تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

مهمترین و خاص ترین وظایف تشریفات عروسی در برگزاری این مراسم چیست

21 آذر ، 1398
تشریفات ثمین

چیدمان خدمات و پذیرایی و ریسه بندی در باغ عروسی چطور باید باشد

برگزاری مراسم عروسی بدون هیچ کم و کاست یک رویای زیبا برای هر زوج جوان در هنگام ازدواج است. همه افراد هنگام ازدواج سعی می نمایند که بهترین مراسم را با بهترین کیفیت ممکن برگزار نمایند. برای همین معمولا از شرکت های تشریفات عروسی برای این کار استفاده می نمایند.

تشریفات عروسی و چیدمان خدمات

در هنگام عروسی معمولا کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. و اکثر زوج های جوان برای این که کاری از قلم نیفتد از شرکت های تشریفات عروسی برای این کار استفاده می کنند. این شرکت ها برای برگزاری بی کم و کاست انواع مراسم به زیبایی برنامه ریزی مشخصی دارند. اما این زوج ها و خانواده آن ها هستند که معین می کنند تا چه حدودی از امور بر عهده تشریفات عروسی باشد.

مثلا عروس و داماد خود می توانند تعیین نمایند چه کاری را خود بر عهده می گیرند و چه کاری بر عهده شرکت است. اما اگر زوجین جوان تمام امور را بر عهده تشریفات عروسی قرار دهند. اموری که شرکت تشریفات عروسی انجام می دهد به قرار زیر می باشد.

چیدمان باغ عروسی

لیست اموری که تشریفات عروسی بر عهده دارد

  • ابتدا با معین بودن بودجه و با توجه به سلیقه زوجین این گروه اقدام به انتخاب سالن و یا باغ تالار عروسی می نمایند. البته فراموش نشود که تعداد مهمانان نیز در امر انتخاب سهم بزرگی دارد.
  • تزئین اتاق عقد و سفره عقد، گل آرایی جایگاه عروس و داماد و همینطور گل آرایی ماشین عروس نیز بر عهده تشریفات عروسی است.
  • انتخاب گروه موسیقی، تیم فیلم برداری و انتخاب لوکیشن زیبا برای عکس نیز از دیگر وظایف این گروه است.
  • معرفی مکانی برای اجاره ماشین عروس و معرفی یک قنادی برتر نیز از امور تشریفات عروسی است.
  • در صورتی که عروس و داماد اجازه دهند این گروه امور مربوط به زوجین را نیز انجام خواهد داد.

معرفی مزون برای لباس، انتخاب سالن زیبایی طبق نظر طرفین، انتخاب دسته گل برتر، ایده های عالی برای چیدمان، پیشنهادات خوب برای داشتن مراسم بهتر، انتخاب کیک و مقدار با توجه به تعداد مهمانان و.. از جمله وظایف تشریفات عروسی است.

انتخاب لباس ساقدوش ها

نحوه پذیرایی از مهمانان

یکی از مهمترین اموری که بر عهده شرکت های خدمات عروسی است. پذیرایی از میهمانان است. با توجه به این که مراسم عروسی در باغ برگزار می شود و یا این که مراسم عروسی در تالار برگزار می شود. نحوه پذیرای از میهمانان متفاوت خواهد بود. این گروه با توجه به تعداد میهمانان و مقدار میوه و یا میزان غذا و شیرینی به پذیرایی از میهمانان اقدام خواهند نمود.

یکی دیگر از مواردی که بر نحوه پذیرایی از مدعوین عروسی تاثیر گذار است. سبک عروسی می باشد. در صورتی که زوجین برای مراسم خود سبک مشخصی را در نظر گرفته باشند. تشریفات عروسی طبق سبک در نظر گرفته شده توسط عروس و داماد اقدام به پذیرایی از میهمانان جشن می نماید.

مثلا ممکن است که مراسم ساده و یا مجلل برگزار شود. نحوه پذیرایی از مهمانان در این گونه از مراسم نوع معینی است که مدیریت گروه تشریفات با توجه به سلایق عروس و داماد اقدام به انجام آن می کند.

پذیرایی در عروسی

یک گروه حرفه ای در پذیرایی از مهمانان

گروه تشریفات مجالس همچنین با توجه به نظر زوجین ظروف مناسبی را برای پذیرایی در نظر خواهد گرفت. نسبت به این که مراسم شما با شکوه و یا ساده برگزار می شود می توان ظروف گران قیمت تر و یا کمی ارزان تر را انتخاب کنید. اما بدون توجه به جنس ظروف باید نحوه پذیرایی به گونه ای باشد که به تمام مهمانان به یک اندازه رسیدگی شود و در مورد هیچ کدام هیچ گونه اجحافی نشود. همچنین هنگامی که مراسم تمام شد. هیچ کس از عدم رسیدگی و برخورد نامناسب گروه خدمات مجالس ناراحت نباشند.

در گروه خدمات مجالس استفاده از افراد کار آمد و حرفه ای با لباس های یک دست و منظم به تمام مهمانان  توجه شده و پذیرای به بهترین نحوه ممکن انجام خواهد شد.

کندی بار برای عروسی

ریسه بندی در باغ عروسی

یکی دیگر از اموری که بر عهده تشریفات عروسی است. ریسه بندی مراسم است. برای برگزاری مراسم عروسی به یادماندنی و خاطره انگیز استفاده از این ریسه ها به عروس و داماد کمک زیادی می کند.

این ریسه بندی به مراسم شما جذابیت و زیبایی خاصی می بخشد. توجه به این که در کدام قسمت باید نورپردازی بیشتری انجام گیرد نیز از مسئولیت های تشریفات مجالس است. یکی از مهمترین قسمت های که باید به نورپردازی آن توجه ویژه شود جایگاه عروس و داماد است. نورپردازی در این قسمت توجه مهمانان را به این مکان و عروس و داماد جلب می نماید.

یکی دیگر از قسمت ها میز پذیرایی و قسمت میهمانان است. این قسمت با توجه به اهمیت آن باید در نور پردازی آن توجه شود. قسمت پایانی و مهم دیگر نیز قسمت رقص عروس و داماد و مهمانان است. ریسه بندی و نورپردازی این قسمت نیز باید زیبا و خاص باشد. تا هنگام فیلم برداری زیبایی آن مورد توجه قرار گیرد.

طراحی نور در عروسی

وظایف گروه خدمات مجالس

اگر چه بیشتر امور را افراد خانواده عروس و داماد می توانند خود انجام دهند. اما استفاده از شرکت های تشریفات عروسی به این خانواده ها کمک می کند تا مراسمی با شکوه تر و زیباتر را برگزار نمایند. توجه به این که انجام این امور بسیار سخت و دشوار برای افراد بی تجربه و نا وارد است. باعث می شود که خانواده ها راحت تر جشن های خود را به این گروه ها بسپارند. و خود با خیالی آسوده از جشن لذت ببرند. زیرا این گروه ها سال ها تجربه در برگزاری این نوع مراسم ها را دارا می باشند. با سپردن مسئولیت انجام این امور بار زیادی از دوش این افراد برداشته می شود.

در صورتی که شما نیز به برگزاری مراسمی بدون زحمت و دردسر می اندیشید. می توانید از گروه تشریفات عروسی ما در برگزار نمودن این مراسم کمک بگیرید. گروه ما آماده انجام صفر تا صد برگزاری جشن ها و مهمانی های شما است. در صورت تمایل می توانید به سایت ما مراجعه فرمایید و از مشاوران ما در این زمینه مشورت بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW