تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

ویژگی های مهم باغ عروسی در بهار چیست

28 دی ، 1398
تشریفات ثمین

برگزاری مراسم در باغ تالار عروسی در بهار

بسیاری از عروس خانم ها و آقا دامادهای خوش ذوق، شروع فصل زندگی خود را با شروع فصل بهار و شکوفایی زمین همزمان می کنند تا این شروع تازه برایشان معنای بهتری داشته باشد. انتخاب باغ عروسی در بهار می تواند برگزاری جشن را باشکوه تر و دیدنی تر جلوه بدهد. اما باغ تالار انتخاب شده در فصل بهار باید ویژگی هایی داشته باشد که نه تنها جشن به نحو احسن برگزار شود بلکه مهمانان نیز از ابتدا تا انتهای مراسم را با خاطرات خوش سپری کنند.

برگزاری جشن عروسی در بهار

فصل بهار یکی از بهترین فصل ها برای برگزاری عروسی در باغ تالار است چرا که دیگر رفته رفته هوا گرم شده و شکوفه دادن درختان و سرسبز شدن طبیعت فضای باغ را تا حد چشمگیری زیبا و دلنواز کرده و حس تازگی وصف ناپذیری را در میان مهمانان ایجاد می کند. با معرفی باغ عروسی و درجه بندی آنها در خدمتتان هستیم. در باغ امکان کارهای هیجان انگیز و زیبای بیشتری وجود دارد، به طوری که می توانید مراسم آتش بازی، سفارش قلیان و همچنین آزاد کردن کبوتر را داشته باشید. علاوه بر انتخاب باغ عروسی در بهار که زیبایی های بصری بسیاری دارد و فضای باز برای مهمانان بسیار دلنشین تر است، می توانید موارد دیگری از قبیل تم عروسی در بهار، کارت های دعوت، دسته گل عروس، گل آرایی و بسیاری موارد دیگر را هماهنگ با فصل زیبا و دوستداشتنی بهار انتخاب کرده و یک مراسم خاص برگزار کنید.

باغ عروسی

انتخاب باغ عروسی در بهار

حا باهم به بررسی این موضوع که باغ عروسی مناسب و ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد، می پردازیم. یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در چک لیست مراسم عروسی خود نگاهی خاص و ویژه به آن داشته باشید، انتخاب یک باغ عروسی مناسب و منحصر به فرد می باشد. چرا که مکان مناسب برای برگزاری عروسی به منزله اصلی ترین بخش مراسم عروسی است که اگر به خوبی انتخاب نشود می تواند در بسیاری بخش های دیگر تاثیر منفی داشته باشد. در واقع شما از مدت ها قبل، روزها و ساعت ها را صرف تهیه لباس عروس و داماد کرده اید، مدت ها به دنبال یک آرایشگاه حرفه ای بوده اید، بهترین تم عروسی را انتخاب کرده اید، دسته گلتان خاص بوده و بیشترین هارمونی را با ساقدوش هایتان ایجاد کرده اید اما اگر باغی را انتخاب کنید که پذیرایی نامناسب از مهمانان داشته باشد، نورپردازی آن خوب نباشد، در مکان نامناسبی از شهر باشد و یا فضای داخلی آن مناسب تعداد مهمانان نباشد قطعا نمی توانید یک مراسم دلخواه داشته باشد. پس بهتر است در انتخاب باغ عروسی در بهار تمامی نکات را در نظر داشته و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

باغ برای مراسم

بررسی ظرفیت باغ تالار

قبل از هر چیزی در انتخاب باغ عروسی در بهار باید به تعداد مهمانان خود و ظرفیت باغ مورد نظر توجه کنید. بنابراین مراقب باشید که فضایی بزرگ و جادار را مدنظر بگیرید تا مهمانان در آن فضا مکان مناسب و کافی داشته باشند. از طرفی دیگر بهتر است باغ دارای پارکینگ باشد تا مهمانان دغدغه ای برای پارک کردن ماشین ها و مسائل عبور و مرور را نداشته باشند. یکی از عوامل موثر در کم کردن هزینه های باغ عروسی توجه به میزان ظرفیت باغ است، هرچه تعداد مهمان ها کمتر باشد هزینه اجاره باغ عروسی نیز کمتر خواهد شد.

باغ تالار عروسی

نورپردازی و دیزاین باغ عروسی در بهار

در توضیحات و راهنمای انتخاب تالار عروسی و باغ عروسی، یکی از مهمترین عوامل، استفاده درست و زیبای نورپردازی است که به آن باید بسیار توجه شود. از آنجایی که برگزاری مراسم عروسی در باغ و یک فضای باز صورت می گیرد، بنابراین بحث نورپردازی و روشنایی کافی در باغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بخصوص در شب! پس پیشنهاد می کنیم حتما در ساعاتی که هوا تاریک است برای دیدن روشنایی باغ تالار رفته و خیالتان راحت باشد که فضا تا حد کافی از چراغ ها، ریسه ها و روشنایی های مختلف برخوردار است و نورپردازی در تمامی بخش های باغ عروسی به نحو احسن انجام شده است. دیزاین تالار عروسی در بهار نیز باید خوب و مناسب باشد، پس حتما به نحوه چیدمان صندلی ها، دیزاین جایگاه عروس و داماد، نوع صندلی ها و میزها و دکوراسیون کلی باغ توجه کنید تا بهترین ها را برای مراسم به یاد ماندنی خود انتخاب کنید. بنابراین در دکوراسیون تالار عروسی در بهار بهتر است باغی را انتخاب کنید که در آن از چمن های طبیعی یا مصنوعی استفاده شده، ورودی آن زیبا و خاص باشد، حوض داشته باشد یا تعدادی جوی آب تزیینی در آن باشد، از روشنایی های دکوراتیو در باغ استفاده شده باشد و با سبدهای زیبای گل و گل آرایی های طبیعی فضایی منحصر به فرد و رویایی را ایجاد کرده باشند.

طراحی و چیدمان باغ عروسی

موقعیت مکانی مناسب برای باغ عروسی در بهار

در بسیاری از موارد باغ تالارها در بیرون از شهر قرار دارند. بنابراین برای انتخاب باغ عروسی بهتر است باغی را در نظر بگیرید که در فاصله نزدیک تری از شهر قرار دارد و دسترسی به آن برای مهمانان دشوار نباشد. از طرفی بهتر است باغ عروسی در فضایی دور از خانه های مسکونی باشد که مزاحمت برای همسایگان ایجاد نشود. علاوه بر این بررسی کنید اطراف باغ عاری از هرگونه احشام باشد چرا که ممکن است بوی ناخوشایند در هوا پراکند شود و موضوعی ناراحت کننده برای مهمانان باشد. از طرفی ورودی و مسیرهای دستیابی به باغ عروسی در بهار آسفالت باشند چرا که ممکن است به وسیله بارش باران زمین گل شده و تردد برای مهمانان صعب العبور و ناخوشایند شود. چنانچه شما زوجی هستید که مراسن عروسی در پیش دارید، باید بهترین باغ عروسی را برای برگزاری مراسم عروسی انتخاب نمایید.

سفره عقد در فضای باز باغ عروسی

به امکانات باغ عروسی توجه کنید

باز بودن فضای باغ تا حدودی برگزاری جشن را سخت تر از فضای بسته می کند. بنابراین باید تمامی امکانات باغ عروسی در بهار را مد نظر بگیرید. به طور مثال این احتمال را بدهید که در فصل بهار امکان پیش بینی هوا وجود ندارد و ممکن است باران ببارد پس بهتر است باغ دارای سیستم گرمایشی و همچنین سایبان باشد که در مواقع ضروری جشن را در زیر سایبان برگزار کنید. از طرفی دیگر پرسنل های خوش برخورد، پذیرایی خوب، تعداد مناسب پرسنل با توجه به تعداد مهمانان و داشتن برنامه های مفرح و جذاب برای برگزاری بهتر جشن عروسی از دیگر موارد مهم برای انتخاب باغ عروسی در بهار است که نباید نادیده گرفته بشوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW