تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

مقایسه و نکات مهم درباره ی برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ

25 خرداد ، 1400
تشریفات ثمین

 یکی از مراسم های ماندگار و خاطره انگیز جشن نامزدی می باشد. برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ، باید به بهترین نحو انجام بگیرد و تشریفات مناسب و مکان مناسب را با توجه به خواسته و سلیقه ی هر دو طرف و همچنین راحتی مهمان در نظر گرفت.

برگزاری جشن نامزدی

از گذشته های دور تا به الان  برگزاری چند مرتبه جشن های مختلف برای ازدواج در ایران مرسوم بوده و هر یک از این جشن ها آداب و رسوم خاص خود را دارد. جشن نامزدی اولین جشنی است که خانواده و اقوام دو طرف با هم در ارتباط خواهند بود و با فرهنگ و آداب و رسوم هم آشنا خواهند شد، به همین خاطر باید از قبل برای این جشن برنامه ریزی کرد تا تشریفات مجالس، نحوه برگزاری و پیشبرد و... با سلیقه و فرهنگ هر دو طرف مناسب باشند و هیچ کدام از طرفین احساس ناخوشایندی را نداشته باشند. معمولا" برگزاری جشن نامزدی به صورت خودمانی تر از مراسم عروسی می باشد و جمعیت کمتری دارد، اما تعیین تعداد جمعیت، مکان برگزاری و همچنین برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ و... بستگی به طرفین و تصمیمات آنها دارد.

برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی

ملزومات لازم برای برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ

جشن نامزدی به جشن حلقه نیز معروف می باشد. در واقع این جشن یکی از بهترین ساعات عمر یک زوج می باشد که در ان رابطه خود را به صورت رسمی به همه دوستان و نزدیکان ابلاغ می کنند. همین دلیل باید در جهت برگزاری هر چه بهتر آن کوشا بود. ما در زیر لیستی از مواردی که برای این مراسم مورد نیاز می باشد را برای شما نگاشته ایم.

  • لیست مهمانان
  • وسایل پذیرایی( سرو غذا، میوه، شیرینی )
  • برنامه برای شاد بودن مراسم حال می تواند پخش موسیقی باشد.
  • مکان مناسب (برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ بهتر از خانه است)
  • چیدمان قسمت مهمانان با استفاده از میز و صندلی راحت
  • گل آرایی و زیباسازی محیط
  • آماده سازی لباس و ملزومات عروس و داماد
  • تزیین محل ورود عروس و داماد و...

همانطور که مشاهده می کنید برای برگزاری جشن نامزدی حتی کوچک، کار های زیادی در پیش دارید، یکی از روش هایی که باعث پیشبرد ردست مراسم به نحو احسن می باشد گرفتن کمک از یک گروه تشریفات خوب می باشد. یکی از مهمترین ارکان بای گرفتن یک جشن خوب، محل مراسم می باشد. بعضی از افراد می خواهند این مراسم را در خانه برگزار کنند اما برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ بهتر می باشد. در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.

برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ

برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ

مطالب بیشتری را مطالعه کنید

ویژگی های سفره عقد مدرن و آیتم های آن رفتار صحیح خانواده عروس و داماد چگونه است برای داشتن سفره عقد در فضای باز چه چیزهایی لازم است نکات ضروری برای ورود عروس و داماد چیست

مکان مناسب برای برگزاری جشن نامزدی

یکی از دغدغه های طرفین برای برگزاری جشن نامزدی انتخاب مکان مناسب می باشد. برگزاری هیچ مراسمی در خانه کار درستی نیست زیرا باعث شلوغ شدن خانه و شلختگی های بسیار و همچنین به بار آمدن احساس ناراحتی و تنگنا برای مهمانان می شود. معمولا" گروه هایی که وظیفه ی برگزاری مراسم های مختلف را بر عهده دارند برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ باشد. زیرا محیط بزرگتری دارد و می توان بر روی المان های مختلف مانند نحوه چیدمان، تزیین محیط، فضای مناسب برای مراسم شادی و... بیشتر مانور داد و مهمان ها با حضور در یک فضای بزرگ و مناسب قطعا" احساس راحتی بهتری خواهند داشت. در ادامه درباره برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم.

مکان مناسب برای برگزاری جشن نامزدی

مکان مناسب برای برگزاری جشن نامزدی

برگزاری جشن نامزدی در تالار

تالار ها معمولا" دارای دو فضای مجزای مسقف یا بدون سقف می باشند. محیط تالار ها معمولا" بزرگ و زیبا می باشد و با داشتن بخش های مختلف مانند محل ورود مهمان، محل ورود عروس و داماد، قسمت مخصوص پایکوبی و شادی، بخش مناسب برای نشستن مهمان ها و... باعث راحتی کار می شوند. بیشتر افراد زمانی که مراسم آنها در فصل زمستان و یا در زمان روز باشد ترجیح می دهند از تالار مسقف استفاده کنند زیرا باعث راحتی مهمان ها و فراغت از سرمای زمستان و گرمای تابستان در روز می شود.

جشن نامزدی در تالار

جشن نامزدی در تالار

برگزاری جشن نامزدی در باغ

برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ تفاوت زیادی با هم دارد. فضای باغ نیز فضای راحت و زیبایی می باشد که با دخالت طبیعت به صورت خدادادی محیط تزئین می شود. اما استفاده زا باغ برای برگزاری مراسم محدودیت هایی دارد و به طور مثال در فصل زمستان این امکان وجود ندارد و یا در فصل تابستان مراسم روز هنگام در باغ سخت بوده و گرما و تابش آفتاب بسیار اذیت کننده است، حتی در فصل بهار و پاییز نیز باران های نابه هنگام و باد های شدید و ... ممکن است از پیشبرد درست مراسم ممانعت کند. پس برگزاری مراسم در باغ تنهای در شب های تابستان مناسب می باشد، زیرا هم مشکل خاصی ندارد و هم باعث لذت بردن مهمان از فضای باز و طبیعی و خنکای شب می شود.

برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ بهتر است ؟

هر کدام از این روش های هر کدام خوبی ها و بدی های خود را دارند، در بالا به مزایای و معایب هر کدام اشارات مختصری کرده ایم. به همین دلیل انتخاب مکان مناسب برای برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ، بستگی به زمان و شرایط  جشن و همچنین سلیقه ی طرفین دارد. از نظر زیباسازی محیط هر دو کاملا" یکسان می باشند و اگر در یکی از آنها کم و کسری وجود داشته باشد، تیم تشریفات و تزئینات با هنر و مهارت خود آن را جبران می کنند.پس برای برگزاری هرچه بهتر مراسم خود بهتر است قبل از هر چیز به نکات مهمی مانند دمای محیط، ساعات برگزاری، تعداد مهمانان، نوع پذیرایی، سلیقه طرفین و ... توجه کرد. افرادی که خود دانش کاملی را در زمینه برگزاری جشن نامزدی در تالار یا باغ را ندارند می توانند از یک گروه تشریفات کمک های لازم را دریافت کنند تا مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW