تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

از برنامه ریز مراسم خود چه سوال هایی باید حتماً بپرسید

04 اسفند ، 1398
تشریفات ثمین

بهترین و بیشترین سوال هایی که از برنامه ریز عروسی خود باید بپرسید چیست

از آنجایی که روز عروسی یکی از مهمترین روزهای زندگی هر فرد و جشن عروسی یکی از به یادماندنی ترین مراسمات زندگی اوست پس انتخاب یک برنامه ریز عروسی باتجربه و کاردان می تواند علاوه بر آسودگی خیال عروس و داماد، در انجام امور به نحو احسن و بدون کم و کاستی نیز نقش بسزایی داشته باشد. اما برای برنامه ریزی مراسم عروسی خود قبل از هر اقدامی باید سوالات مهمی را در نظر بگیرید و از برنامه ریز عروسی بپرسید تا از بابت اجرای مراسم و تشریفات عروسی خیالتان راحت تر شود. برای پرسیدن سوالات خود از لیست برنامه ریزی مراسم عروسی باید از مهمترین سوالات شروع کرده و سپس به سوالات معمولی تر و در نهایت به سوالات ساده تری که از اهمیت کمتری برخوردار هستند برسید. بنابراین ما در این بخش قصد داریم به برخی از مهمترین سوالات در این زمینه بپردازیم. پس با ما همراه شوید.

عروسی را کی و کجا برگزار کنیم؟

یکی از مهمترین قدم ها برای برگزاری جشن عروسی انتخاب زمان و مکان مناسب است. بنابراین قبل از هر اقدامی با کم برنامه ریز عروسی خود بهترین زمان را با توجه به شرایط زمانی خود، خانواده و همچنین اکثریت مهمانان در نظر گرفته و انتخاب کنید. پس از انتخاب زمان مناسب، شرایط برگزاری جشن، تعداد مهمانان، موقعیت فصلی، شرایط آب و هوایی، فرهنگ خانوادگی و بسیاری موارد دیگر، بهتر است برای انتخاب تالار عروسی و یا باغ تالار با برنامه ریز عروسی خود مشورت کنید و در صورت صلاح بهترین و مناسب ترین مکان را برای برگزاری یک جشن به یادماندنی انتخاب کنید. از برنامه ریز مراسم خود حتماً درباره اینکه تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم سال سوال بپرسید تا چنانچه مراسم شما در تابستان بود بهتوانید به خوبی آن را برگزار نمایید. همچنین اگر هم در فصول سرد سال بود باید بپرسید که ویژگی های باغ عروسی در زمستان چیست تا اتفاق ناگواری در مراسم برای شما رخ ندهد.

از برنامه ریز عروسی درباره نحوه پذیرایی بپرسید

یکی دیگر از مهمترین سوالات به نحوه پذیرایی اختصاص داده می شود. بنابراین باید درباره نوع شام، نوع میوه آرایی، شیرینی، پیش غذا، دسر، نوشیدنی ها و بسیاری موارد دیگر در این زمینه مشورت کنید و با توجه به شرایط مالی خود بهترین پذیرایی را برای جشن عروسی خود در نظر بگیرید. البته فراموش نکنید که با کمک برنامه ریز عروسی خود از صرف هزینه های پنهان عروسی پرهیز کرده و با مناسب ترین قیمت ها بهترین پذیرایی را ارائه بدهید. نوع چیدمان و ظذوف هم باید برای شما اهمیت داشته باشد. به عبارتی باید در مورد نوع چیدمان میزها و همچنین اینکه جنس ظروف پذیرایی چگونه باید باشد سوال بپرسید تا مطمئن شوید به خوبی از مهمانان شما پذیرایی می شود.

سوالاتی در مورد انتخاب آرایشگاه، لباس عروس، آتلیه

امروزه با توجه به افزایش تعداد مراکز عرضه کننده خدمات عروسی از قبیل آتلیه ها، مزون های لباس عروس و همچنین آرایشگاه های عروس، انتخاب در این زمینه تا حدودی برای عروس خانم ها مشکل است. بنابراین می توانید برای انتخاب یک مزون لباس عروس حرفه ای، یک آرایشگر ماهر و یک آتلیه تخصصی عروس از برنامه ریز عروسی خود کمک و مشورت بگیرید. همچنین راجع به اصول انتخاب آرایشگاه عروس عالی با او مشورت کنید تا بهترین مکان را برای آرایش عروسیتان انتخاب نمایید. می توانید درباره مسائلی مانند اینکه آیا لباس عروس دنباله دار برای شما مناسب است یا خیر از وی مشورت بگیرید! قطعا برنامه ریز عروسی شما با سال ها تجربه ای که دارد می تواند به خوبی شما را در انتخاب بهترین ها راهنمایی کند. از طرف دیگر می توانید درباره سبک لباس عروس خود، نوع آرایشتان، ست کردن دیگر اکسسوری ها از قبیل تاج عروس، تور عروس، کفش او و دیگر موارد با لباس عروس و همچنین درباره کت و شلوار داماد نیز با برنامه ریز عروسی تان مشورت داشته باشید و سوالات بسیاری را در این زمینه با او درمیان بگذارید. گروه موسیقی نیز از دیگر موارد مهمی است که باید در این زمینه نیز با برنامه ریزتان صحبت کنید، بهتر است درباره بهترین گروه موسیقی پرس و جو کنید و از برنامه ریز در این زمینه نیز شما را کمک کند. عکاسی و فیلمبرداری عروسی یکی از مهمترین بخش های مراسم عروسی به شمار می رود چرا که تنها یادگاری از زیباترین و خاص ترین شب زندگی همین فیلم و عکس است. بنابراین باید در انتخاب آتلیه نهایت دقت را داشته باشید و از برنامه ریز خود بخواهید بهترین آتلیه را به شما معرفی کند. حتماً قبل از انتخاب آتلیه نمونه کارهای آن را مشاهده نمایید چرا که ممکن است با نظر و عقیده شما کاملاً متفاوت باشد.

از برنامه ریز عروسی تان درباره تزئینات بپرسید

از برنامه ریز مراسم عروسی خود حتماً بخواهید که معرفی باغ عروسی و درجه بندی آنها را به شما به صورت کامل انجام دهد و تمام جزئیات باغ های عروسی را به شما بگوید تا با اطمینان خاطر انتخاب نمایید. همچنین یک برنامه ریز عروسی می تواند شما را در زمینه انتخاب دسته گل عروسی، تزیین ماشین عروسی تان و همچنین گل آرایی سالن عروس راهنمایی و کمک کند. برنامه ریزی برای زمان مراجعه به یک گل فروشی مناسب و کاردان، دادن بهترین طرح ها به او و برنامه ریزی کامل برای اجرای طرح های درخواستی شما از جمله امور مهم در این زمینه خواهد بود. نکته دیگر اجاره ماشین برای جشن عروسی تان می باشد، بنابراین اگر قصد دارید برای عروسی تان ماشین اجاره کنید این مورد را نیز با برنامه ریز عروسی تان در میان گذاشته و بهترین گزینه ها را انتخاب کنید. از دیگر سوالات مهم که می توانید از برنامه زیر مراسم عروسی خود بپرسید، سوالاتی درباره آتش بازی، نورپردازی و نحوه ورود و خروج شما از سالن عروسی می باشد، قطعا او بهتر از هر کسی می تواند شما را در برنامه ریزی برای یک ورود باشکوه به سالن و یا خروجی عاشقانه و رمانتیک راهنمایی و کمک کند.

تهیه لیست مهمانان، انتخاب کارت عروسی و زمان توزیع کارت ها 

با کمک برنامه ریز خود، لیستی خوب و مناسب از مهمانانی که قرار است در جشن شما حضور داشته باشند تهیه کنید. می توانید در زمینه انتخاب کارت عروسی و بهترین مکان ها برای خرید کارت عروسی نیز سوالاتی را با او درمیان بگذارید. اما زمان توزیع کارت های عروسی نیز از سوالات مهمی  است که باید برایش برنامه ریزی شود و با توجه به شرایط مختلف از جمله مسافت مهمانان، یک برنامه ریز مناسب نیز برای توزیع کارت های عروسی تان داشته باشید.

بودجه مورد نیاز برای جشن عروسی ما چقدر است؟

پس از تعیین تاریخ عروسی، مکان عروسی، تعداد مهمانان، شرایط پذیرایی و در نهایت تزئینات مورد نظر، از برنامه ریز عروسی خود بخواهید بودجه مورد نیاز برای برگزاری جشن مورد نظر شما را برایتان برآورد کند. برای برآورد هزینه ها می توانید از او یک هزینه کلی و تقریبی بخواهید. به علاوه اینکه یک برنامه ریز ماهر می تواند برای بخش های مختلف عروسی هزینه های آشکار و پنهان را تعیین کرده و شما را در زمینه مخارج عروسی به خوبی راهنمایی کرده و مانع از صرف هزینه های بیهوده می شود. در مورد تمام ریز هزینه ها و تمام مواردی که ممکن است به هزینه های شما حتی اندکی بیافزاید صحبت نمایید! به عنوان مثال از وی بپرسید که آیا چیدمان سفره عقد در فضای باز کار درستی است یا خیر؟ شاید این کار هزینه های شما را افزایش دهد با وجود اینکه به نظر برسد همان سفره عقد انتخابی شماست منتها در مکان دیگری قرار است قرار بگیرد...!

در نهایت و پس از رسیدن به پاسخ تمامی پرسش هایتان، بهتر است برنامه ریزی عروسی تان را روی یک برگه مناسب، به عنوان چک لیست عروسی بنویسید و با مشخص کردن زمان دقیق برای برنامه های پیش رو از این برگه به عنوان یک خط مشی در روند امور مربوط به جشن خود کمک گرفته و کارهایتان را با نظم و ترتیب هر چه بیشتر و در زمان مقرر انجام بدهید. فراموش نکنید داشتن یک چک لیست کامل عروسی نه تنها شما را کمک می کند تا جشن خود را بدون عیب و نقص برگزار کنید، بلکه در کاهش استرس تان نیز نقش موثری خواهد داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW