تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

بهترین گزینه ها برای انتخاب گیفت عروسی

09 اردیبهشت ، 1398
تشریفات ثمین

در مراسمات عروسی و برگزاری آنها یک سری آداب و رسوم وجود دارد که افراد در بعضی از مواقع می توانند آنها را انجام دهند و بعضی ها را انجام ندهند. گیفت عروسی یکی از هدایایی است  که عروس و داماد به میهمانان حاضر در جمع می دهند. این گیفت ها می توانند نمونه‌ های مختلفی داشته باشند و افراد با توجه به نوع آداب و رسوم و بودجه‌ ای که در دست دارند یکی از نمونه‌ های مختلف گیفت عروسی را انتخاب کرده و به مهمانان خود ارائه می‌ دهند. گفتنی است گیفت های عروسی در دسته های مختلف بخش بندی می شوند. به طور مثال گیفت عروسی می تواند گیفت فرهنگی، سنتی و خانگی و یا مدرن باشند. در کل انتخاب این گیفت ها بستگی به سلیقه افراد به خصوص عروس و دوماد دارد. ما در این مطلب قصد داریم تا چند دسته از نمونه های مختلف گیفت های عروسی را مورد بررسی قرار دهیم تا افرادی که قصد برگزاری مراسم عروسی را دارند، با خواندن این متن برای انتخاب یکی از گیفت های مناسب برای عروسی اقدام نمایند‌.

گیفت عروسی سنتی و خانگی

همانطور که در متن مقدمه به آن اشاره شد، گیفت های عروسی از دیرباز وجود داشتند و عروس و داماد با توجه به سلیقه خود یکی از این گیفت ها را به مهمانان حاضر در جمع عروسیشان ارائه می دادند. گیفت های سنتی و خانگی نمونه های ساده ای از گیفت عروسی بودند. یکی از معروف ترین و کاربردی ترین گیفت های عروسی که از دیرباز تاکنون استفاده می شوند، قند های گرد مانند کوچک رنگی بودند که آنها را در تورهای رنگی می ریختند و با یک ربان بسیار کوچک در آنها را می بستند. البته از این قند های ریز و زیبا در جعبه های کوچک که با استفاده از سنگ های زینتی آراسته شده بودند نیز استفاده میکردند. البته به جز گیفت عروسی، در شب حنابندان عروس و داماد مقادیری از حنا را در یک ظرف یا همان پارچه هایی که مواد ریز از آنها عبور نمی‌ کرد، قرار می دادند و آن را به مهمانان ارائه می دادند.با سپردن مراسم عروسیتان به موسسات تشریفات عروسی، گیفت های عروسی شیک و زیبا را می توانید به میهمانان خود هدیه دهید.

گیفت عروسی

گیفت های مدرن عروسی

همانطور که گفته شد نمونه های مختلفی از گیفت عروسی موجود می باشد که افراد می توانند با استفاده از آنها در مراسم عروسی خود مهمانان خود را خوشحال کنند. یکی از گیفت های عروسی که بسیار مورد استفاده می باشند، گیفت های مدرن هستند. همانطور که در متن قبل به آن اشاره شده گیفت های سنتی گیفت هایی هستند که از گذشته تا به امروز هم استفاده می‌ شوند اما گیفت های مدرن، گیفت هایی می باشند که چند صباحی است با توجه به پیشرفت مد و سبک زندگی افراد  بوجود آمده اند. از گیفت های این مدل های مدرن می توان به نمونه‌ هایی اشاره کرد؛ افراد می‌توانند یک عکس بسیار کوچک از خودشان را در یک محفظه زیبا قرار دهند و آن را به میهمانان خود هدیه دهند. گفتنی است دادن شاخه گل های کاغذی و ابری به مهمانان می تواند از گیفت های عروسی مدرن محسوب شوند که رنگ این گل ها می تواند با گل های به کار برده شده در گل آرایی باغ عروسی یکسان . در انتخاب گیفت عروسی مدرن باید سعی شود از نمونه هایی استفاده شود که هرگاه که افراد به آن گیفت نگاه می کنند به یاد عروسی و خاطرات خوش شب عروسی افراد می افتند گفتنی است گیفت های مدرن از قیمت‌های متفاوتی تشکیل شده است. این گیفت ها با توجه به ارزشی که دارند قیمتشان بالا و پایین می‌ شود.

هدایای عروسی

نکات مهم در تهیه گیفت عروسی

افرادی که قصد خرید گیفت عروسی را دارند باید به یک سری از نکات توجه داشته باشند. در زمان خرید نمونه های مختلف گیفت عروسی سعی نمایید با شور و مشورت همدیگر نسبت به خرید آن اقدام نمایید. لازم به ذکر است که بعضی از افراد از دادن گیفت عروسی به مهمانان خود چشم‌ پوشی می‌کنند. اما این افراد باید توجه داشته باشند که می توان این گیفت ها را با هزینه بسیار پایین تهیه کنند، اما یک هدیه ماندگار را به میهمانان خود ارائه داده‌ اند. حتی این گیف می‌ تواند یک عکس بسیار کوچک از عروس و داماد که در همان لحظه چاپ و تهیه شده است، باشد. امیدواریم زوج‌ های جوانی که قصد برگزاری مراسم عروسی را دارند از نمونه های مختلف گیفت های عروسی استفاده نمایند.

گیفت عروس و داماد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW