تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

معرفی بهترین و شیک ترین مراکز خدمات مجالس

17 آبان ، 1397
تشریفات ثمین

خصوصیات بهترین و شیک ترین مراکز خدمات عروسی

این روزها برگزاری مهمانی ها, مراسم و تشریفات مجالس دغدغه اصلی برگزار کننده هر مجلسی است. ما ایرانی ها اصولاً آدم های جمع گرا و نوع دوستی هستیم و علاقه زیادی به دورهمی و مهمانی دادن و مهمانی رفتن داریم. به همین جهت در کنار برگزاری مراسم ساده به دنبال تشریفات آبرومندانه هم هستیم و تشریفات مجالس بسته به نوع مجلسی که می خواهیم برگزار کنیم اهمیت زیادی دارد.

معرفی بهترین و شیک ترین مراکز خدمات مجالس

انواع مراسم و تشریفات مجالس

از آنجایی که خانواده های ایرانی به دنبال برگزاری بهترین مراسم برای مهمانی ها و جشن های خود هستند، در انتخاب تشریفات مجالس خود وسواس زیادی به خرج می دهند و معمولاً به دنبال ایده آل ترین, بهترین و آبرومندانه ترین تشریفات مجالس متناسب با بودجه و هزینه خود و در شأن مهمان های عزیزشان هستند.

مسلماً هر نوع تشریفات مجالس، مختص مراسم خاصی خواهد بود. برای برگزاری مجلس عروسی, نامزدی یا عقد تشریفات مجالس شامل مواردی چون فضای مناسب مانند تالار و طراحی آن، باغ عروسی، نوع پذیرایی و وسایل و ظروف مورد استفاده، میز و صندلی مخصوص میهمانان و جایگاه عروس و داماد، گل آرایی مجالس، اتاق مخصوص عقد و تزئینات آن، سفره عقد، موزیک و برنامه های شاد برای مجلس، فیلمبردار و عکاس و آتلیه عکاسی و فیلمبرداری و همچنین نحوه پذیرایی و داشتن کارکنان و کادری مجرب می باشد و در مراسم های مشابه چون بله برون، پاگشا و پاتختی هم به این تشریفات مجالس توجه ویژه ای می شود.

تشریفات مجالس برای مهمانی ها و مجالس دیگری چون مراسم تولد، دورهمی، شام و حتی افطاری علاوه بر فضا و وسایل و چیدمان آن ها، نوع و کیفیت غذا و نوع پذیرایی و کادر مجرب را نیز شامل شده و دارای اهمیت بسیاری است.

انواع مراسم و تشریفات مجالس

فضای تشریفات مجالس و باغ عروسی

اندازه و طراحی فضای مراسم مانند تالار و حتی باغ، رکن اساسی تشریفات مجالس برای برگزاری هر مراسمی است. بسته به نوع مجلس، فضای تالار باید متناسب با تعداد میهمانان  و همراه با طراحی چشم نواز و شیک باشد. در طراحی تالار و باغ عروسی باید به مواردی چون استفاده از رنگ های متناسب با مجلس، نوع میز و صندلی ها و چیدمان و رنگ آن ها، گل آرایی و انواع تزئینات خاص مجلس توجه شود. همچنین سلیقه و نظر صاحب مجلس و احساس راحتی و شادی و شعف میهمان ها نیز باید در نظر گرفته شود.

در تالار با توجه به سرپوشیده بودن آن باید به مواردی چون نور مناسب و کافی، تهویه مطبوع و وسایل سرمایشی و گرمایشی فصلی نیز توجه شود.

فضای تشریفات مجالس و باغ عروسی

کیفیت خدمات تشریفات مجالس

ویژگی های موسسه تشریفات مجالس

امروزه خدمات و تشریفات مجالس زیاد و متنوعی در تهران و جای جای کشور حتی شهرستان های کوچک به چشم می خورد. از مهمترین دلیل انتخاب یک تشریفات مجلس خوب بین هزاران نوع تشریفات مجالس, مسلماً کیفیت خدمات و تنوع آن می باشد. همچنین داشتن کارکنان و پرسنلی مجرب و نوع برخورد آن ها نیز دارای اهمیت به سزایی است.

مناسب بودن قیمت های تشریفات مجالس 

در برگزاری هر نوع مجلسی علاوه بر توجه به کیفیت، نوع و تنوع خدمات و کارکنان و پرسنل، مناسب بودن هزینه های تشریفات مجالس نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است. قیمت خدمات باید متناسب با بودجه صاحب مجلس و در عین حال ایده آل و مورد پسند او و مهمان های عزیزشان باشد.

زمان بندی و برنامه مناسب برای مجلس 

یک تشریفات مجالس خوب برای هر مراسم و مجلسی، برنامه ها و سرویس های مختلف و متنوعی در نظر می گیرد. برنامه هایی که همراه با مجری خوب، پخش موزیک و گروه موسیقی، گروه نمایش و سرگرمی، گروه فیلمبرداری و عکاسی، ساقدوش هایی ویژه عروس و داماد و سایر موارد این چنینی می باشد.از طرفی برقراری نظم مجلس و داشتن زمان بندی مناسب برای هر برنامه و سرویسی نیز بسیار مهم می باشد.سرویس ها و برنامه ها نیز در سه نوع سرویس عادی – ویژه – وی آی پی و فوق العاده تقسیم بندی شده که هر یک با زمان بندی و برنامه ریزی درست و متناسب می باشد. هر کس باید بر اساس نوع مجلس و بودجه و هزینه خود یک سرویس را برگزیند.

زمان بندی و برنامه مناسب برای مجلس 

تشریفات مجالس مدرن

هرکسی دوست دارد تشریفاتی که انتخاب می کند و مجلسی که می گیرد کاملاً به روز و دارای خدماتی مدرن و امروزی باشد. هر چند خیلی ها رعایت سنت ها در مجالس را هم دوست دارند با این حساب تطبیق سنت ها با مد روز، مجلسی خاص, متفاوت و به یادماندنی را برای صاحبان مجلس و مهمان هایشان رقم خواهد زد. بنابراین به روز بودن تشریفات و خدمات و نوع آن هم از موارد دیگر دارای اهمیت است که باید به آن توجه شود.با توجه به موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت امروزه دیگر به مانند گذشته، دغدغه و استرس و همچنین صرف زمان و هزینه زیاد برای برگزاری یک مجلس خوب وجود ندارد. شما به راحتی می توانید با انتخاب یک تشریفات مجالس خوب و ایده آل و متناسب با هزینه خود، بدون نگرانی و درد سر مجلسی آبرومندانه و خاطره انگیز را برای خود و عزیزانتان داشته باشید. خدمات و تشریفات مجالس بسیار گسترده و متنوع هستند. شما باید معیارها و ملاک های خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن بهترین تشریفات مجالس که شامل مواردی چون کیفیت و تنوع خدمات، کارگزاران و پرسنل مجرب و خوش برخورد، نوع پذیرایی، طراحی فضای تالار یا باغ تالار را برگزینید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW