تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

نکات ضروری برای ورود عروس و داماد چیست

13 شهریور ، 1398
تشریفات ثمین

برای ورود عروس و داماد به چه نکاتی باید توجه کرد

یکی از رسومات در مجالس عروسی ورود عروس و داماد با هم به تالار عروسی می باشد. حال لازم است بدانید که در خصوص این امر نکاتی وجود داشته که رعایت آن می‌تواند موجب زیباتر شدن این مراسم و در نتیجه جذابیت جشن عروسی شما شود. با وجود اینکه لحظات ورود عروس و داماد در مراسم عروسی در سراسر دنیا رسمیت پیدا کرده است و بسیار زیبا و هیجان انگیز می باشد مشاهده شده که در نقاط مختلف رفتارهای متفاوتی وجود داشته که لازم است رعایت شود.

ورودی مجزا در تالار برای عروس و داماد

جشن عروسی یکی از بی نظیرترین جشن ها در طول زندگی هر فردی می باشد به طوری که زوجین تمایل دارند این جشن به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد. حال لازم است بدانید رسم و رسومات مختلفی برای برگزاری جشن عروسی وجود داشته که یکی از مهمترین این رسومات وارد شدن عروس و داماد می باشد. دقت داشته باشید یکی از نکات مهم مراسم دامادی انتخاب درست تالار عروسی می باشد؛ به طوری که بسیاری از سالن های مجهز، دارای مسیر مجزا برای عبور عروس و داماد بوده که شما می توانید این قسمت را با گلبرگ های گل و تزیینات مناسب با تم عروسی تزیین نمایید. حال اگر تالاری که شما انتخاب کرده اید دارای مسیر مجزا برای ورود عروس و داماد نباشد می توانید خودتان مسیر را انتخاب کرده و آن را با گل ها و تزیینات مزین نموده و یا مسیر ورودی را با پارچه ای از تور و مروارید و گل آرایی ویژه، زیبا تر کنید.

ورودی عروس و داماد

نورپردازی و گل آرایی ورودی عروس و داماد

از جمله دیگر نکات مهم و ضروری برای ورود عروس و داماد مزین کردن ورودی آنها می باشد به طوری که لازم است بدانید شما می‌توانید با تشریفات مجالس خاصی قرارداد بسته و با هماهنگی مسئول تدارکات در قسمت ورودی تان نورافشانی و نورپردازی درخواست کنید، البته افراد زیادی تمایل دارند که قسمت ورودی عروس و داماد کاملا ساده باشد اما استفاده از نورپردازی های خاص و تزیینات مناسب از جمله گل آرایی درست می تواند موجب شود که مسیر ورودی شما کاملاً مشخص شده و جذابیت بیشتری به مراسم عروسی شما بدهد.

جایگاه ورودی عروس و داماد

نقش ساقدوش ها در ورود عروس و داماد

یکی از مواردی که امروزه در مراسم عروسی نقش به سزایی دارد نقش ساقدوش ها است. به طوری که شما می توانید در مراسم عروسی تان از اقوام نزدیک خود کمک بخواهید تا برای شما نقش ساقدوش را ایجاد کنند. دقت داشته باشید این افراد به راحتی می‌توانند در نظم دهی مراسم نقش بزرگی ایفا نموده به گونه‌ای که قبل از ورود عروس و داماد می توانند با حرکت با پلاکارد یا شمع در طول مسیر حضور عروس و داماد را اطلاعرسانی کرده و میهمانان را برای حضور عروس و داماد آماده نمایند. لازم است بدانید استفاده از ساقدوش ها که مسیر ورودی شما را گلریزان می کنند علاوه بر نظم دهی بیشتر به مجالس می تواند در زیبایی و خاص شدن عکاسی و فیلمبرداری عروسی تان نیز کمک کند. حال دقت داشته باشید اگر ساقدوش ندارید می توانید از کوچولو های مجلس بخواهید تا این کار را برایتان انجام دهند. البته واضح است که اگر این کار توسط بزرگترها صورت گیرد نظم بیشتری خواهد داشت.

ورودی عروس و داماد

نکات مهم در ورود عروس و داماد

علاوه بر آنچه بیان شد یکی دیگر از نکات بسیار مهم در خصوص وارد شدن عروس و داماد انتخاب درست دسته گل می باشد به طوریکه اگر شما دسته گل آبشاری و بلندی داشته باشید بهتر است در هنگام ورود دستتان را در دست همسرتان حلقه کرده و دسته گل را به صورت متمرکز با دو دست نگه دارید و اما اگر دسته گل شما کوچک باشد بهتر است عروس دست خود را در دست داماد گره زده و دست دیگرش را که دسته گل در آن قرار دارد تا پهلو خم کند. همچنین دقت داشته باشید که در مسیر ورود عروس و داماد بهتر است با گامهای آرام از مقابل میهمان گذشته و خیر مقدم کوتاهی به میهمانان خود عرض کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW