تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

بهترین و زیباترین کیک عروسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد

06 شهریور ، 1398
تشریفات ثمین

ویژگی های بارز بهترین کیک برای عروسی

یکی از هیجان انگیزترین بخش های هر مجلس عروسی، برش کیک عروسی توسط عروس و داماد می باشد که به این ترتیب شیرینی را وارد زندگی خود می کنند و مهمانان را به یمن این جشن با کیک عروسی خود پذیرایی می کنند. اما یک کیک مخصوص عروسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد که علاوه بر زیبایی، بالاترین کیفیت را نیز داشته باشد. در ادامه با این ویژگی ها بیشتر آشنا می شویم.

کیک عروسی

تاریخچه کیک عروسی

کیک عروسی، کیکی است که مناسب و مخصوص مراسم عروسی می باشد و از ویژگی های بارز آن چند طبقه بودن و مدل خاص آن است. اما تاریخچه کیک مخصوص عروسی را اگر بخواهیم بررسی کنیم به 400 سال قبل از میلاد در روم می رسد که البته تقریبا مشابه با آن را در متون تاریخی دیگر هم می توان دید. در آن زمان در برگزاری مجالس عروسی نان تهیه می شد و بعد طی مرور زمان بر شیرینی آن افزوده شد. اما با تولید شکر قنادی در قرن هفدهم  و گسترش و بهینه شدن طبخ نان ها و انواع شیرینی ها، و کیک های اولیه ایجاد شد تا به صورتی که امروزه می بینیم درآمدند. اما اولین استفاده از کیک مخصوص مراسم عروسی را می توان در بریتانیا نام برد و از آن زمان در کل جهان گسترش پیدا کرد.

بهترین کیک عروسی

ویژگی های ظاهری کیک عروسی

همیشه اولین خصوصیتی که در مورد کیک های عروسی مهم بوده و هست، ظاهر کیک است. زیرا اگر کیک ظاهری زیبا و طراحی خاص و مناسب مراسم داشته باشد، از نظر روانشناسی به صورت ناخودآگاه در ذهن تاثیر مثبت داشته و طعم آن به گونه ای دیگر حس می شود. اما در مورد ظاهر و تزئین کیک باید چه مواردی را مورد توجه قرار داد؟

زیباترین کیک عروسی

مدل و تزیینات: اولین چیزی که هنگام رونمایی از کیک های عروسی خودنمایی می کند و بسیار مهم است مدل و طرح آن است. معمولا برای این دست از کیک ها حداقل دو طبقه به صورت دایره یا مربع یا مستطیل در نظر می گیرند که البته با توجه به تعداد مهمانان تعداد طبقات از دو بیشتر خواهد بود. اما امروزه با گسترش و پیشرفت هنر شیرینی پزی، امکان طراحی هرگونه مدلی وجود دارد و عروس و داماد می توانند حتی پیکره خود را برای مدل کیک سفارش دهند و یا طرح یک جزیره یا شخصیت خاصی. برای تزئین هم متناسب با طرح می توان از خمیر فوندانت، گل های طبیعی، مجسمه های کوچک و بعضا خوراکی و ... استفاده کرد.

رنگ: همواره رنگ مقوله ای مهم در طراحی هر چیزی بوده و هست. اصولا رنگ کیک عروسی را سفید در نظر می گیرند چون اساسا به عروس تعلق دارد و بهتر است همرنگ لباس او باشد. اما این یک قانون نیست و می تواند طبق سلیقه عروس و داماد تعیین شود. اما بهتر است رنگ های آرامش بخش که حس شادی و امید را نیز تداعی می کند، در آن استفاده شود.

کیکی خوشایند مهمانان

مهمترین مساله ای که بعد از ظاهر کیک باید در نظر داشت که زیبایی کیک عروسی را تکمیل می کند طعم و میزان کیکی است که برای پذیرایی در اختیار مهمانان قرار می گیرد. شیرینی بیش از حد، داشتن خامه زیاد، میوه های سیاه شده درون کیک (در صورت وجود)، خشک بودن کیک و ... از عواملی است که طعم کیک را تحت تاثیر قرار می دهد و مهمان کیک خود را  مصرف نمی کند و برگردانده می شود و زحمات و هزینه شما از بین می رود. از طرفی باید به تعداد مهمانان وزن کیک و اندازه آن را مشخص کنید که این بر عهده شیرینی پزی ها و قنادی های معتبر است. پس حتما سفارش خود را به قنادی معتبر بدهید. زیرا اگر میزان کیک کم باشد، مجبور می شوید در قطعات کوچکی آن را برش دهید که از استاندارد و روال معمول خارج است و اگر بیش از حد زیاد باشد، بخش زیادی از کیک توسط مهمان دست نخورده باقی می ماند.

کیک های عروسی

ماندگاری کیک های عروسی

ماندگاری کیک عروسی بسیار مهم است. زیرا در برخی مراسم های عروسی، برش کیک در مجلس عروسی انجام می شود ولی برای پذیرایی، روز بعد در مجلسی جداگانه به مهمانان داده می شود. بنابراین کیفیت مواد استفاده شده و درجه یک و تازه بودن آن بسیار مهم است. شما می توانید قبل از سفارش کیک مورد نظر خود، کیکی برای تست از قنادی مورد نظر تهیه کرده و کیفیت کار آنها و میزان ماندگاری آن را بسنجید.

کیک عروسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW