تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

شرح نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز با توجه به شرایط

25 خرداد ، 1400
تشریفات ثمین

یکی از بهترین کارهایی که برای برگزاری مراسمات خود می توانید انجام دهید، استفاده از فضای باز می باشد. با ما باشید تا تعدادی از نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز را به شما ارائه دهیم. شما با رعایت این نکات مراسمی خوب و راحت خواهید داشت و جدا از داشتن محیط و مراسمی شاد و شیک، هیچ نگرانی از بابت مشکلات احتمالی که در ادامه آنها را ذکر  می کنیم نخواهید داشت.

برگزاری مراسم عروسی در فضای باز

فضای باز یکی از بهترین انتخاب ها برای برگزاری مراسم عروسی در فصل تابستان و یا روز ها خنک پاییز و بهار می باشد. در این مواقع گذر حضور در فضایی با هوای آزاد بسیار دل انگیز و خنک است و باعث می شود تا هم عروسی بسیار رمانتیک و زیبا باشد و هم مهمانان از هوای آزاد و محیط طبیعی تالار باغ لذت ببرند. اما برای انجام این کار باید نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی و فضای باز را به خوبی بدانید، تا تجربه ی بد و خاطره ای ناخوشایند ناشی از غافل شدن از برخی مشکلات را نداشته باشید. در ادامه بيشتر از 10 نکته ی مهم را در قالب، نوع پذیرایی، تزیینات و تشریفات محیط و... به شما ارائه می کنیم.

مراسم عروسی در فضای باز

مراسم عروسی در فضای باز

پذیرایی عروسی در فضای باز با توجه به زمان مراسم

قطعا پذیرای در فضای باز کمی با  فضای بسته متفاوت است. خوب اگر شما در فصل خنکی هستید قطعا سرو قهوه یا چای برای مهمانان بسیار مناسب است، اما باید این کار با دقت بالا و سرعت لازم انجام گیرد تا سرد نشوند و کیفیت خود را از دست ندهند. حتی در تابستان سرو یک نوشیدنی خنک بسیار مهم است اما اگر با سرعت انجام نگیرد، گرم شدن نوشیدنی باعث می شود تا کسی از خوردن آن لذت نبرد. تمامی خوراکی های روی میز مانند شیرینی و میوه ها حتما باید سلفون کشیده شده باشند، تا آلودگی و گرد و خاک بر روی آنها قرار نگیرد. پس حتما به نوعی خوراکی که سرو می کنید و همچنین طریقه سرو و پذیرایی دقت کنید تا هزینه ای را که کرده اید هدر نرود و یک مهمانی خوب داشته باشید. در ادامه ی بحث نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز، می خواهیم درباره ی چیدمان محیط صحبت کنیم.

پذیرایی عروسی در فضای باز

پذیرایی عروسی در فضای باز

 چیدمان و تزئینات فضا

یکی دیگر از نکات مهم و حائز اهمیت چیدمان و دکوراسیون میزها و صندلی ها و همچنین محل پایکوبی و و ورودی عروس و داماد می باشد. شما می توانید برای چیدمان محیط از یک گروه تشریفات خوب کمک بگیرید. در کل فضا باید مرتب و منظم و کمی بزرگ باشد و میزها و صندلی ها طوری چیده شده باشند که دید همه در یک زاویه ی مشخص مانند وسط باشد و سد معبر برای رفت و آمد نباشند. از تزئینات زیبا و گل آرایی برای ورودی عروس و داماد استفاده کنید، برای نور ملایم و رمانتیک، استفاده از فانوس بهتر از شمع می باشد زیرا شمع خطر اشتعال را بالا می برد، اما فانوس پوشیده است و همچنین جلوه ی بهتری دارد، اگر شما مراسم آتش بازی دارید، حتما دقت کنید تا وسایل مشتعل و خطرناک نزدیک مهمانان و یا تزئینات پارچه ای و پلاستیکی نباشد.

چیدمان و تزئینات

چیدمان و تزئینات

مطالب بیشتری را مطالعه کنید

ویژگی های سفره عقد مدرن و آیتم های آن رفتار صحیح خانواده عروس و داماد چگونه است برای داشتن سفره عقد در فضای باز چه چیزهایی لازم است نکات ضروری برای ورود عروس و داماد چیست

نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز در فصل پاییز و بهار

همانطور که پیشتر اشاره کردیم برگزاری عروسی در فضای باز در فصل های مانند بهار و پاییز امکان پذیر است. اما باید دقت کرد امکان باران های نا به هنگام در این فصل ها بسیار زیاد است و نمی توان فقط به گزارش هواشناسی اعتماد کرد. پس برای این که همه چیز به خوبی پیش برود تا جایی که ممکن است فضای سالنی مناسبی را نیز آماده کنید تا در صورت بروز باران مهمان ها به آنجا بروند، معمولا تمامی تالار باغ ها دارای سالن مناسبی برای این شرایط هستند. گذشته از باران، بادهای شدید و ... نیز می تواند در به هم خوردن نظم عروسی تاثیرگذار باشد، پس وسایل گرمایشی و حتی سرمایشی را در نظر بگیرید و حتما شرایط را به خوبی بسنجید و تمام اقدامات لازم را انجام دهید.

مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز در فصل پاییز و بهار

مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز در فصل پاییز و بهار

نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز در فصل تابستان

اگر در فصل تابستان تصمیم برگزاری مراسم عروسی دارید، باید حتما شرایط از قبیل گرمای بیش از حد را در نظر بگیرید. در صورتی که مراسم شما در روز می باشد باید تمامی چینش شما برای نشستن مهمانان و عروس و داماد دارای سایبان مناسب باشد، سرو نوشیدنی های خنک، انتخاب باغ مناسب، تامین کردن سایبان و وسایل سرمازا همگی از نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی و تالار و فضای باز در فصل های گرم می باشد. در این فصل گرم امکان اشتعال و آتش سوزی کم نیست، برای محافظت از فضای طبیعی باغ حتما نکات زیست محیطی را رعایت کنید و بعد از مراسمات آتش بازی و... از خاموش شدن آنها اطمینان حاصل فرمایید.

برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز در فصل تابستان

برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز در فصل تابستان

نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز برای تهیه مجوز ها

امروزه تهیه ی مجوز های دولتی برای مراسم های عروسی از نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز و حتی تالار های سرپوشیده می باشد. پس قبل از شروع مراسم حتما مجوز های مهم مانند مجوز خواننده، مجوز فیلمبردار و... را تهیه کنید تا در زمانی  که می خواهید مراسم تان را برگزار کنید با موانع قانونی برخورد نکنید. ما در این مقاله تلاش کردیم تا نکات مهم برگزاری مراسم عروسی در باغ تالار و فضای باز را به صورت کامل به شما ارائه دهیم. یک تیم تشریفات خوب و قوی می تواند به شما کمک کند تا تمامی نکات و مراحل را مو به مو انجام دهید و در زمان عروسی هیچ مشکلی نداشته باشید، قطعا شما با رعایت اصول خاطره ای خوش خواهید داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW