تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

برای داشتن سفره عقد در فضای باز چه چیزهایی لازم است

05 بهمن ، 1398
تشریفات ثمین

هرآنچه که باید از داشتن سفره عقد در فضای باز دانست

سفره عقد در فضای باز نیازمند رعایت کردن مواردی خواهد بود و باید حتما در انتخاب وسایل آن نهایت دقت را داشته باشید. آشنایی داشتن با برخی موارد سبب خواهد شد که بتوانید سفره ای زیبا بچینید. از جمله مهمترین موارد حائز اهمیت می توان به: محل سفره، انتخاب رنگ، وسایل و ... اشاره کرد. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

سفره عقد در فضای باز

سفره عقد در فضای باز

مراسم عقد بی شک یکی از مهمترین مراسمات در زندگی افراد خواهد بود و هر فردی سعی دارد که این مراسم را به بهترین شکل ممکن برگزار نماید. شاید برگزاری مراسم عقد در منازل و یا تالار های سطح شهر بسیار ساده تر به نظر برسد و به همین دلیل برگزاری این مراسم در فضای باز و به ویژه باغ ها رواج بسیاری در میان مردم پیدا کرده است. ویژگی های سفره عقد مدرن و کلاسیک به گونه ایست که می توان هر کدام از آنها را که خواستید در فضای باز مراسم خود را داشته باشید. توجه داشته باشید که مهمترین عنصر زینت دهنده به مراسم سفره عقد خواهد بود که حتما باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. سفره عقد در فضای باز باید ماورای سفره های معمولی باشد و توجه هر یک از حضار را به خود جلب نماید و به همین دلیل در انتخاب سفره عقد در فضای باز باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. سفره های عقد باید در محل مناسبی از فضا چیده شود چرا که نحوه چیدمان و محل آن از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار خواهد بود. ابتدا باید مشخص کنید که چه انتظاراتی از سفره عقد خود دارید، بسیاری تمایل به داشتن سفره عقد کلاسیک دارند اما در عوض برخی نیز سفره های لوکس و مدرن را ترجیح می دهند.

عقد در فضای باز

نحوه چیدمان سفره عقد فضای باز

شاید بخواهید بدانید که آیا چیدمان سفره عقد در فضای باز کار درستی است یا خیر، در پاسخ به این سوال در ابتدا باید از چیدمان و طراحی سفره عقد مطمئن باشید. چنانچه سفره عقد در فضای باز را انتخاب کرده باشید باید به چیدمان آن نهایت دقت را داشته باشید. سفره های عقد زمانی به بهترین شکل جلوه خواهند کرد که زیبایی بی نظیری داشته باشند و این زیبایی زمانی به چشم خواهد آمد که تمامی وسایل به بهترین شکل بر روی سفره چیده شوند. برای چیدمان سفره عقد در فضای باز ابتدا بهتر است طرح های مختلف را مورد بررسی قرار داده و در نهایت مشخص کنید که کدام طرح را می پسندید. پس از پسند کردن نوع چیدمان سفره عقد خواهید توانست آن را بر روی سفره خود پیاده نمایید. بسیاری از قرینه خوششان می آید که در این صورت باید اجناس را به گونه ای بر روی سفره بچینید که جلوه ای قرینه داشته باشد اما امروزه از مدل های خاص تری برای چیدمان سفره عقد استفاده می شود که این مدل ها می توانند بهترین جلوه را داشته باشند. ابتدا باید زیرسازی سفره را انجام دهید، وجود بخش های بلند تر در سفره عقد جلوه ای زیباتر به سفره خواهد بخشید و برای بلندتر کردن بخش هایی از سفره می توانید از چوب استفاده کنید و سپس روی آنها را با پارچه ای خوش رنگ که از قبل انتخاب کرده اید بپوشانید. حال سفره آماده چیدن خواهد بود.

سفره عقد در باغ عروسی

وسایل مورد نیاز برای سفره عقد در فضای باز

برای سفره عقد باید سنت ها را نیز مد نظر داشته باشید و با اجزای سفره عقد و نماد آنها آشنا شوید. وجود آینه و شمعدان و قرآن یکی از موارد جدانشدنی از سفره عقد خواهد بود و این وسایل می توانند جلوه ای بسیار زیباتر به سفره عقد بخشند. یک جفت شمعدان را در اطراف آینه قرار داده و قرآن را دقیقا جلوی آینه قرار دهید. کاسه نبات نماد شیرینی بوده و می توانید آن را در مدل های مختلفی تزئین نمایید. امروزه نبات را به صورت چند طبقه تهیه می کنند که در این صورت زیبایی آن بسیار بیشتر خواهد شد. نقل و سکه از جمله وسایل سنتی سفره عقد هستند و می توانید چند نقل را به همراه چند سکه در بسته بندی کوچک توسط تور دسته بندی نمایید. تخم مرغ را بهتر است 5،12 یا 14 عدد انتخاب کنید و دلیل استفاده از آن را می توان تداوم نسل دانست. فندق، گردو و بادام از دیگر اجزای سفره عقد در فضای باز هستند که می توانید آن را به طرح های مختلفی درآورده و در بخشی از سفره قرار دهید. امروزه این خشکبار را به گونه ای خاص کنار هم قرار داده و یا با استفاده از آنها یک مجسمه می سازند که می تواند سفره عقد شما را خاص تر جلوه دهد. سبزی عقد، گل سرخ، میوه، جا حلقه، عسل، خونچه نان و اسپند و... نیز از دیگر وسایل سفره عقد می باشند.

عقد در باغ عروسی

محل سفره عقد در فضای باز

انتخاب محل سفره عقد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و ابتدا باید مشخص کنید که عروس و داماد در چه بخشی از فضا خواهند نشست و سپس سفره را دقیقا در بخش جلویی آنها بچینید. توجه داشته باشید که سفره باید از تمامی بخش های فضا دید کامل داشته باشد. محلی که برای سفره انتخاب می کنید می تواند شیب به سمت پایین نیز داشته باشد که در این صورت سفره شکلی خاص تر نیز خواهد داشت.

عقد کنان در فضای باز

انتخاب رنگ سفره عقد

برای انتخاب نوع سفره، ابتدا باید بدانید سفره عقد چیست و چه اجزایی دارد. انتخاب رنگ سفره عقد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و به عبارتی تم عقد را رنگ انتخابی شما تعیین خواهد کرد. سفره های عقد کف آینه ای را دیده اید؟ این سفره ها جلوه ای بسیار شیک و لوکس دارند و امروزه بخش زمینه بسیاری از سفره ها از آینه تشکیل می شوند. در صورتی که از پارچه های رنگی برای بخش زیره سفره استفاده کردید بهتر است وسایل سفره را نیز با رنگی مشابه آن ست کنید.

زیبایی بخشیدن به سفره عقد

پس از اینکه کلیه وسایل سفره را چیدید شاید زیبایی آن نیاز به تکمیل کردن داشته باشد و به این منظور می توانید از گل آرایی و شمع آرایی استفاده کنید. شمع هایی که در فضای باز از آنها استفاده می شود مدل های مختلفی دارند و معمولا این شمع ها را شیشه هایی لوله ای شکل تشکیل می دهند که بی شک زیبایی سفره را چند برابر خواهند کرد. گل ها را می توانید به صورت خوابیده در جای جای سفره قرار دهید و یا آنها را در داخل گلدان هایی زیبا قرار داده و دور تا دور سفره بگذارید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW