تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

چیدمان مجالس عروسی چگونه انجام می شود و چه بخش هایی دارد

05 تیر ، 1398
تشریفات ثمین

چیدمان مجالس عروسی چگونه انجام می شود و چه بخش هایی دارد

روز عروسی یکی از خاص ترین روزهای زندگی هر دختر و پسر است که دوست دارند در این روز همه کارها با بهترین شیوه انجام شده و مجلس به بهترین نحوه انجام شود و همه چیز زیبا و خاص باشد. چیدمان مجالس عروسی یکی از مهمترین قسمت هایی که باعث می شود تا محلس عروسی بسیار عالی و باشکوه برگزار شود. برای چیدمان مجالس عروسی از افراد متخصص در این زمینه استفاده می شود و شامل قسمت های گوناگون است.

چیدمان مجالس عروسی چگونه انجام می شود؟

امروزه دیگر مانند عروسی های قدیمی همه چیز ساده برگزار نمی شود و بیشتر عروسی ها در باغ و یا تالار برگزار می شود. اولین چیزی که در بدو ورود به باغ یا تالار بسیار جلب توجه می کند، نوع چیدمان و تزیین سالن عروسی است که باید خاص و زیبا باشد. چیدمان مجالس عروسی باید به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام شود تا عروسی بسیار شکیل و زیبا برگزار شود و خاطره ای خوش برای مهمانان و عروس و داماد رقم زده شود. در چیدمان باید هارمونی رنگ ها کاملا حفظ شده و در عین حال تنوع رنگ و طرح نیز در قسمت های گوناگون باید دیده شود. چیدمان وسایل و نحوه قرار گیری آن ها و همچنین نوع تزیینات باید به گونه ای باشد که همه چیز مرتب و منظم بوده و در عین حال زیبا باشد. بنابراین برای داشتن یک چیدمان خوب باید همه نکات را در سالن عروسی در نظر گرفت و از ایده ها و سلیقه های خاص برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی استفاده نمود.
برگزاری مجالس عروسی

قسمت های مختلف چیدمان مجالس عروسی

مهمترین نکته ای که در چیدمان عروسی باید در نظر گفته شود، محل قرارگیری و نوع چیدمان  صندلی مهمانان و عروس داماد است. در کنار این موضوع باید محل قرارگیری گروه موسیقی نیز به گونه ای انتخاب شود تا مهمانان علاوه بر اشرافی که بر گروه موسیقی دارند، به محل عروس و داماد نیز اشراف داشته باشند. میز و صندلی ها باید به نحوی قرار بگیرند تا جلوی دید کسی گرفته نشده و فضای کافی برای رقص نیز وجود داشته باشد.
گل آرایی یکی از مهمترین قسمت های چیدمان مجالس عروسی است که باید به دقت انجام شود. گل آرایی در سقف یا اطراف جایگاه عروس و داماد و قرار دادن گلدان بر روی میز مهمانان برای داخل سالن بسیار اهمیت دارد. همچنین برای قسمت ورودی باید از گل آرایی های شکیل استفاده شود. اگر در سالن ستونی وجود دارد نیز بهتر است برای این ستون ها هم از گل آرایی استفاده شود. برای عروسی باید یک تم رنگی در نظر گرفته شود و همه چیز اعم از گل ها و سایر اقلام باید با این رنگ متناسب باشند.
انتخاب رومیزی و نحوه چیدن بشقاب و ظروف و ... بر روی میز نیز یکی از مهمترین قسمت های چیدمان عروسی است.
چیدمان سفره عقد نیز در تزیین سالن بسیار اهمیت دارد و از انواع شمع ها می توان برای تزیین سفره عقد در باغ عروسی استفاده نمود.
انتخاب روکش صندلی نیز یکی از قسمت های چیدمان عروسی است.
تزیین دکور کافی شاپ نیز جزیی از چیدمان مجالس است.
تزیین میز شام و نحوه چیدمان غذا و استفاده از رومیزی، یکی از مهمترین قسمت های چیدمان عروسی است.

چیدمان در مراسم نامزدی
نکاتی در انتخاب نوع چیدمان مجالس عروسی

در چیدمان عروسی باید از یک گروه حرفه ای استفاده کرد. با استفاده از یک گروه حرفه ای حتی می توان نقصی های محل برگزاری عروسی را نیز برطرف نمود. مثلا کوچکی فضا را می توان با درست چیدن میز و صندلی ها از دید پنهان نمود.
در چیدمان عروسی باید به رفت و آمد نیز توجه نمود و وسایل را طوری در سالن قرار داد تا رفت و آمد مهمانان دچار مشکل نشود.
برای فیلمبرداری در شب باید محیط باغ نور مناسب را داشته باشد. زیرا باغ مانند تالار نیست و ممکن است به نور بیشتری برای یک  فیلمبرداری عالی و بدون نقص نیاز باشد. به همین دلیل باید سیستم نورپردازی باغ  چک شود و در صورت نیاز از سیستم های روشنایی دیگری نیز استفاده شود.

چیدمان میز در مراسم عروسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW