تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

دسته گل عروس مناسب چه ویژگی هایی دارد

01 مرداد ، 1398
تشریفات ثمین

دسته گل عروس مناسب چه ویژگی هایی دارد

در انتخاب دسته گل عروس عوامل گوناگونی تاثیرگذار می باشد و عروس خانم باید با در نظر گرفتن چنین مواردی دسته گل مناسب را انتخاب نماید چرا که پس از انتخاب تالار و لباس عروس، دسته گل مهمترین انتخاب در شب عروسی می باشد بدین منظور در ادامه به بررسی گزینه های حائز اهمیت در انتخاب دسته گل عروس می پردازیم. البته میزان بودجه در انتخاب بسیار تاثیرگذار می باشد.

دسته گل سفید عروس

اندازه و رنگ دسته گل عروس

اندازه دسته گل عروس ارتباط مستقیمی با جثه و اندام عروس خانم دارد به گونه ای که برای عروس خانم های ریز اندام دسته گل کوچک و ریز بسیار مناسب و توصیه می شود. البته باید از جذابیت و زیبایی کلی دسته گل کاسته نشود. عروس خانم هایی که دارای قد بلند و اندام درشت هستند می توانند دسته گل هایی بزرگتر که ادامه آنها کشیدگی دارد را انتخاب نمایند.
رنگ پوست و آرایش عروس خانم در انتخاب نوع دسته گل بسیار تاثیرگذار می باشد. برای عروس خانم هایی با رنگ پوست روشن گل های تیره مناسب نمی باشد و مسلما دسته گل های صورتی برای خانم هایی با پوست و آرایش تیره بهترین گزینه می باشد. ولیکن به صورت ذاتی عروس خانم ها دسته گل های سرخ را می پسندند.

مدل دسته گل عروس:

دسته گل های عروس دارای انواع متفاوتی هستند که در انتخاب آنها باید به مدل لباس، قد عروس خانم و نوع مراسمی که برگزار می شود توجه کرد.

دسته گل ارکیده:
گل های ارکیده برای عروس خانم هایی با طبع گرم بهترین گزینه می باشد چرا که علاوه بر طبع گرم دارای طرح شیک و جذاب هستند.

دسته گل رز:
یکی از پرطرفدارترین نوع دسته گل ها برای عروس خانم، دسته گل رز می باشد چرا که گل های سرخ نماد عشق و دوستی می باشد و با رنگ سفید لباس عروس بسیار زیبا می شود. البته انتخاب سبدهای گل نیز انتخابی شایسته و منحصر به فرد می باشد.

دسته گل عروس با لیلیوم: 
دسته گل لیلیوم اغلب به دلیل قیمت گران آن استفاده نمی شوند با این حال دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد. البته این نوع دسته گل دارای انواع گوناگونی هستند و بهترین نوع آن نمونه هلندی است چرا که در برابر گرما و سرما بسیار مقاوم است و دیر پژمرده می شوند. به طور کلی می توان گفت این نوع دسته گل، به دسته گل تشریفاتی و مجلل شهرت دارد و برای عروس خانم های لاغر و عروسی های مجلل بیشتر کاربرد دارد.

دسته گل مرواریدی:
برای افرادی که برگزاری مراسم عروسی آنها در فصل بهار و تابستان می باشد گل های مرواریدی بسیار شیک و منحصر به فرد می باشد.

عروس وداماد دست در دست هم با دسته گل سفید زیبا

شکل لباس عروس:

اغلب حرفه ای ها نوع دسته گل عروس را با شکل ظاهری لباس تنظیم می نمایند. در ادامه به برخی از مدل های لباس عروس و دسته گل می پردازیم.

1- دسته گل هایی که دارای شکل گرد هستند برای تمامی لباس عروس ها کاربردی هستند.  
2- دسته گل های آبشاری و دسته گل هایی که دارای دنباله هستند برای لباس عروس های پف دار بسیار مناسب می باشند.
3- دسته گل های مجلل بهترین گزینه برای لباس های راسته و مدل آمریکایی می باشد.
4- برای لباس های با حالت پری دریایی و دم ماهی بهترین دسته گل، دسته گل های کوچک و بعضا تک گل می باشد.

تناسب گل با قد عروس:

برای عروس خانم هایی که دارای قد بلند و لباس پفی هستند گزینه های بیشتری جهت انتخاب دسته گل وجود دارد. برای این عروس خانم ها دسته گل های بزرگ و حجیم بسیار خودنمایی می کند و برای لباس های راسته و البته عروس خانم های لاغر دسته گل های کوچک و ظریف بهترین انتخاب می باشد.  

دسته گل لاله سفید عروس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW