تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

نحوه شمع آرایی و اهمیت آن در مراسم عروسی

18 اسفند ، 1397
تشریفات ثمین

به دلیل تاثیر بسیار زیاد شمع آرایی در زیباتر به نظر رسیدن مجالس عروسی امروزه تعداد علاقه مندان به شمع آرایی مجالس عروسی بسیار زیاد شده است و تقریباً اکثر عروس و داماد ها تقاضای شمع آرایی از تشریفات مجالس دارند. شمع آرایی مجالس عروسی اغلب توسط تشریفات مجالس انجام می شود و اکثراً با گل آرایی همراه می شود. معمولاً انواع مدل های شمع آرایی مجالس عروسی برای هر سلیقه و در هر توان مالی در منوی تشریفات مجالس وجود دارد و هر کس می تواند به انتخاب خود، شمع آرایی مجلس عروسی خود را از گروه تشریفات مجالس بخواهد.

شمع آرایی مجالس چیست؟

همانطور که از اسم آن پیدا است شمع آرایی به آراستن و تزیین مکانی به وسیله شمع گفته می شود. شمع آرایی امروزه یک هنر محسوب می شود و دوره های آموزشی برای یادگیری آن وجود دارد. شمع آرایی و استفاده از شمع در انواع مراسم ها اعم از عروسی و عزا، از گذشته مرسوم بوده است. شمع نماد روشنایی و گرما است و به همین دلیل از ایام قدیم در تمامی سنت ها و آیین ها استفاده از شمع در مراسم ها جایگاه ویژه ای داشته است. شمع ها معمولاً در رنگ ها، سایز ها و شکل های متفاوت در بازار موجود هستند اما نحوه چیدن آنها و ایجاد تناسب بین شمع و نوع مراسم نیاز به هنر شمع آرایی دارد. شمع آرایی در مراسم های گوناگون با هم متفاوت است به گونه ای که شمع آرایی مراسم شادی مثل عروسی و تولد با مراسم عزا متفاوت است برای مثال در مراسم عروسی از شمع های رنگارنگ، اکلیلی، گل دار و در مراسم عزا از شمع سیاه و اغلب ساده استفاده می شود. شمع آرایی مجالس عروسی و حتی مجالس عزا اغلب توسط تشریفات مجالس که در شمع آرایی تخصص و سلیقه دارند انجام می شود.

شمع آرایی میز شام عروسی _ تشریفات ثمین

اهمیت شمع آرایی در جشن عروسی

امروزه برگزاری جشن عروسی خاص و زیبا دغدغه ی همه ی جوانان در آستانه ازدواج است. تزیینات و دکور می تواند از مواردی باشد که موجب خاص تر و زیباتر دیده شدن مراسم عروسی گردد. استفاده از شمع و شمع آرایی درست و صحیح می تواند به این دغدغه جوانان جامه عمل بپوشاند. در بین تمامی چیزهایی که در دکور عروسی باید وجود داشته باشد شمع اساسی ترین آنها است. شمع آرایی مجالس عروسی معمولاً توسط تشریفات مراسم انجام می شود آنها با توجه به تخصص خود جایگاه عروس و داماد، جایگاه نشستن آنها و میز پذیرایی و محل ورود عروس و داماد و مکان های دیگر را شمع آرایی می کنند. البته شما می توانید از داخل منو از بین انواع مدل های شمع آرایی مجالس عروسی یکی را انتخاب کنید تا گروه تشریفات مجالس طبق سلیقه شما اقدام به شمع آرایی کند. برای مثال استفاده از شمع در سفره عقد می تواند به آن درخشندگی و زیبایی خاصی ببخشد و در رومانتیک و عاشقانه تر دیده شدن سفره عقد نقش به سزایی داشته باشد. همچنین قرار گیری شمعدان های لوکس با شمع های زیبا بر روی میزهای پذیرایی مهمانان باعث می شود که صرف غذا برای مهمانان لذت بخش تر باشد.

چیدمان میز شام عروسی رویایی _ تشریفات ثمین

هزینه شمع آرایی مجالس

همانطور که مشخص است هزینه ی شمع آرایی به اندازه و تعداد شمع های استفاده شده در شمع آرایی، مدل و جنس آنها و نوع شمع آرایی بستگی دارد. شمع آرایی مجالس عروسی هزینه خیلی زیادی برای عروس و داماد ندارد اما در زیبایی مراسم تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث می شود عروسی بسیار رمانتیک، عاشقانه و شاعرانه دیده شود و زیبایی فیلم عروسی و عکس های شما دو چندان شود. معمولاً شمع آرایی به همراه گل های طبیعی انجام می شود شما می توانید با کمتر کردن میزان استفاده از گل های طبیعی و یا جایگزین کردن آن با گل های مصنوعی و یا حتی حذف شمع آرایی برخی قسمت ها در منوی تشریفات مقداری از هزینه شمع آرایی را بکاهید. یک روش دیگر برای کاستن از هزینه شمع آرایی این است که اگر کمی سلیقه و ذوق هنری دارید می توانید خودتان شمع آرایی مجلس عروسی خود را انجام دهید. البته در منوی تشریفات مجالس انواع ارزان شمع آرایی مجالس عروسی برای کسانی که نمی توانند هزینه زیادی برای شمع آرایی بکنند نیز وجود دارد.

گل آرایی سفره عقد _ تشریفات ثمین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW