تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

معرفی و آشنایی با خدمات مجالس عروسی

17 آبان ، 1397
تشریفات ثمین

جشن عروسی در فرهنگ ایرانی همواره از جایگاه و اهمیت والایی برخوردار بوده است. تمامی اقوام ایرانی، آغاز زندگی مشترک را جشن می گرفتند و به شادی پایکوبی می پرداختند. امروزه به دلیل دغدغه های روزمره در شهر های بزرگ، اجرای این مراسم به مراکز خدمات مجالس عروسی واگذار شده است. در زیر با برخی امکانات که مراکز خدمات مجالس عروسی ارائه می دهند، بیشتر آشنا خواهیم شد.

طراحی داخلی و خارجی تالار یا باغ عروسی

طراحی دکوراسیون و زیبا سازی تالار یا باغ عروسی، در بالا بردن کیفیت این گونه مجالس و احساس رضایت مهمانان تأثیر فوق العاده ای دارد. طراحی دکوراسیون مجالس در داخل تالار و یا خارج از آن توسط خدمات مجالس عروسی صورت می گیرد.

خدمات مجالس عروسی عموماً از روش های گوناگونی برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی مراسم عروس استفاده می کنند. روش هایی مانند گل آرایی، شمع آرایی، ریسه آرایی، بلور آرایی، مراسم آتش بازی و مه یخ خشک، چیدمان مناسب مراسم و ایجاد هماهنگی و هارمونی در وسایلی از قبیل میز، صندلی، ظروف، آیینه، کاناپه، سرویس پذیرایی، گلدان و غیره. در زیر برای نمونه با انواع روش های گل آرایی که توسط خدمات مجالس عروسی ارائه می شود، آشنا خواهیم شد:

معرفی و آشنایی با خدمات مجالس عروسی

گل آرایی مجالس عروسی

گل آرایی و انواع آن از جمله خدمات مجالس عروسی است که در شکوه و زیبایی جشن عروسی اهمیت زیادی دارد. گل آرایی جشن ازدواج که توسط خدمات مجالس عروسی ارائه می شود را می توان شامل موارد زیر دانست:
گل آرایی ورودی: شاید بتوان گفت اولین قسمتی که مهمانان در ورود با تالار یا باغ با آن مواجه می شوند، قسمت ورودی باغ یا تالار است. بنابراین زیبایی و چشم نوازی این قسمت در رضایت میهمانان از مجلس عروسی تأثیر بسزایی دارد. یکی از راه های تزیین ورودی مجالس عروسی، استفاده از گل های طبیعی برای طراحی این قسمت است.

معرفی و آشنایی با خدمات مجالس عروسی

گل آرایی میز میهمان ها: گل آرایی میز مهمان، از جمله خدمات مجالس عروسی است که نشان دهنده احترام و توجه میزبان برای مهمان ها است. بنابراین تلاش در جهات زیبا سازی میز مهمانان با استفاده از گل های طبیعی و یا مصنوعی در مجالس عروسی از امنیت بالایی برخوردار است.
گل آرایی جایگاه عروس و داماد: محل نشستن و یا جایگاه عروس و داماد، مهمترین مکان هر تالار یا باغ عروسی است. این قسمت مرکز توجه همه مهمانان است. بنابراین زیباسازی آن با گل های طبیعی مهم تلقی می گردد.
گل آرایی سفره عقد: در مراسم ازدواج، سفره عقد و اجزای آن نماد و سمبل یک ارزش والا و یا هدف زیبا برای ازدواج هستند. تزیین سفره عقد به ویژه با گل های طبیعی موجب زیبا تر شدن این نماد ارزشمند مراسم ازدواج خواهد بود.

معرفی و آشنایی با خدمات مجالس عروسی

گل آرایی میز یادبود: استفاده از میز یادبود، به تازگی در مجالس عروسی مرسوم شده است. میز یادبود عموماً به وسیله گل های طبیعی و شمع تزیین می گردد.گل آرایی میز شام: میز شام مهمانان را نیز می توان با کمک گل های ساق بلند و شمع های مناسب، به روش زیبایی تزیین نمود.

باغ عروسی

مراسم عروسی بر اساس سلیقه، تمایل، زمان برگزاری مراسم و شرایط فرهنگی خانواده عروس و داماد، می تواند در تالار های بسته، باغ تالار ها و با باغ های عروس برگزار گردد. استفاده از باغ تالار ها یا باغ های عروسی به دلیل تلفیق زیبایی های طبیعی و غیر طبیعی در کنار هم، عموماً مورد اقبال و توجه عروس و داماد ها واقع می گردد. مراکز خدمات مجالس عروسی عموماً باغ های عروسی مناسبی را برای برگزاری این مراسم تعبیه نموده اند. در زیر با برخی ویژگی های یک باغ تالار یا باغ عروسی مناسب آشنا خواهیم شد:

یک باغ عروسی خود باید دارای فضای سبز زیبا و جشم نواز باشد.

نور پردازی مناسب در باغ عروسی اهمیت فراوانی دارد.

باغ عروسی باید دارای قسمت های مناسب این مجالس شامل جایگاه عروس و داماد، مکان مناسب برای گروه ارکستر و جایگاه مناسب برای رقص مهمانان و عروس و داماد باشد.

یک باغ عروسی مناسب باید با ظرفیت مهمانان همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

باغ عروسی باید دارای امکانات ایمنی مناسب و سیستم برق اضطراری باشد.

تعبیه رختکن های مناسب و سرویس بهداشتی متناسب با تعداد جمعیت، برای یک باغ عروسی ضروری است.

خدمات مجالس عروسی، عموماً با در نظر گرفتن این شرایط، باغ مناسبی را جهت برگزاری مجالس عروسی مهیا می کنند.

معرفی و آشنایی با خدمات مجالس عروسی

عکاسی و فیلم برداری در شب عروسی

شب عروسی شبی خاطره انگیز است که در بیشتر مواقع، تنها یک بار در زندگی هر کسی اتفاق می افتد. شبی به یاد ماندنی که عموماً با هزینه های سرسام آوری نیز همراه است. استفاده از عکاسی و فیلمبرداری مجالس مناسب می تواند در ثبت این شب خاطره انگیز به بهترین کیفیت مؤثر باشد. از جمله امکاناتی که خدمات مجالس عروسی در اختیار عروس و داماد ها و هم چنین مهمانان قرار می دهند. استفاده از امکانات عکاسی و فیلم برداری است.

خدمات مجالس در تهران

مجالس عروسی در مناطق مختلف ایران، با توجه به فرهنگ و شرایط قومی و محلی آن ها با تجمل و زیبایی خاصی توسط خانواده ها برپا می شود. متأسفانه امروزه در شهر های بزرگ ایران با توجه به گسترش زندگی ماشینی، برگزاری مراسم عروسی توسط خانواده ها معمولاً با مشکلات و دغدغه های زیادی همراه است. از این رو خدمات مجالس عروس در این شهر ها شکل می گیرد تا به عنوان مجری و مسئول، خدمات متنوع مجالس عروس را ارائه دهند. در شهر تهران، به عنوان بزرگ ترین کلان شهر ایران، استفاده از امکانات خدمات مجالس عروسی، چشم گیر تر از سایر شهر های ایران است و خانواده های تهرانی ترجیح می دهند مسئولیت برگزاری مراسم ازدواج را به مراکز خدمات مجالس عروسی واگذار نمایند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW