تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا

29 تیر ، 1400
تشریفات ثمین

با گسترش و شیوع کرونا برگزاری انواع مراسم ها، با مشکلاتی روبرو شده است. یکی از این مراسم ها، مراسم عروسی می باشد. توصیه میکنیم در ادامه با ما همراه باشید؛ تا با جایگزین هایی برای برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا آشنا شوید. همچنین ما نکاتی را درباره چگونگی برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا خدمت شما ارائه کرده ایم.

برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا

شیوع کرونا باعث بروز مشکلات بسیاری برای زوجین شده است. یکی از این مشکلات برگزاری مجالس عروسی می باشد. به طوری که آنها نمی دانند در این شرایط بحرانی، چگونه مهمان خود را دعوت کنند و چه نکاتی را رعایت کنند؛ تا خطرات احتمالی کاهش یابد. در ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم اگر برای شما میسر است؛ از برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا جداً خودداری کنید. بدین شکل از جان نزدیکان خود محافظت کرده اید.

اما در برخی مواقع ممکن است شخص ناچار به برگزاری مراسم عروسی باشد. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید؛ بهتر است جایگزین هایی را برای مراسم عروسی انتخاب کنید. هم می توانید از ایده ها و نظرات نزدیکان خود استفاده کنید؛ هم ما تعدادی از جایگزین ها را برای برگزاری مراسم عروسی در دوران کرونا خدمت شما ارائه کرده ایم.

عروسی در کرونا

عروسی در کرونا

برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا به صورت مجازی

قطعاً اکثر مردم به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند. شما میتوانید از این قضیه استفاده کامل و مفیدی را ببرید. میتوانید مراسم عروسی خود را به صورت کاملا مجازی برگزار کنید. شبی را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید و از مهمان های خود دعوت کنید تا در ساعت مشخصی آنلاین باشند .بدین شکل دوستان و اقوام شما در مراسم عروسی شما شرکت خواهند داشت و شب خوبی را می توانید در کنار هم داشته باشید.

برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا

برگزاری مراسم عروسی در ایام کرونا

رفتن به سفر

قبل از شیوع کرونا افرادی بودند که به جای برگزاری مراسم عروسی با همسر خود به سفر می رفتند و یک سفر چند روزه را جایگزین شب عروسی خود می کردند. شما هم میتوانید از این ایده استفاده کنید و همراه با همسر خود، به یک سفره چند روزه بروید. مکان سفر و امکانات آن بستگی به خودتان دارد. اما این را مطمئن باشید که این سفر، همانند مراسم عروسی در ذهن شما ماندگار خواهد شد.

مراسم عروسی

مراسم عروسی

برگزاری مراسم با حضور اقوام نزدیک

اگر از ایده برگزاری مراسم عروسی به صورت آنلاین و یا رفتن به سفر اجتناب کردید؛ می توانید مراسم عروسی خود را به صورت یک جشن بسیار کوچک در منزل خود برگزار کنید. مهمانان شما می توانند خانواده خود و همسرتان به علاوه دوستان نزدیکتان باشد. سعی کنید جمع شما از ۳۰ نفر بیشتر نشود؛ تا بتوانید پروتکل ها را به خوبی رعایت کنید. البته اگر خانه شما بزرگ است و میتوانید با دعوت کردن افراد بیشتری هم پروتکل ها را رعایت کنید؛ حداکثر ۵۰ مهمان را به شما پیشنهاد می دهیم.

پرطرفدارترین مطالب مارا از دست ندهید!

اگر نگاهی به شیوه برگزاری مجالس عروسی افراد مشهور در دوران کرونا بیندازید؛ قطعاً خواهید دید که باشکوه گرفتن عروسی، نشان دهنده شخصیت و وضعیت مناسب اقتصادی شخص نیست. برای مثال بازیگران زیادی با برگزاری یک جشن ساده، مراسم عروسی خود را به اتمام رساندند؛ با اینکه از نظر مالی مشکلی نداشتند و می توانستند بهترین تالارها را برای خود تهیه ببینند.

برگزاری مجالس عروسی

برگزاری مجالس عروسی

ارسال کارت پستال

میتوانید با ارسال یک کارت پستال بسیار زیبا به درب خانه های دوستان و اقوام تان آنها را از عروسی خود مطلع کنید و مقداری از هزینه عروسی خود را برای امور خیریه صرف کنید. قطعاً هنگامی که زندگی زناشویی خود را با کار خیر شروع کنید؛ اثرات مثبت آن را در طول زندگی خواهید دید.

این نکته را در نظر بگیرید که تنها مراسم عروسی، موجب خوشحالی و نشاط زوجین نمیشود. اگر مراسم عروسی خود را به صورت ساده برگزار کردید و یا جایگزینی را برای آن انتخاب کردید؛ می توانید در آینده همسر خود را با گرفتن جشن تولد و یا سالگرد عروسی با شکوهی شگفت زده کنید.

برگزاری مجالس عروسی در کرونا

برگزاری مجالس عروسی در کرونا

نکاتی برای برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا

اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید مراسم عروسی خود را همانند قبل از شیوع کرونا و در تالارها برگزار کنید؛ بهتر است حداقل پروتکل ها و نکات بهداشتی را رعایت کنید. بدین شکل جان عزیزان شما به خطر نمی افتد و خدای نکرده مراسم عروسی شما تبدیل به مراسم عزا نمیشود. در ادامه تعدادی از مهمترین پروتکل های بهداشتی را که وزارت بهداشت برای برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا اعلام کرده است؛ به طور مختصر نام برده ایم.

استفاده از باغ تالارها

برای برگزاری مجالس عروسی در دوران کرونا حتماً از باغ تالار استفاده کنید. زیرا در باغ تالارها فضا باز است و هوای تازه می تواند به راحتی داخل ریه شخص جایگزین شود. همچنین باید باغ تالار مورد نظر، فضای بزرگتری را نسبت به تالار های عادی داشته باشد؛ تا بتوان با چینش مناسب و فاصله دار صندلی ها، از بیمار شدن مهمانان جلوگیری کرد.

جشن عروسی در دوران کرونا

جشن عروسی در دوران کرونا

رعایت نکات بهداشتی در هنگام مراسم

می توانید هنگام ورود مهمانان درجه تب آن ها را اندازه گیری نمایید؛ تا در حد توان خود از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. همچنین تعداد زیادی ماسک تهیه کنید؛ تا اگر مهمانان شما ماسک نداشتند یا به هر دلیلی به ماسک نیاز داشتند به راحتی بتوانید ماسک ها را در دسترس آنها قرار دهید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW