تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

تشریفات مجالس شامل چه جشن ها و اقداماتی می باشد

17 آبان ، 1397
تشریفات ثمین

 امروزه مؤسسات تشریفات مجالس بسیاری وجود دارند که تقریباً بیشتر آن ها در حیطه برگزاری مراسم عروسی، برگزاری مجالس نامزدی، باغ عروسی، برگزارکننده مهمانی ها، برگزاری جشن تولدها و همایش و سمینارها و مراسم ترحیم و عزاداری فعالیت دارند. این مؤسسات باید دارای مجوز و شماره ثبت برای اقدامات و فعالیت های خود باشند. 

وظایف موسسات تشریفات مجالس 

اولین تصمیم برای برگزاری یک مجلس خوب انتخاب یک موسسه تشریفات مجالس مناسب باسابقهٔ درخشان و خوب است که مسئولیت پذیر باشند و با توجه به میزان هزینه ای که ما برای مجلس خود در نظر گرفته ایم بهترین خدمات مجالس را در اختیار ما بگذارند. افراد برای سفارش های مختلف به سراغ این مؤسسات تشریفات مجالس می روند که شامل کرایهٔ باغ عروسی، کرایه تالار، تهیهٔ میوه و غذا، گل آرایی مجالس مختلف ازجمله برگزاری مجالس جشن تولد و برگزاری مجالس عروسی و ... است. 

به طور کلی موسسات تشریفات مجالس مدیریت و رهبری تمام کارکنان و خدمات مجالس را بر عهده دارند و هم چنین وظیفه دارند مجالس را به بهترین نحو برگزار کنند. موسسات تشریفات مجالس با استفاده از تجربه هایی که درگذشته به دست آورده اند تلاش می کنند تا رضایت مشتری را جلب کنند و با مدرن کردن نحوهٔ پذیرایی خود، در حال پیشرفت هستند. این مؤسسات انواع مجالس اعم از تولد، سالگرد ازدواج، عقد و عروسی و حنابندان، جشن فارغ التحصیلی و ... را مدیریت می کنند. 

اقدامات لازم برای تشریفات مجالس جشن تولد 

در برگزار کردن جشن تولدها مانند تشریفات عروسی باید از خلاقیت برای طراحی و تزئین فضای مجلس استفاده کرد. در بسیاری از کشورها برای برگزاری جشن تولد به سن فرد توجهی نمی کنند و برای هر فرد با هر سنی جشن تولد را با سبک خاصی برگزار می کنند. تزیین کردن فضای جشن، سرگرمی ها و بازی و مسابقه ها، فیلمبرداری و عکاسی کردن از جشن، دعوت یک گروه موسیقی می تواند جشن را خاطره انگیزتر و رویایی تر کند. تشریفات مجالس اقدامات لازم برای برگزاری جشن تولد کودکان و بزرگسالان را فراهم می کنند. گوشه ای از این اقدامات برای جشن تولد کودکان شامل تزئین فضای جشن با بادکنک، گروه موسیقی، تهیهٔ غذا، تم جشن تولد، فیلم برداری و عکاسی از مجلس، گریم کردن کودک و ... است. برگزار کردن جشن تولد برای بزرگ ترها با کودکان متفاوت است و باید با سن آن ها و مهمانان هماهنگ باشد؛ بنابراین نوع پذیرایی در جشن تولد بزرگسالان نیز متفاوت است. در جشن تولد مهم ترین نکته کیک است.

تشریفات مجالس جشن تولد

 اقدامات لازم برای تشریفات مجالس ترحیم 

 موسسهٔ تشریفات مجالس که مراسم ترحیم را برعهده گرفته است وظیفه دارد با توجه به سلایق مشتریان و هزینه ای که آن ها برای مراسم خود در نظر گرفته اند خدماتی را شامل فرستادن آمبولانس و پزشک برای اخذ گواهی فوت، آماده کردن غذا، خریدن قبر، چاپ کردن بنر و آگهی ترحیم و ... ارائه کنند. هم چنین یک گروه با تیپی مناسب و ترجیحاً سیاه پوش برای خدمت رسانی به محل خاکسپاری فرستاده تا در همهٔ مراحل مراسم تشییع جنازه حضور داشته باشند. هم چنین وظیفه دارند اقدامات لازم را با بهشت زهرا و یا امام زاده ها و یا محل دفنی که برای مرحوم در نظر گرفته اند انجام دهند. وسیلهٔ ایاب ذهاب را آماده کنند و از مهمان ها در منزل و یا محل دفن مرحوم پذیرایی کنند.

برگزاری همایش ها و سمینارها توسط تشریفات مجالس 

موسسه های تشریفات مجالس زیادی وجود دارند که بیشتر آن ها کارهای مربوط به مجالس عروسی را انجام می دهند؛ و تعداد کمی از این مؤسسات همایش ها و سمینارها و جشنواره و کنگره ها و نمایشگاه های داخلی و بین المللی را مدیریت و برگزاری می کنند. برای برگزاری این مجالس باید موسساتی را انتخاب کنید که دارای مجوز و سوابق کاری خوب و درخشانی باشند. معمولاً برای این مجالس مخصوصاً مراسم افتتاحیه وقت خیلی کمی باقی مانده است که بهتر است صاحبان مجالس وقت خود را برای نظارت بگذارند و از این شرکت ها برای برگزاری مراسم کمک بگیرند؛ اما باید این شرکت ها را از نظر روش برنامه ریزی و منظم بودن مورد بررسی قرار دهند. موسسات معتبر فهرستی از مشتریان قبلی خود را در اختیار مشتریان فعلی قرار می دهند تا تحقیقات لازم را انجام دهند. برای برگزاری همایش ها و سمینارها اقداماتی شامل تأمین کردن سیستم گرمایش و سرمایش، ارائه وسایل اداری مانند لپ تاپ و فاکس و کامپیوتر و...، گل آرایی و تزیین کردن سالن همایش و ارائه دستگاه های صوتی و نوری سالن و ... لازم است.

تشریفات مجالس فارغ التحصیلی چگونه است 

یکی از جشن هایی که افراد برای خود و خانواده هایشان برگزار می کنند به پایان رسیدن نتایج تلاش فرزندانشان در حیطهٔ علم و دانش است، از دیگر خدمات تشریفات مجالس برگزار کردن جشن فارغ التحصیلی برای دانشجویان است. در واقع فارغ التحصیلی، پایان یک دوره از زندگی و شروع مرحله ای دیگر است و بهتر است این جشن با شادی همراه باشد تا برای دانشجویان و خانواده هایشان روزی خاطره انگیز شود. در طول زندگی جشنی که ممکن است فقط یک بار برگزار شود همین جشن فارغ التحصیلی است؛ بنابراین باید با برنامه ریزی دقیق پیش برود. موسسات تشریفات مجالس با تجربیات پیشین خود قادرند این مجالس را به خوبی اداره می کنند. در این جشن باید نکاتی شامل تعداد مهمان ها و تاریخ مراسم، لوح تقدیر برای دانش آموختگان، تهیهٔ لباس برای دانش آموختگان، نام مهمان ها و شماره صندلی آن ها، جوایز استادها و دانش آموختگان، لیست مهمانان خاص و ... در نظر گرفته شود.

تشریفات مجالس فارغ التحصیلی

سالگرد ازدواجتان را با تشریفات مجالس خاطره انگیز کنید 

 سالگرد ازدواج که به یادبود جشن ازدواج در سال های قبل برگزار می شود یکی از مهم ترین روزهای هر زوجی است و جشن سالگرد ازدواج کمتر از جشن ازدواج نیست اما باید ساده و عاشقانه برگزار شود تا برای زوج شبی خاطره انگیز شود. اکثر مردم فکر می کنند برای برگزاری یک جشن سالگرد ازدواج باید پول زیادی خرج کنند اما در واقع نکتهٔ مهم در جشن سالگرد ازدواج خلاقیت و ایده ای است که برای برگزاری این جشن بکار می برید، این ایده در درجهٔ اول قرار دارد و پول در درجهٔ دوم. موسسات تشریفات مجالس با در نظر گرفتن نکات این جشن، این شب را برای زوج های جوان، رمانتیک و عاشقانه برگزار می کنند. افراد می تواند جشن خود را در رستوران و یا کافی شاپ و حتی در خانه برگزار کنند و برای انجام این مراسم از موسسات تشریفات مجالس کمک بگیرند. تزیین مکان مورد نظر برای برگزاری جشن، تهیه کردن هدیه، گل آرایی و شمع آرایی مجالس، تهیهٔ کیک و غذا و دسر از خدمات تشریفات مجالس است.

تشریفات مجالس در جشن نامزدی 

هنگامی که دو زوج برای ازدواج در آینده به توافق رسیدند، دوران نامزدی شروع می شود. این دوران شیرین و به یادماندنی برای آشنایی دو طرف و آشنایی با ویژگی ها و اخلاق و خلق و خوی یکدیگر است. دوران نامزدی بهترین فرصت برای شناسایی نقاط ضعف و قوت فردی است که در آینده تصمیم به ازدواج با او را داریم. معمولاً زوج های جوان علاقه دارند مراسم نامزدی خود را جشن بگیرند، موسسات تشریفات مجالس با تجربیات و سابقه هایی که کسب کرده اند قادر به برگزاری جشن نامزدی در محیطی مناسب و مورد پسند زوجین هستند. اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW