تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد

29 تیر ، 1400
تشریفات ثمین

ساخت روف گاردن امروزه به یک امر واجب در بیشتر سازهای بلند مرتبه تبدیل شده است. از این فضا می توان به عناوین مختلفی مانند برگزاری جشن ها و مراسم ها و یا محلی برای استراحت استفاده نمود. با ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد بیشتر آشنا می شویم.

روف گاردن چیست و چه ویژگی هایی سبب می شود تا یک فضا به نام روف گاردن خوانده شود

ساخت سازه های بلند مرتبه در بیشتر مناطق شهری باعث شده است تا افراد تمایل کمی برای خارج شدن از منازل برای استفاده از پارک ها و فضاهای سبز منطقه داشته باشند. علاوه بر آن بیشتر مناطق شهری نیز از داشتن یک فضای سبز محروم هستند. به همین علت ساخت یک فضای سبز در بام سازه ها به یک امر پرطرفدار و محبوب تبدیل شده است. ساکنان سازه ها تمایل زیادی دارند تا در ساختمان هایی زندگی نمایند که دارای فضای سبز یا روف گاردن باشد. در این گونه فضاها بسته به نوع خاک منطقه و آب و هوای آن از انواع درخت و درختچه های تزیینی و یا حتی محصولات ارگانیک می توان استفاده نمود. طراحی های خلاقانه و زیبای این فضا روف گاردن ها را به فضای برای برگزاری مراسم ها و یا تجمعات خانوادگی ساکنان این سازه ها تبدیل نموده است. از مهم ترین ویژگی هایی که باعث می شود تا یک فضا روف گاردن خوانده شود می توان به نصب تجهیزات مدرن آبیاری، ساخت فضای مسقف برای نشستن و استراحت، ساخت آلاچیق و آبنما و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود. با تجهیز نمودن روف گاردن ها به این تجهیزات می توان از آن علاوه بر فضای سبز و محلی برای استراحت به عنوان فضایی برای برگزاری مراسم های خاص و ویژه استفاده نمود. از جمله مراسم هایی که می توان در این فضا برگزار کرد جشن تولد اهالی سازه است. اما چه ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد ساکنان سازه ها را مناسب می نماید؟

روف گاردن

روف گاردن

ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد

معمولا در مراسم هایی نظیر جشن تولد بیشتر از افراد خانواده و فامیل دعوت به عمل می آید. به همین سبب این نوع جشن ها بیشتر به نام جشن ها خانوادگی خوانده می شوند که کمتر از افراد غریبه در آن دعوت و پذیرایی می شود. به همین دلیل استفاده از فضایی که اطراف آن محصور باشد و دیدی به ساختمان های اطراف نیز نداشته باشد برای اجرای این نوع مراسم های خانوادگی بسیار مناسب است. برای همین از مهم ترین ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد محصور بودن این فضا است.

اجاره روف گاردن

اجاره روف گاردن

تنوع در مدل های طراحی روف گاردن از ویژگی های این فضا

بیشتر روف گاردن ها در بام سازه ها به دو روش متمرکز و یا گسترده طراحی می شوند. اما می توان از ترکیب این دو روش یک طراحی مبتکرانه با ایده های نو و جذاب ساخت. استفاده از درخت ها و درختچه های متنوع و یا گیاهان با ویژگی های مختلف باعث جذابیت منحصر به فرد این فضا می شود. طراحان روف گاردن می توانند با توجه به نیاز و سفارش مشتری از طراحی هایی مانند؛ ایجاد سقف، پارتیشن بندی و یا ساخت آلاچیق در هر روف گاردن استفاده نمایند. داشتن فضایی مسقف که در صورت بروز هرگونه مشکل نظیر بارش باران بتوان از آن استفاده نمود از مهم ترین مزایای روف گاردن در برگزاری جشن ها است. از دیگر ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد دارا بودن فضاهایی زیبا و خلاقانه به همراه فضایی برای نشستن و استراحت مهمانان و کاشت گیاهان مختلف است که زیبایی این فضا را دو چندان نموده و یک مهمانی خاطره انگیز را برای ساکنان می سازد.

پرطرفدارترین مطالب مارا از دست ندهید!

ویژگی های روف گاردن برای جشن

ویژگی های روف گاردن برای جشن

داشتن تصفیه کننده هوا از ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد

با زیاد شدن بیماری های واگیر که امروزه سطح وسیعی از افراد جامعه را تهدید می نماید داشتن تجهیزات مدرن و به روز مانند دستگاه تصفیه هوا از ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد است که باعث میشود تا مدعوین به جشن تولد به این نوع بیماری های دچار نشوند و خطری بابت حضور در این میهمانی ها حاضران را تهدید نکند. علاوه بر آن دستگاه تصفیه هوا خود باعث می شود تا سطح آلودگی های محیطی در این فضا کمتر شده و فضایی بدون آلودگی های شهری برای ساکنان فراهم شود.

روف گاردن برای تولد

روف گاردن برای تولد

امکانات جانبی در فضاهای روف گاردن

طراحان روف گاردن هر کدام از این محیط ها را با توجه به شرایط منطقه ای طراحی می نمایند. ساخت فضایی برای بازی کودکان و نصب تجهیزات بازی مانند؛ تاب و سرسره به ایجاد نشاط و شادابی در ساکنان این سازه ها کمک زیادی می نماید. از ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد داشتن فضایی برای بازی و تفریح کودکان در مراسم تولد افراد مخصوصا کودکان است. علاوه بر این روف گاردن می تواند با انواع کفپوش های متنوع پوشش داده شوند که این پوشش ها علاوه بر مراقبت از سلامت کودکان در زمان بازی باعث کاهش مصرف انرژی برای تنظیم دمای سازه ها می شود.

امکانات روف گاردن برای برگزاری مراسم و جشن

امکانات روف گاردن برای برگزاری مراسم و جشن

چند مزیت بزرگ فضای باز برای برگزاری جشن های خانوادگی

امروزه بیشتر سازه ها به دلیل کوچک بودن فضای سازه از امکانت کمی برای برگزاری و پذیرایی از میهمانان برخوردار هستند. به همین سبب بیشتر افراد در فکر تهیه و اجاره سالن های کوچک با هزینه های کم برای برگزاری مراسم های کوچک مانند جشن تولد هستند. اما باز هم هزینه اجاره این محیط ها برای تمام افراد جامعه قابل پرداخت نیست. دارا بودن هر سازه به فضای روف گاردن باعث می شود تا افراد بتوانند با هماهنگی با ساکنان دیگر سازه و مدیر ساختمان بدون پرداخت هزینه های زیاد یک مهمانی کوچک و خاطره انگیز را در این محل برگزار نمایند. علاوه بر آن از ویژگی های فضای باز و روف گاردن برای تولد کم بودن هزینه اجاره این محل برای برگزاری جشن تولد است که خاطره یک مهمانی خاطره انگیز را بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران و یا مزاحمت دیگران با پرداخت هزینه ای مناسب برای همیشه در ذهن و یاد شما و دیگران زنده نگه می دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW