تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

ویژگی های سفره عقد مدرن و آیتم های آن

11 خرداد ، 1398
تشریفات ثمین

برای تدارکات ازدواج انتخاب سفره عقد مناسب بسیار مهم می باشد. امروزه سفره عقد مدرن جای سفره های عقد قدیمی را گرفته است. از ویژگی هایی که در این نوع جدید از سفره عقد است، سادگی و شیک بودن آن است. اجزای این سفره همانند سفره های قدیمی بوده اما استفاده از آن ها تغییر پیدا کرده است. چیدمان شیک و زیبا از اصولی است که برای سفره های عقد جدید باید به خوبی انجام شود. به کار بردن ظروف کریستال زیبا و مجسمه های شیک باعث می شود تا سفره عقد خاص تر و زیباتر به نظر برسد.

سفره عقد مدرن

مراسم ازدواج در زندگی هر فردی یک اتفاق بسیار مهم است. از اصلی ترین تدارکات برای مراسم ازدواج، سفره عقد می باشد. اگر برای مراسم ازدواج از یفره عقد مدرن استفاده شود، مراسم ازدواج بسیار زیبا و باشکوه برای عروس و داماد و حتی مهمانان خواهد بود. ‌از سال های بسیار دور تا کنون چیدن سفره عقد برای ازدواج دو جوان یکی از رسوم مهم در میان ایرانیان بوده است. امروزه مدل های بسیار جدیدتر و مدرن تری از سفره عقد وجود دارد. اجزای به کار رفته در سفره عقد نیز با گذشته فرق کرده اند و بسیار شیک تر از قبل هستند. طراحی های زیبا و ویژه ای برای تزیین سفره عقد به شیوه مدرن به کار می رود که باعث می شود عروس و داماد از روز عقد خود نهایت رضایت را داشته باشند. در سفره عقد مدرن از مجسمه های زیبا و نورپردازی های خاص استفاده می شود. جهت تزیین هر چه بیشتر سفره باید پارچه های مدرن را به کار برد.

سفره عقد

ویژگی های سفره عقد مدرن چیست؟

از جمله ویژگی هایی که یک سفره عقد مدرن دارد این است که نباید روی آن را پر از اشیای مختلف و بی مصرف کرد. این سفره باید دارای اجزایی باشند که نشان دهنده مراسم عقد هستند. بهتر است برای نورپردازی سفره از رنگ های شیک استفاده شود و از تنوع رنگ در آن خودداری کرد. چیدمان اشیای به کار برده شده در سفره عقد باید به شیوه ای زیبا باشد. برای خاص تر و زیباتر کردن سفره می توان از آب کمک گرفت و آب را در جلوی آینه قرار داد. در چیدمان سفره عقد مدرن باید بخش هایی از سفره خلوت تر بوده و در دیگر قسمت های آن اشیای مختلف به کار رفته باشد. زیبایی سفره عقد بستگی زیادی به طرز چیدمان آن دارد. پس باید سفر عقد مدرن به گونه ای چیده شود که نتوان هیچ ایرادی روی آن پیدا کرد. در انتخاب پارچه ای که برای قسمت زیرین سفره باید قرار داده شود لازم است دقت کرد تا رنگ آن به درستی تعیین شود. در سفره های مدرن معمولا از دو رنگ برای این پارچه استفاده می شود. اگر به دنبال سفره عقد مدرن برای روز عقد خود هستید، می توانید از تشریفات مجلسی که در این زمینه تجربه کافی دارند مشاوره بگیرید.

سفره عقد مدرن

اجزای اصلی سفره عقد مدرن

گل های زینتی و شمع از دیگر اجزایی هستند که می توان با آن ها سفره عقد را زیباتر کرد. ظروف کریستال و کله قندهای تزیین شده که روی آن ها روبان های شیکی وجود دارد از دیگر ویژگی های سفره عقد سبک مدرن می باشد. بنابراین در این نوع از  سفره عقد جدید هیچ گونه کمبودی وجود ندارد. اجزای سفره عقد مدرن نیز مثل همان اجزای به کار برده در سفره عقدهای قدیمی هستند با این تفاوت که طریقه استفاده از این اجزا فرق کرده است. در سفره عقدهایی که به شیوه مدرن چیده می شوند یک قرآن با قالب شیک و آینه شمعدان های زیبا و شیک وجود دارد. نقل، سکه و تخم مرغ از اجزایی هستند که در سفره های عقد مدرن به عنوان نماد ادامه نسل به کار می روند. گل های سرخ که دارای تزیینی خاص باشند و ظرپف زیبای شیشه ای و کریستال از دیگر اجزای به کار رفته در این نوع سفره عقد هستند.

سفره عقد ایرانی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW