تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

توضیحات کلی در مورد تشریفات مجالس سفره عقد

17 آبان ، 1397
تشریفات ثمین

تشریفات مجالس امروزه هزینه های عقد را زیاد کرده است. ولی خدمات ویژه ای وجود دارد که تشریفات مجالس را با هزینه کم تر برگزار می کنند. سفره عقد یکی از مهم ترین و زیباترین مراسم هایی می باشد که برای عروس و داماد تدارک دیده می شود. این مراسم در انواع مختلفی برگزار می شود که بسته به پسند و انتخاب زوجین می تواند مختلف باشد. از این انواع می توان به مدرن و لوکس و سنتی بودن سفره ی عقد اشاره نمود.

چیدمان سفره عقد

سفره عقد یکی از مهم ترین قسمت های برگزاری تشریفات مجالس می باشد. امروزه عروس و داماد ها توجه بسیاری به داشتن زیباترین و شیک ترین سفره عقد شان نشان می دهند. زیرا تمامی مجالس عروسی تنها خاطره های زیبایی می باشند که در زندگی هر فردی فقط برای یک باره صورت می پذیرد به همین دلیل هر زوجی سعی دارد تا برترین مراسم و سفره عقد برای خود برگزار کنند. در زمان های گذشته افراد به این موضوع ها اهمیت بسیاری نمی دادند و عروسی را فقط برای یک مجلس خلاصه می کردند اما با گذشت زمان وبا پیشرفت جامعه امروزه چند مجلس پشت سرهم برای زوجین برگزار می شود که یکی از این مجالس عقد عروس و داماد است و به صورت گذشته ها دیگر به صورت ساده این مجلس برگزار نمی شود و از بهترین سفره عقدها تدارک می بینند. برخی افراد ترجیح می دهند که سفره عقد را کرایه کنند و برخی نیز تمامی وسایل مورد نیاز را خودشان خرید می کنند و سفره عقد را به میل و سلیقه خود می چینند.تشریفات مجالس در برگیرنده تمامی هزینه های مازاد در مجالس عقد می باشد.

توضیحات کلی در مورد تشریفات مجالس سفره عقد

انواع سفره عقد

سفره عقد مراسم بسیار خوبی می باشد که افراد برگزار می کنند. سفره ی  عقد در انواع مختلفی وجود دارد و انجام می شود. از انواع سفره های عقد می توان به سفره عقد مدرن و سفره عقد کلاسیک و سفره ی عقد لوکس و سفره عقد فضای باز اشاره نمود هر زوجی بسته به خواست و پسند خود یکی از این انواع را انتخاب می کند.  در سفره عقد باز در یک فضای بسیار زیبایی و سرسبزی با استفاده از شمع آرایی و گل آرایی و استفاده از پارچه های حریر بهترین و زیباترین سفره عقد را درست می کنند. در سفره عقد لوکس نیز با طراحی رنگ های مختلفی مانند سفید و طلایی یا سفید و نقره ای سعی دارند برترین سفره عقد را برای افراد تهیه نمایند. سفره عقد برای ما کانون زندگی را یادآوری می کند تمامی وسایل های استفاده شده در سفره عقد مفهوم های خاصی در زندگی دارد. تشریفات مجالس در تمامی مجلس هایی که امروزه گرفته می شود دیده می شود اما تشریفات مجالس در مراسم های عروسی بیشتر به چشم می خورد.

سفره عقد سنتی

سفره ی عقد یکی از تشریفات مجالس  معروف عروسی می باشد که بعد از چیدن تمامی وسایل های مورد نیاز بر روی سفره عقد عروس و داماد بر سر آن مس نشیند و عاقد خطبه عقد را شروع به زمزمه کردن می کند. سفره عقد سنتی بسیار ساده بود و از وسایل های ساده استفاده می کردند و با سفره عقد امروزه زمین تا آسمان تفاوت هایی داشت. امروزه برای طراحی سفره عقد از کارشناسان مجرب و افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک می گیرند و اقدام به طراحی سفره ی عقد می کنند. این کارشناسان با توجه به فضایی که قرار است سفره عقد را بچینید می توانند برای شما گزینه های بسیاری را در طراحی سفره ارائه دهند و شما بسته به میل خود یکی را بپسندید. اما در زمان های گذشته این چنین نبوده و افراد با سلیقه خود یک سفره ساده ای را برای عقد تدارک می دیدند. 

سفره عقد مدرن

ایده های بسیار متفاوت و مختلفی را در طراحی سفره های عقد وجود دارد که یکی از این مدل ها سفره عقد به سبک مدرن می باشد. که جز گزینه هایی می باشد که بیشتر مورد انتخاب و پسند زوجین قرار می گیرد. مراسم سفره ی عقد در بیشتر شهر های کشور ایران رایج می باشد و برخی نیز این مراسم را برگزار نمی کنند و به جای آن براساس فرهنگ و آداب و رسومی که دارند مراسم های مختلفی را برگزار می کنند. این مراسم اولین مراسم برای زوجین می باشد که تصمیم گرفته اند با هم وصلت داشته باشند به همین دلیل سعی می کنند که این مراسم را به بهترین صورت انجام دهند و تحسین همه را برانگیزند. تا بعد از گذشت سال ها باز هم از سفره ی عقد آن ها حرف بزنند و تعریف های بسیاری کنند.

توضیحات کلی در مورد تشریفات مجالس سفره عقد

وسایل های مورد نیاز سفره عقد

 تشریفات مجالس با سفره های عقد مدرن اهمیت می یابد و با افزایش تشریفات مجالس هزینه های مراسم ها افزایش می یابد و افراد سعی دارند که تشریفات مجالس را کاهش یابند.از تشریفات مجالس در سفره های عقد می توان به آینه و شمعدان و گل و شاخه نبات و عسل و نان و پنیر و سبزی و تخم مرغ و سکه و گردو و بادام و فندق و  اسپند و کله قند اشاره نمود همچنین از انواع میوه های فصلی استفاده می کنند. میوه های رنگینی همچون انار و سیب سرخ اشاره نمود که در سفره های عقد همیشه قرار می دهند. گل نماد شادابی و طراوت زندگی می باشد و از مهم ترین اجزای این سفره به شمار می آید. سکه نیز به معنای افزایش روزی برای عروس و داماد است که معمولا از سکه های مجازی در این مراسم استفاده می کنند.سکه های طلایی با درخشندگی خود فضای خوبی را به سفره ی عقد می بخشند. تشریفات مجالس در سال های اخیر بسیار اهمیت یافته است و افراد سعی دارند با تشریفات مجالس برتر خود را برتر نشان دهند. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW