تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

کت و شلوار مناسب داماد چه ویژگی هایی دارد

09 اردیبهشت ، 1398
تشریفات ثمین

لباس و کت و شلوار داماد در شب عروسی یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده جشن عروسی می باشد. از این رو داماد ها در خرید کت و شلوار دامادی وسواس زیادی دارند و سعی می کنند بهترین و زیباترین لباس را خریداری کنند تا در شب عروسی خود بدرخشند. در همین راستا در این مقاله به بررسی چگونگی خرید یک کت و شلوار دامادی مناسب پرداخته ایم.

خرید کت و شلوار داماد

هر مردی برای یک بار هم که شده باید به دنبال خرید کت و شلوار برود. همه می دانند که خرید کت و شلوار مناسب یکی از سخت ترین کار ها برای آقایان است و برای آن باید به فاکتور بسیار زیادی توجه کرد. حال اگر این کت و شلوار برای مراسم های رسمی باشد، انتخاب آن سخت تر و نیازمند به وقت بیشتری می باشد.

کت و شلوار دامادی، یکی از جذاب ترین و در عین حال سخت ترین خرید ها برای داماد ها است. به دلیل اهمیت شب عروسی و لباس داماد باید در خرید آن دقت شود تا کت و شلوار دامادی دقیقاً متناسب با سایز داماد و سلیقه او باشد، تا جلوه زیبایی را در این شب به یاد ماندنی برای داماد به ارمغان آورد.

کت و شلوار مناسب داماد

در انتخاب کت و شلوار داماد به چه نکاتی باید توجه شود؟

در خرید کت و شلوار داماد باید به نکات زیادی دقت شود تا بهترین و مناسب ترین آن برای داماد های عزیز خریداری شود که در ادامه به بررسی چند نمونه از این نکات پرداخته ایم:

·  تمرکز بیشتر به کت: در زمان خرید کت و شلوار داماد، تمرکز اصلی باید بر روی کت باشد و در مرحله اول باید کت دقیقاً متناسب با سایز و اندازه داماد باشد و در مرحله بعد شلوار انتخاب شود. دلیل اهمیت بیشتر به کت این است که شلوار را به راحتی می توان تنگ یا گشاد کرد ولی در کت چنین امکانی وجود ندارد و در ابتدا باید به سایز آن دقت زیادی شود.

·  توجه به سرشانه: کت و شلوار مناسب داماد، کت و شلواری است که قسمت سرشانه آن کاملاً بی عیب و نقص باشد و هیچ گونه چین خوردگی در آن وجود نداشته باشد. چون که سر شانه جزء قسمت هایی از کت و شلوار است که نمی توان آن را دستکاری و کوتاه بلند کرد. ولی قسمت های دیگر، مانند آستین و قد کت را می توان تا حدی تغییر داد.

·  آستین کت: آستین کت و شلوار های رسمی و دامادی به گونه ای هستند که پیراهن زیرین آن باید حداکثر به اندازه 1.5 سانت از زیر آستین کت بیرون بزند. توجه به نکته جزئی و در عین حال بی اهمیت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کت و شلوار دارد.

·  توجه به قد شلوار: برای خرید شلوار مناسب و اندازه باید به این نکته دقت شود که هر چه شلوار تنگ تر باشد، قد کوتاهی دارد و هر چه گشاد تر باشد، قد آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

·  ست بودن کفش و جوراب: علاوه بر اهمیت کت و شلوار، توجه به ست بودن رنگ جوراب و کفش داماد ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و داماد در زمان خرید حتماً باید این نکته مهم و حیاتی را مدنظر قرار دهد.

علاوه بر موارد گفته شده در انتخاب طرح و رنگ پارچه نیز باید دقت شود که می توانید با طراحان مد و لباسی که با موسسات تشریفات مجالس همکاری می کنند انتخابی مناسب داشته باشید. به عنوان مثال داماد هایی که اندام چاقی دارند و می خواهند در شب عروسی لاغرتر نشان داده شوند، باید کت های تک دکمه و یا 2 دکمه بپوشند و از شلوارهایی که راسته است استفاده نمایند

بهترین کت و شلوار برای داماد

قیمت کت و شلوار دامادی

به طور کلی کت و شلوار مردانه به دلیل دوخت سختی که دارد از قیمت بالایی برخوردار است. حال اگر از پارچه های بسیار مرغوب و با کیفیت در دوخت آن استفاده شود، قیمت آن به مراتب بیشتر خواهد بود. از آنجایی که لباس داماد، یکی از مهم ترین فاکتور ها در شب عروسی می باشد، باید سعی شود که کت و شلواری مناسب و تا حدی با کیفیت خریداری شود، ولی به دلیل هزینه های زیادی که در این شب وجود دارد، خرید کت و شلوار خیلی گران قیمت برای داماد های چندان توصیه نمی شود.

کت و شلوار داماد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW