل زیبا برای وی تهیه کنید. بهترین هدایای مراسم نامزدی، هدایایی هستند که با دقت و وسواس تزیین شده باشند.

پرطرفدارترین مطالب مارا از دست ندهید!

کادو دادن در مراسم نامزدی

کادو دادن در مراسم نامزدی

لیست بهترین هدایای مراسم نامزدی که می توانید انتخاب کنید؟

آداب و رسوم هر منطقه از ایران با منطقه ی دیگر متفاوت می باشد، اما در کل کادوی نامزدی برای عروس معمولا" طلا می باشد. حال در بعضی از مناطق این رسم بسیار سفت و سخت گرفته می شود و داماد چه توان مالی داشته باشد چه نداشته باشد، باید سرویس های گران قیمت خریداری کند. اما در بعضی مناطق دیگر می توان یک نیم ست ظریف و یا یک دستبند را به عنوان هدیه ی نامزدی به عروس داد. قطعا" منطق حکم می کند تا داماد بر اساس توان مالی که دارد و البته با کمی تلاش یک تکه طلای مناسب را به همسر آینده ی خود هدیه دهد و نیازی نیست تاهزینه های گزاف و سخت را در پیش بگیرد.

انتخاب هدیه برای مراسم نامزدی

انتخاب هدیه برای مراسم نامزدی

چگونه هدایای نامزدی را به بهترین شکل تقدیم کنیم؟

علاوه بر این که باید لیست بهترین هدایای مراسم نامزدی را باید در نظر گرفت، باید نحوه ی تقدیم کردن هدایا را نیز مهم دانست. ابتدا اهمیت تزئین کادو ها را گفتیم و ذکر کردیم که باید همه ی کادو ها مرتب و آراسته باشند. در مراسم نامزدی قبل از هرچیز حلقه ها تقدیم می شوند و سپس طرفین به هم کادو می دهند، معمولا" شمار کادو های عروس بیشتر از داماد می باشد و می توان برای داماد علاوه بر حلقه ی نامزدی، یک ساعت مچی زیبا در نظر گرفته که معمولا" در اکثر اوقات زوج ها ساعت های شان را با هم ست می کنند.

تقدیم هدیه مراسم نامزدی

تقدیم هدیه مراسم نامزدی

چیدمان و نکات مهم برای مراسم نامزدی

بهترین هدایای مراسم نامزدی زمانی تاثیر گذار خواهند بود که مراتب چیدمان میز و محیط نیز خوب و شکیل باشد. برای این که محیطی زیبا داشته باشید، از گل آرایی متناسب با رنگ و نور محیط استفاده کنید. سعی کنید رنگ بندی میز و کادو با لباس عروس و داماد و همچنین کیک جشن همخوانی داشته باشد تا زیبا تر به نظر برسد. قطعا شما در انتخاب هیچ کدام از این موارد تنها نیستید و می توان با کمک دوستان وبهره گیری از سایت های اینترنتی بهترین هدایای مراسم نامزدی را تهیه نمایید. می توانید ایده های جذاب و مناسب را به تیم های تشریفات بدهید تا مناسب با سلیقه زوج بهترین محیط و چیدمان را برایشان طراحی کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW