تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

تشریفات برگزاری مراسم عروسی در باغ در فصول گرم سال چگونه باید باشد

05 تیر ، 1398
تشریفات ثمین

تشریفات برگزاری مراسم عروسی در باغ در فصول گرم سال چگونه باید باشد

 فصل تابستان یکی از فصل هایی است که علاوه بر زیبایی مخصوص به خود، بسیاری از زوج های جوان به دلایل گوناگون دوست دارند تا عروسی خود را در این فصل برگزار کنند. اما تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم، تفاوت هایی با  تدارک تشریفات عروسی در فصول دیگر سال دارد که این نکات توسط زوج ها و موسسات تشریفاتی برای برگزاری هر چه بهتر مراسم باید در نظر گرفته شود.

باغ انتخابی مناسب برای برگزاری مراسم عروسی در فصول گرم

فصل تابستان و اواخر بهار از گرمترین فصل ها و ماه های سال هستند. اما برخی از زوج های جوان به دلایل  بسیاری همچون تعطیلی دانشگاه ها و مدارس و از همه مهمتر آب و هوای بهتر، می خواهند تا مراسم عروسی خود را در این ماه ها برگزار کنند. بنابراین باید به دنبال مکانی مناسب جهت برگزاری مراسم عروسی در این ماه های گرم سال بود تا به مهمانان در طول برگزاری مراسم عروسی خوش بگذرد. باغ  یکی از بهترین انتخاب ها برای برگزاری مراسم عروسی در فصل گرما است. باغ ها علاوه بر هوای مطبوع و دلچسب، دارای فضایی سبز و زیبا هستند که زیبایی مراسم عروسی را دو چندان می کنند. البته در برگزاری مراسم عروسی در باغ و در فصول گرما، باید به هنگام تدارکات تشریفات عروسی برای رفاه مهمانان نکاتی در نظر گرفته شود.
برگزاری مجالس عروسی در تابستان

تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم

یکی از نکاتی که برای تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم  باید مد نظر داشته باشید، نحوه چیدمان صندلی ها در باغ است. صندلی ها باید به گونه ای چیده شوند که نزدیک به جایگاه عروس و داماد بوده و از سوی دیگر، فضای مناسب برای رقص و پایکوبی نیز وجود داشته باشد.

با توجه به گرمای هوا در فصول گرم سال، باغی که برای مراسم عروسی خود انتخاب می کنید باید به اندازه همه مهمانان فضای کافی داشته باشد تا جریان هوا به راحتی در فضا عبور کند و مهمانان کلافه نشوند.

اگر ساعت مراسم عروسی شما در ساعاتی است که هنوز آفتاب در آسمان وجود دارد، برای این منظور باید چاره ای اندیشیده شود تا گرمای آفتاب و تابش آن، باعث آزار و اذیت مهمانان نشود. این نکته در تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم بسیار اهمیت دارد. برخی از باغ ها از  سیستم های سرمایشی به صورت مناسبی در باغ استفاده می کنند که این کار بسیار جالب توجه می باشد.

نکته دیگری که در تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم  باید مد نظر داشته باشید این است که باغ حتما باید فضای سرپوشیده ای نیز داشته باشد تا در صورت خراب شدن هوا و وزش باد ناگهانی یا بارش احتمالی باران، مهمانان جایی برای اسکان داشته باشند.

به دلیل گرمی هوا و زودتر خراب شدن غذاها، باید حتما غذاها دقایقی قبل بر روی میز چیده شوند تا غذاها فاسد نشوند.

به دلیل گرمی هوا باید انواع نوشیدنی های سرد برای مهمانان سرو شود. از همه مهمتر حتما باید آب خنک در دسترس مهمانان باشد تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند.

برای سرو میوه و شیرینی به دلیل گرمی هوا بهتر است که میوه و شیرینی قبل از آمدن مهمانان روی میز چیده نشوند و پس از آمدن مهمانان ، بر روی میز چیده شوند تا خنک بودن میوه ها و تازگی شرینی از بین نرود.

باغ باید دارای هوای مطبوعی باشد. بدین منظور بهتر است باغ هایی را انتخاب کنید که دارای فواره ها یا آب نماهایی هستند، زیرا آب به خنک تر شدن هوا کمک می نماید.

اگر مراسم عروسی شما در شب برگزار می شود، حتما باید سیستم نورپردازی باغ را از قبل چک کنید تا مراسم هرچه باشکوه تر انجام شود. این نکته در تشریفات مراسم عروسی در باغ در فصول گرم بسیار اهمیت دارد.

به این نکته دقت کنید که باغی را که انتخاب می کنید حتما دارای فضای کافی برای جای پارک ماشین مهمانان داشته باشد.

برگزاری مجالس در فصل گرما

نکاتی برای انتخاب باغ عروسی در فصول گرم

باغ های عروسی معمولا در خارج از شهر قرار دارند. بنابراین باید فاصله مسیر این باغ ها تا شهر را در نظر گرفت تا مهمانان دچار مشکل نشوند.

باغ باید امکاناتی جهت گرم شدن غذاها داشته باشد تا در صورت سرد شدن برخی از غذاها بتوان آن ها را مجددا گرم نمود.

اگر می خواهید مراسم عروسی شما به صورت مردانه و زنانه برگزار شود باید بدانید که باغ ها چنین امکاناتی ندارند و شما باید به جای باغ از تالار برای برگزاری مراسم عروسی خود استفاده کنید.

مراسم عروسی در فصل گرما

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW