تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

خصوصیات باغ عروسی مناسب و ایده آل

17 آبان ، 1397
تشریفات عروسی

یکی از تشریفات عروسی و مجالس انتخاب باغ عروسی مناسب و ایده آل برای عروس و دامادها می باشد. به نکات مهمی در زمان انتخاب باغ عروسی باید توجه کرد که در ادامه به صورت خلاصه وار به چند مورد خواهیم پرداخت.

جشن به یاد ماندنی در باغ عروسی

امروزه برخلاف گذشته که مراسم عروسی در چهاردیواری منزل انجام می‌شد اغلب در تالار و یا باغ های مجلل برگزار می شود. یکی از مهمترین دلایلی که افراد باغ عروسی را برای این جشن مهم انتخاب می‌کنند زیبایی خیره کننده آن است چرا که در یک فضای باز می توانند از خدمات و سرویس دهی به میهمانان به صورت شکیل تر بهره‌مند شوند.

اگر شما تمایل دارید که مراسم عروسی خود را در یک باغ مناسب برگزار کنید توصیه می‌کنیم که در زمان انتخاب و همچنین رزرو آن به نکات مهم توجه کنید چرا که باغ عروسی مناسب می تواند برای شما خاطرات به یادماندنی را به همراه داشته باشد. در ادامه در رابطه با چند ویژگی مهم در انتخاب باغ عروسی که از خدمات مجالس و تشریفات عروسی است اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد. پس اگر مراسم عروسی شما نزدیک است با ما همراه باشید.

جشن به یاد ماندنی در باغ عروسی

پارکینگ مناسب در زمان انتخاب باغ عروسی

 یکی از مواردی که در زمان انتخاب باغ عروسی باید به آن توجه کافی داشته باشید داشتن پارکینگ مناسب می باشد. پارکینگ یکی از ضروریات باغ عروسی است چرا که اغلب میهمانان شما با وسیله نقلیه شخصی خود به این مراسم می‌آیند بنابراین برای این که نگران وسیله خود نباشند باید بتوانند آن را در مکان مناسبی قرار دهند. پارکینگ عروسی می تواند از مهم ترین و شاخص‌ترین مزیت‌های انتخاب یک باغ مناسب محسوب شود.

در زمان انتخاب باغ توصیه می‌کنیم که به ظرفیت پارکینگ نیز توجه کنید. براساس تعداد مهمان ها که برای هر خانواده یک وسیله نقلیه در نظر گرفته می شود از ظرفیت پارکینگ باغ جویا شوید. به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که از این مهم گذر کنید چرا که این امکان وجود دارد میهمان ها برای چندین ساعت در یافتن مکان مناسب برای قرار دادن وسیله نقلیه شان منتظر بمانند این امر می‌تواند مراسم عروسی شما را تحت شعاع قرار دهد بنابراین به هیچ عنوان از پارکینگ باغ عروسی گذر نکنید.

پارکینگ مناسب در زمان انتخاب باغ عروسی

عدم فاصله زیاد باغ عروسی تا شهر

یکی دیگر از مواردی که افراد در زمان رزرو باغ عروسی به آن توجه می کنند فاصله باغ عروسی با مکان های مختلف می باشد. یکی از این موارد فاصله باغ با آتلیه و آرایشگاه عروس است. برای این که بتوانید به موقع در مراسم عروسی خود حضور داشته باشید توصیه می‌کنیم که باغ عروسی را در نزدیک‌ ترین محل به آرایشگاه و همچنین آتلیه انتخاب کنید. که این خود باعث می شود تا مدت زمان کمتری در ترافیک شهر بمانید.

 تصور کنید که در فصل تابستان مراسم شما برگزار می شود طولانی بودن این فاصله نه تنها برای عروس و داماد سخت و خسته کننده خواهد بود بلکه میهمانان را نیز در طول مسیر بسیار کم حوصله خواهد کرد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که در زمان بررسی باغ عروسی حتما توجه کنید که موقعیت مکانی این باغ مناسب باشد و از فاصله مناسبی برای رسیدن مهمان ها برخوردار باشد. همچنین توصیه می کنیم که باغ عروسی خود را در فاصله ای دورتر از شهر انتخاب نکنید اگر داخل شهر هستید باغ را در نزدیکی محل زندگی خود و دیگر اقوام انتخاب نمایید.

عدم فاصله زیاد باغ عروسی تا شهر

میز شام عروس و داماد در انتخاب باغ عروسی

 در انتخاب باغ عروسی چند نکته را باید مورد بررسی قرار دهید که یکی از مهم ترین آنها داشتن میز اختصاصی مناسب و شکیل شام برای عروس و داماد می باشد البته این مورد در تمامی تالارها و باغ های عروسی رعایت می‌شود؛ اما طراحی و دکوراسیون میز شام مخصوص عروس و داماد نیز از مهمترین نکات است که می بایست به آن توجه کنید چرا که از این میز تصاویر و فیلم‌های متعددی به یادگار خواهد ماند بنابراین هرچه میز شکیل تر و زیباتر باشد فیلم و تصاویر شما نیز به مراتب جذاب تر خواهد بود.

 برای همین توصیه می‌کنیم که برای طراحی و دکوراسیون میز شام حتما نکته ها و ایده های خود را به مسئولین تالار ارائه دهید. همچنین یادآور می شویم که به نظافت صندلی و روکش های آن نیز بسیار اهمیت دهید. کثیف بودن این موارد می‌تواند کام را بر میهمانان شما تلخ کند و در نتیجه حال و هوای مراسم عروسی شما را بسیار سرد نماید.

میز شام عروس و داماد در انتخاب باغ عروسی

نوع سرویس دهی برای شام در انتخاب باغ عروسی

یکی از مهم ترین مواردی که افراد به آن توجه می کنند البته در زمان انتخاب باغ عروسی، نحوه سرویس دهی شام می باشد. برخی ترجیح می‌دهند که غذاها را به صورت پرسی بر روی میز میهمانان قرار دهند و برخی نیز این گونه عمل نمی‌کنند. امروزه بسیاری از عروس و دامادها سلف سرویس را برای سرویس دهی شام انتخاب می‌کنند.

در این گزینه چندین نوع غذا در بخشی از سالن بر روی میز قرار می گیرد و میهمانان با توجه به ذائقه خود می توانند یک یا چند مورد را برای میل کردن انتخاب نمایند. در هر دو گزینه باید سرویس‌دهی خدمه بسیار مناسب باشد چرا که میهمانان توجه بسیاری به این نکته می‌کنند. غذاهایی که قرار است سرو شود باید هرچه سریعتر بر روی میز میهمانان و یا در بخشی که سلف سرویس قرار دارد گذاشته شود تا قبل از سرد شدن میهمانان بتوانند غذای خود را میل کنند.همچنین مزه غذا و دسرهای تزیینات آنها نیز بسیار مهم است.

نکات دیگری همچون تزیینات میزها ، نوع و تزیین میوه و شیرینی ،آتش بازی، گل آرایی و سایر مسائل نیز جزو خدمات محسوب می شود که بهتر انجام شدن هر یک می تواند امتیازی مثبت برای خدمات مجالس که انتخاب کرده اید می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW